7 wielkich mitów o Kościele Katolickim

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron160
Rok wydania2014
ISBN978-83-7516-606-4
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha
Oprawamiękka

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 8,00 zł Regular Price 24,90 zł
Produkt aktualnie niedostępny.
Zostaw swój email, powiadomimy Cię jak produkt będzie dostępny.
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN
Kościół to nie budynek i nie ksiądz. Kościół to przede wszystkim Jezus i jego miłość do nas.
Nauczanie i działalność Kościoła katolickiego obrosły w półprawdy i stereotypy. Ta książka bada i objaśnia siedem najbardziej kontrowersyjnych i najpowszechniej funkcjonujących w świecie mitów na temat Kościoła katolickiego.
Christopher Kaczor prezentuje udokumentowane fakty i spostrzeżenia w sposób spokojny i rzeczowy, bez przesadnych emocji, które zazwyczaj towarzyszą poruszanym w tej książce tematom.
W czasach, gdy głosy niezrozumienia pojawiają się nie tylko na zewnątrz ale również wewnątrz wspólnoty Kościoła – taka publikacja jest szczególnie potrzebna.

Poniżej prezentujemy siedem mitów na temat Kościoła katolickiego, nad którymi pochylił się autor tej książki.
1. Kościół sprzeciwia się nauce (mit katolickiej nieracjonalności).
2. Kościół sprzeciwia się wolności i szczęściu (mit katolickiej obojętności wobec ziemskiej pomyślności).
3. Kościół nienawidzi kobiet (mit katolickiego mizoginizmu).
4. Kościół zabronił antykoncepcji, bo jest obojętny na miłość (mit sprzeczności pomiędzy miłością a prokreacją).
5. Kościół nienawidzi homoseksualistów (mit katolickiej „homofobii” oraz bierności wobec AIDS/HIV).
6. Kościół sprzeciwia się małżeństwom osób tej samej płci, ponieważ jest bigoteryjny (mit braku racjonalnych podstaw ograniczających małżeństwo do jednego mężczyzny i jednej kobiety).
7. Celibat księży spowodował kryzys nadużyć seksualnych wobec nieletnich (mit pedofilii wśród księży).

„Jeśli najlepszym argumentem przeciwko chrześcijaństwu są (źli) chrześcijanie, to najlepszym argumentem przemawiającym za chrześcijaństwem są (dobrzy) chrześcijanie. I rzeczywiście, wartość chrześcijaństwa najlepiej mierzy się nie jego wielkimi grzesznikami lecz jego wielkimi świętymi, ponieważ to nie wielcy grzesznicy, lecz właśnie święci w swoim życiu realizowali przesłanie Ewangelii. Czy byłoby sprawiedliwie oceniać szpital po pacjentach, którzy nie przestrzegają zaleceń lekarza i odmawiają przyjmowania przepisanych leków? Czy byłoby sprawiedliwie oceniać szkołę po uczniach, którzy nie uważają w czasie lekcji i nie odrabiają pracy domowej? Świętość Kościoła, jego jedność z Chrystusem, najlepiej widać na przykładzie świętych, tych, którzy najpełniej żyli orędziem i sakramentami Kościoła: na przykładzie św. Franciszka z Asyżu i Matki Teresy, jak również ludzi, których poznaliśmy osobiście.”
(ze wstępu)

Dr Christopher Kaczor - profesor filozofii na Uniwersytecie Loyola Marymount w Los Angeles. Dotychczas wydał jedenaście książek z dziedziny etyki, filozofii i religii. Badania dr Christophera Kaczora prezentowały takie media jak: The New York Times , The Wall Street Journal , The Los Angeles Times , The Huffington Post , National Review , NPR, BBC, EWTN, ABC, NBC, Fox, CBS, MSNBC, TEDx oraz Today Show.

Książkę polecają: „Opoka.pl”, „Wiara.pl”, miesięcznik „List”, dwumiesięcznik „Miłujcie się”, tygodnik „Idziemy”, miesięcznik „Wychowawca”, „Gazeta Polska”, TV Republika
Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu