WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 10/2022 wydanie w formie PDF

Rok wydania:
2022
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Przewodnik Katolicki” 10/6.02.2022
 
Przejście Ukraińców przez Morze Czerwone
Rosjanie okazali się nie tak silni, jak o nich mówiono – bo napotkali stanowczy opór Ukraińców, ludzi broniących swojej ziemi. Ich walka budzi podziw świata, nawet tam, gdzie dotąd na wspomnienie o ukraińskiej państwowości z lekceważeniem wzruszano ramionami.
 
Deficyty prawdy
– Wczoraj nie działo się nic, co mogłoby świadczyć o tym, że dziś obudzimy się w takiej sytuacji. Pewne napięcie utrzymywało się już od grudnia, a od początku lutego rosło. Mówię o Kijowie, bo wschód Ukrainy był znacznie bardziej przekonany, że wybuchnie wojna, niż my – rozmowa z Olgą Zolotar o życiu w Kijowie kilka godzin po wybuchu wojny.
 
Uchodźcom na ratunek
Polacy nie zawiedli – ruszyli na pomoc uciekającym ze strefy wojny Ukraińcom. Entuzjazm wolontariuszy jest bardzo ważny, ale będziemy potrzebować długofalowych, systemowych rozwiązań. Bo w przyjmowaniu uchodźców istotna jest współpraca obu czynników: otwartych serc w społeczeństwie i wsparcia ze strony państwowego systemu.
 
Warto ponieść te koszty
Jak członek NATO jesteśmy bezpieczni, niestety pod względem ekonomicznym mogą czekać nas trudne czasy. Trzeba jednak ponieść te koszty, gdyż brak reakcji na brutalne działania Kremla kosztowałby nas w przyszłości znacznie więcej.
 
W specjalnym bloku tematycznym poświęconym wojnie w Ukrainie także:
– Bezsilność wobec zła. Gdzie szukać nadziei?
– Historia wstępem do wojny: narracja Putina, czyli historia à la russe
– Rozmowa z przewodniczącym Konferencji Episkopatu Ukrainy abp. Mieczysławem Mokrzyckim
– Ty też możesz pomóc uchodźcom z Ukrainy. Praktyczny poradnik
– Kto zobaczy twoją twarz, żołnierzu? Poezja Borysa Humeniuka
 
Trzymając w ręku krzyż
Nigdy nie był i nigdy nie będzie dla nas wygodny. Ale też nigdy nie zniknie z naszego życia. Krzyż. Zmagając się z nim, dobrze słyszeć, co mówi stamtąd do nas Ukrzyżowany.
To pierwszy artykuł wielkopostnych rozważań „Przewodnika”, które wydane są również jako osobna publikacja nakładem Wydawnictwa Świętego Wojciecha wraz z dołączonym charakterystycznym krzyżem.
 
Psychoterapia czy spowiedź
Dobra psychoterapia, która szanuje sferę duchową i nie przekreśla wiary, może ukazać nieświadomą przyczynę wielu wewnętrznych konfliktów, z którymi sobie nie radzimy.
 
Wynalazca o wielkim sercu
Ignacy Łukasiewicz, którego 200. rocznicę urodzin obchodzimy 8 marca, był nie tylko wybitnym naukowcem, wynalazcą lampy naftowej i twórcą pierwszego na świecie przemysłu naftowego, ale i dobrym człowiekiem, oddanym lokalnej społeczności.
 
Rywalizacja czy wsparcie
Temat niezdrowej, kobiecej rywalizacji towarzyszy nam od dzieciństwa – pamiętamy zazdrosne siostry Kopciuszka albo macochę Śnieżki, która nie znosiła młodszej i piękniejszej pasierbicy. Jak kobiety mogą się wspierać zamiast utrudniać sobie życie?
 
Gęsim piórem po chlebie
Zaczynało się od szorowania garnków, aby nawet kapka tłuszczu się nie ostała. Zasłaniano lustra, najlepsze stroje odkładano do szaf, a instrumenty muzyczne zamykano w skrzyniach. Milkły śmiechy, nawet gwizdanie było nie na miejscu. Tak w Wielki Post wprowadzała Środa Popielcowa.
 
INNE WYDANIA
CENA

7,00 zł

Nowe Towar dostępny 6,00
CENA DETALICZNA7,00 zł
NASZA
CENA
6,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję