Używamy cookies aby ułatwić korzystanie ze sklepu. Zgodnie z dyrektywą dotyczącą prywatności w sieci, musimy zapytać o Twoją zgodę na zapisywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.
Przewodnik Katolicki nr 2/2024 wydanie w formie PDF
Ilość stron | 64 |
---|---|
Rok wydania | 2024 |
Wydawca | Wydawnictwo Święty Wojciech |
Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni
- Bezpieczne płatności
- 14 dni na zwrot
- Dostawa już od 9.99 PLN
„Przewodnik Katolicki” 2/14.01.2024
Wyzwanie ekumenizmu
Ekumenizm w Kościele się nie przyjął – takie wnioski można wysnuć z synodalnych syntez. Żeby mogło się to zmienić, podział Kościoła musi realnie nas zaboleć. Musimy dostrzec, że istniejące podziały są zgorszeniem i antyświadectwem.
Dialog to warunek poznania
Chcemy, aby w dialogu chrześcijańsko-żydowskim mocno wybrzmiała warstwa, o której tak wiele mówił Sobór Watykański II: wspólne dziedzictwo duchowe obu religii – rozmowa z ks. prof. Marcinem Kowalskim.
Jezus jest dzieckiem judaizmu
Kto spotyka Jezusa, kto chce i pragnie mieć z Nim głębszą relację, ten spotyka również judaizm. Tak uważał św. Jan Paweł II – rozmowa z ks. prof. Mirosławem S. Wróblem.
Kłopot z błogosławieństwem
Dyskusja po publikacji Fiducia supplicans nie milknie. Czy przyjęcie tego, jak został okrzyknięty, „najgłośniejszego dokumentu ostatnich lat” nie zwiększy rozdźwięku w samym Kościele?
Rosja państwem islamskim
Tytuł artykułu nie jest literacką przesadą: muzułmanie realnie stali się w tym kraju największą grupą wyznaniową. Przyczyny trwającego od dziesięcioleci wzrostu liczby muzułmanów to wysoki przyrost naturalny w środowiskach wyznawców islamu oraz imigracja.
Przebaczyć nie znaczy zapomnieć
Wybaczyć nie zawsze jest łatwo, ale zawsze wiążą się z tym ogromne korzyści, zarówno dla osoby skrzywdzonej, jak i krzywdziciela – rozmowa z Anną Słysz.
Senior w sieci pilnie potrzebny
Osoby starsze nie tylko mogą przezwyciężyć swoje wykluczenie cyfrowe i bezradność, ale też swoją obecnością i wnoszonym przez siebie sposobem prowadzenia dialogu będą wyraźnie przeciwdziałać negatywnym treściom w internecie – rozmowa z dr. Piotrem Toczyskim.