40 dni z Bogiem / Triduum Paschalne - Wielki Post 2024

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron112
Rok wydania2024
ISBN978-83-8065-375-7
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha
Oprawabroszurowa

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 5,95 zł Regular Price 7,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

Wielki Post to czas, w którym mamy doświadczyć nawrócenia, czyli przemiany. Niniejsza książka może stanowić pomoc dla każdego, kto chce przeżyć ten okres świadomie i z pożytkiem duchowym. Zawiera cytaty biblijne, odpowiednie rozważania na każdy dzień Wielkiego Postu i Triduum Paschalnego, modlitwy, a także konkretne zadania i pytania, które warto sobie zadać, by rozwijać się duchowo.

Dlaczego warto kupić tę książkę?

1. Książka ma przejrzystą formułę i choć niewielka – jest bogata w wartościowe treści.
2. Zawiera medytacje nawiązujące do czytań z liturgii słowa, jakie Kościół proponuje do rozważania w Wielkim Poście i podczas Tridumm Paschalnego. W refleksjach przywoływany jest też między innymi przykład błogosławionej rodziny Ulmów.
3. Stanowi realną pomoc w przygotowaniu się do świąt wielkanocnych (modlitwa za przyczyną błogosławionej rodziny Ulmów, rozważania, pytania i sugestie wspierające rozwój duchowy).
4. Publikację zaprojektowano tak, aby mogła służyć każdego dnia Wielkiego Postu i Triduum Paschalnego. Do wykorzystania zarówno w modlitwie wspólnotowej, jak i indywidualnej.

 

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
  1. Wielki Post
  2. Triduum Paschalne
  3. Miejsce na osobiste notatki

14 LUTEGO – Środa Popielcowa

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Strzeżcie się, żebyście pobożnych uczynków nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej bowiem nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie” (Mt 6,1).

Wielkopostne pobożne uczynki

Powyższym Jezusowym pouczeniem rozpoczyna się Ewangelia przeznaczona na liturgię słowa Mszy Świętej w Środę Popielcową. U początku okresu Wielkiego Postu potrzebujemy przypomnieć sobie, na czym polega – zgodne z zamysłem Bożym – przeżywanie tego okresu pokuty, który ma być czasem duchowego przygotowania do dorocznych obchodów uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Wielkopostne pobożne uczynki można tradycyjnie sprowadzić do trzech ewangelicznych form pokutnych: postu, modlitwy i jałmużny. Natomiast „wyobraźnia miłosierdzia” i nasze zaangażowanie podpowiedzą nam konkretne formy pomocy. Pan Jezus przypomniał nam podstawową zasadę, aby tych pobożnych uczynków nie wykonywać „przed ludźmi”, czyli na pokaz, dla uzyskania ich poklasku i wdzięczności, jak to czynili na przykład faryzeusze.

*

Zaczerpnijmy obficie z przykładu świętych i sprawiedliwych ukazanych na kartach Biblii i w historii Kościoła. Takim wymownym współczesnym przykładem są dla nas błogosławieni małżonkowie Wiktoria i Józef Ulmowie z ich dziećmi. Pomimo skromnych warunków, zbyt małego domu dla wielodzietnej rodziny, potrafili – także w trudnym czasie wojny – pozostawać otwarci i solidarni. Udzielali sąsiedzkiej pomocy, jak również przyjęli pod swój dach Żydów szukających ratunku przed nienawiścią niemieckiego okupanta.

*

Zadbajmy o formę i jakość przeżywania tegorocznego Wielkiego Postu. Musi nami kierować właściwa intencja skierowana ku Bogu. Korzystajmy ze sprawdzonych w tradycji Kościoła praktyk, jakimi są modlitwa, post, jałmużna. Poświęćmy więcej czasu na osobistą i wspólną modlitwę. Rozważajmy Mękę Chrystusa. Nasze codzienne prace wykonujmy z gorliwością i pogłębioną intencją służby dla bliźnich. Niech naszym „cichym” darem będą uczynki miłosierdzia co do duszy i ciała wobec bliźnich.

Modlitwa

Błogosławiona rodzino Ulmów! Miłość Boga i bliźniego skłoniła Was do służby drugiemu człowiekowi i oddania swego życia za ukrywanych w waszym domu Żydów. Uproście nam u Jezusa choćby cząstkę Waszej ofiarnej życzliwości dla innych, ażeby także w naszym życiu i przez nasze współdziałanie szerzyło się królestwo Boże na tym świecie. Pragniemy za Waszym przykładem cierpliwie i ofiarnie wznosić Boże, zbawcze światło i kojącą miłość w surowy i tak często naznaczony pychą i egoizmem porządek naszego życia i relacji do innych na świecie. Amen.

Ku nawróceniu

Jakie wielkopostne praktyki podejmę?

Czy poświęcę więcej czasu na modlitwę i rozważanie słowa Bożego?

Jaką podejmę formę postu i jałmużny?

COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu