Używamy cookies aby ułatwić korzystanie ze sklepu. Zgodnie z dyrektywą dotyczącą prywatności w sieci, musimy zapytać o Twoją zgodę na zapisywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.
Przewodnik Katolicki nr 50/2022 wydanie w formie PDF
Ilość stron | 64 |
---|---|
Rok wydania | 2022 |
Wydawca | Wydawnictwo Świętego Wojciecha |
Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni
- Bezpieczne płatności
- 14 dni na zwrot
- Dostawa już od 9.99 PLN
„Przewodnik Katolicki” 50/11.12.2022
To nie jest koniec spowiedzi
Wokół spowiedzi narosło ostatnio dużo emocji. To dobrze. Żaden inny sakrament nie zmieniał się tak mocno i tak często. Emocje świadczą o tym, że jest wciąż żywy i zmieniać się może nadal – żeby jeszcze bardziej zbliżać człowieka do tajemnicy Bożego miłosierdzia.
Szkoła miłości i modlitwy
Istnieje jakiś tajemniczy związek między modlitwą, miłością i wspólnotą. Wszystkie sakramenty zawierają w sobie te trzy elementy. Jednak najbardziej tę żywotną więź widzimy i praktykujemy podczas Eucharystii.
Kolejny artykuł z cyklu „Eucharystia objawia Kościół”.
Owczarnia, czyli nieco o hierarchii
Przekonanie o głupocie owiec jest mitem, a bierze się zapewne z tego, że jeśli zaufają, to całkowicie. To z jednej strony pokazuje, jak ważne jest roztropne rozpoznanie, za kim się podąża, z drugiej zaś – ukazuje skalę odpowiedzialności, jaką bierze na siebie pasterz.
Kolejny artykuł z cyklu „Kościół w obrazach biblijnych”.
Rodzina jest najważniejsza
Coraz mniej Polaków uznaje Boże Narodzenie za święto w pierwszej kolejności religijne, a coraz więcej za święto przede wszystkim rodzinne – stwierdza ubiegłoroczny komunikat CBOS. Czy można dobrze w rodzinie przeżyć święta będące w istocie czyimiś urodzinami, zapominając o Solenizancie?
Zawłaszczanie biedy
Przedstawianie pauperyzacji z perspektywy klasy średniej tworzy fałszywy obraz wyzwań, z którymi mierzą się ludzie naprawdę ubodzy. To istotny problem, który może utrudnić prowadzenie polityki zmierzającej do wyrównywania szans.
„Szklane domy” w ruinie
Polska nie znała królobójstwa – to jeden z tych szlachetnych mitów, na których chcieliśmy odbudować nasze państwo. Upadł on sto lat temu, gdy kula zamachowcy ugodziła Gabriela Narutowicza – pierwszego prezydenta Rzeczpospolitej.
To nie są czarno-białe historie
– Nie jesteśmy ekspertami od bezdomności, mimo to sami staramy się przełamywać stereotypy i bardziej ewangelicznie podchodzić do każdej osoby. Chcemy razem z ubogimi przyjaciółmi przeżywać pełnię tych świąt, bo przecież Jezus urodził się w ubóstwie – rozmowa z Romaną Zygmunt ze Wspólnoty Sant’Egidio.
Kolorowych jarmarków
Jarmarki bożonarodzeniowe trwale wpisały się w nasz krajobraz. Kojarzą się naturalnie z niemieckojęzycznym obszarem językowym, trudno byłoby jednak wskazać jedno miejsce, gdzie ta grudniowa tradycja się narodziła. Wiadomo, że już pod koniec XIII w. Christkindlmarkt (a więc, tłumacząc luźno, targ Dzieciątka Jezus) odbywał się w stolicy Austrii – Wiedniu.