WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 07/2021

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Uwierzyć w niemożliwe
„Nawracajcie się”, po grecku metanoeite, wcale nie oznacza tego, co przy pierwszym skojarzeniu może nam przyjść do głowy. Nie chodzi o nowe postanowienia czy przemianę życia, ale najpierw o zmianę myślenia. Wielki Post to całe czterdzieści dni, aby zmieniło się nasze życie. Ale po co?
 
Trzeba uważnie słuchać świeckich
Kontestowanie nauczania papieża Franciszka bierze się często stąd, że papież chce zmiany. A to ani łatwe, ani wygodne, wymaga porzucenia dotychczasowego sposobu myślenia i utrwalonych schematów. Rozmowa z bp. Adrianem Galbasem SAC, przewodniczącym Rady ds. Apostolstwa Świeckich przy KEP
 
Albo bracia, albo…
W Polsce pierwszy Międzynarodowy Dzień Braterstwa Międzyludzkiego obchodzony 4 lutego nie odbił się szerokim echem. Być może dlatego, że dokładnie tego samego dnia przypadał Światowy Dzień Walki z Rakiem. A może z innego powodu? Może wielu Polaków nie rozumie, dlaczego papież Franciszek tak wiele uwagi poświęca braterstwu?
 
Kto się boi ekologii
Nawet, jeśli nie możemy bezrefleksyjnie przyjmować tez radykalnych ekologów, sama troska ekologiczna o świat jest zadaniem dużo szerszym. Na czym polegają trudności wielu katolików w przyjęciu ekologicznego nauczania Kościoła?
 
Dwadzieścia trzy lata w drodze
Ojciec Marcin Babraj OP miałby dzisiaj 87 lat. Był pomysłodawcą, założycielem i wieloletnim redaktorem naczelnym miesięcznika „W drodze”. Wspominając jego początki, mówił: „Ludzie, których drogi do Kościoła były bardzo dramatyczne, potrafią bardziej przekonująco opowiadać o spotkaniu z Bogiem”.
 
Przemysłowa Polska
Przemysł odpowiada za jedną czwartą polskiego PKB i to właśnie on jako jedyny pcha naszą gospodarkę do przodu w czasie pandemii. Wbrew pozorom, Polska to wciąż jedno z bardziej uprzemysłowionych państw świata.
 
Ani bio, ani etyczna
Kolejna batalia we Francji o ustawę bioetyczną. Senat wykreślił z niej kontrowersyjne zapisy o tworzeniu ludzkich chimer czy in vitro dla lesbijek, ale już wiadomo, że izba niższa do nich powróci. Przy wtórze protestów na ulicach z obu stron sporu.
 
Książka wyklęta
Pierwsza pełna i krytyczna polska edycja Mein Kampf stała się przedmiotem rozlicznych kontrowersji. Bo w imię czego publikować dzieło, które pozostaje symbolem wszystkiego, co najgorsze?
 
Związki w późnym wieku są spokojniejsze
W starszym wieku mamy większą jasność co do uczuć i potrzeb, mamy też większą zdolność godzenia się z tym co nieuchronne oraz nieidealne. Życie uczy nas dopasowania się do rzeczywistości i w tym sensie związki w późniejszym wieku są spokojniejsze. Rozmowa z psychoterapeutką Barbarą Smolińską.
 
Mistrzowie związków
Znasz imiona przyjaciółek swojej żony? Wiesz, co teraz ucieszyłoby męża, czy znów kupisz mu skarpetki na urodziny? Poznanie i aktualizowanie swoich map świata to jedna z pierwszych zasad budowania szczęśliwej relacji. Co jeszcze robią mistrzowie związków?
 
Oszustwo czy prawda?
Do Warszawy zawitała wielka objazdowa wystawa „The Art of Banksy”. To pierwszy jej pokaz w Polsce. Kuratorem jest były agent Banksy’ego. Tyle że sam artysta mówi o tej wystawie krótko: to fake.
 
INNE WYDANIA
CENA

6,00 zł

5,00 zł

Nowe Towar niedostępny 6,00
NASZA
CENA
6,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję