WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 01/2021 wydanie w formie PDF

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
E-BOOK
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

„Przewodnik Katolicki” 1/3.01.2021
 
Moc w słabości
Przeżywamy trudny czas i łatwo jest popaść w przekonanie, że Kościół „traci siłę”. W pewnym sensie to prawda, ale warto się zastanowić, jaką właściwie siłę traci, a jaką może zyskać, a dokładniej – jaka może się pełniej ukazać.
 
Nie przebaczysz Bogu
Praktyka „przebaczenia Bogu” była kilka lat temu popularna w niektórych ruchach charyzmatycznych i przedstawiana jako niezbędny element uzdrowienia człowieka. Kościół na ten temat wypowiada się jednoznacznie: to błąd, którego nie wolno rozpowszechniać.
 
Grzech społeczny, grzech cudzy
Grzech pokoleniowy nie istnieje, grzechu nie można dziedziczyć. Doświadczamy jednak, że cudzy grzech nie pozostaje bez wpływu na życie wspólnoty. Na jakiej zasadzie tak się dzieje? Wyjaśnia to Komisja Nauki Wiary KEP.
 
Odpowiedzialność po obu stronach
Jeżeli każdy z nas będzie ukierunkowany na Chrystusa i dołoży wszelkich starań, żeby Go nie stracić z oczu, możemy być pewni, że się spotkamy, a głos świeckich zostanie usłyszany – rozmowa z dr Marią Miduch o odpowiedzialności świeckich i duchownych w Kościele.
 
Trzej Królowie z miniorszakiem
Wydarzenie, które co roku 6 stycznia wyciągało z domów tysiące Polaków, w tym roku – jak większość ważnych wydarzeń – odbędzie się w innej formie. Organizatorzy tegorocznych orszaków Trzech Króli widzą w tym okazję do głębszego przeżycia Epifanii.
 
Kim byli Trzej Królowie?
Biblia określa ich terminem mágos i już o samym tym słowie można napisać opasłe traktaty. Gdy się mu przyjrzeć – pozwala nam lepiej zrozumieć opowieść o Objawieniu Pańskim.
 
Hotele na dnie
Przedsiębiorcy z branży hotelowej i rozrywkowej zapamiętają 2020 rok do końca życia. W ciągu zaledwie trzech kwartałów z nieźle prosperujących przedsiębiorstw stali się firmami na skraju upadku.
 
Rewolucja bez rewelacji
Jedyna demokracja w Azji Centralnej znów przeżywa trudne chwile. Po raz trzeci w ciągu piętnastu lat w Kirgistanie wybuchła rewolucja. Czy i tym razem nic się nie zmieni?
 
W poszukiwaniu nowej mody
Problem marnotrawstwa i nadmierny konsumpcjonizm budzi nasze oburzenie, ale nie jesteśmy zbyt skorzy do zmiany swoich przyzwyczajeń i rezygnacji z przyjemności, jaką daje kupowanie ubrań.
 
Rak w kryzysie
20 proc. operacji planowanych w tym roku się nie odbyło, co oznacza, że około 15 tys. pacjentów pozostało bez możliwości pozbycia się nowotworu – rozmowa z dr. n. farm. Leszkiem Borowczykiem, założycielem Fundacji Razem w Chorobie o sytuacji pacjentów onkologicznych w dobie COVID-19.
 
Liczenie wierszem
Minimalistyczna poezja Krystyny Miłobędzkiej dotyka tego, co maksymalne, rzeczywistości, która wymyka się zmysłom. Z rozrzuconych kawałków świata, kawałków języka, znaczeń i słów poetka składa to, co zapisane już od 60 lat. W minionym roku otrzymała Nagrodę Literacką Miasta Poznania – Nagrodę im. Adama Mickiewicza.
 
 

Do otwarcia zakupionych plików niezbędny jest program lub aplikacja do czytania e-booków. W trakcie transakcji plik zostanie zabezpieczony indywidualnym znakiem wodnym i wysłany na adres poczty elektronicznej podany podczas składania zamówienia.

Nowe Towar dostępny 5,00
CENA DETALICZNA6,00 zł
NASZA
CENA
5,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

E-book
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
 • KONTAKT Z NAMI

  tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

  tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

  tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
  Plac Wolności 1

  tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

  e-mail sklep@swietywojciech.pl

  Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję