WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 16/2021

Rok wydania:
2021
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świety Wojciech
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

„Przewodnik Katolicki” 16/18.04.2021
 
Psychika na uchodźstwie
– Wiele osób cierpi na depresję. Ale jest to taka sama depresja jak u ludzi w Polsce czy na Ukrainie, człowiek traci instynkt życia. Być może w Iraku przyczyny były trochę inne, na inną skalę. Tam ludzie nie mają pracy, domu, pieniędzy, przyszłość jest zupełnie niewiadoma – rozmowa z Kateryną Katrashchuk, psychiatrą i psychoterapeutką, która pracowała w obozie dla uchodźców w Dohuk i w klinice w Erbilu w Iraku.
 
Same minusy
Bydgoszcz, Wielki Piątek. Przed siedzibą kurii i na drzwiach Domu Polskiego, którego właścicielem jest diecezja, pojawiły się plakaty z wizerunkami ukrzyżowanej kobiety w ciąży, a także napisy: „Kościół KAT” oraz „Tajemnica wiary: auta i dolary”. Czy tak ma wyglądać debata publiczna?
 
Nowy portret Benedykta
Biografię Josepha Ratzingera można czytać na kilka sposobów – skupić się na jego osobowości, prześledzić jego fascynacje naukowe i literackie, odtworzyć sobie drogę duchową, rozwój pobożności, czy wreszcie myśl społeczną księdza, biskupa, kardynała i papieża.
 
Zanim znikną cmentarze
Kremacja ciał zmarłych jest dziś w Polsce czymś równie oczywistym, jak pochowanie w trumnie. Okazuje się jednak, że losy prochów zmarłego mogą stanowić poważny problem.
 
Kto zbada kości św. Wojciecha
Wojciech jest tu doskonałym przykładem: wątpliwości już na początku – kolejne kradzieże – trzy głowy jednego świętego. Wszystko mogłyby wyjaśnić proste badania. Ale od badań ważniejszy jest kult. I to ma sens.
 
Lepiej nie będzie
Politycy oraz urzędnicy mogą się dwoić i troić, jednak coraz mniejsza liczba dzieci to efekt procesów i zjawisk, na które nie mają specjalnego wpływu. Mogą co najwyżej nieco hamować ten trend, by dać nam czas na przystosowanie się do nowej, bezdzietnej rzeczywistości.
 
Wyrok na niewinnych
Tytułowy film nie tylko przypomina, jak przebiegała legalizacja aborcji w USA, mówi również o tym, jak do dziś manipuluje się opinią publiczną oraz jak to się stało, że pogląd „aborcja prawem kobiety” został synonimem zdroworozsądkowego myślenia.
 
Być jak Putin
Jeśli jego plan wypali, będzie rządził Rosją do 2036 roku. Przy okazji zagwarantował sobie i swoim bliskim immunitet od spraw karnych po zakończeniu urzędowania.
 
Ważny jest każdy dzień bez alkoholu
Kobiety piją mniej demonstracyjnie niż mężczyźni.Bardzo mocno starają się wypełniać swoje role zawodowe czy rodzinne, ba, piją po to, żeby dobrze sobie radzić… Rozmowa zDominikiem Safianem, terapeutą uzależnień, o granicy między piciem ryzykownym a uzależnieniem oraz o tym, dlaczego kulturowo problem z alkoholem to dla kobiet większy wstyd niż dla mężczyzn
 
Sztuka relaksowania się
Teoretycznie każdy z nas potrafi odpoczywać, jednak – czy aby na pewno? Wbrew pozorom to umiejętność wymagająca nauczenia się i treningu. Ćwiczenia relaksacyjne pomagają w radzeniu sobie ze stresem, napięciem, napadami niepokoju czy złości, są przydatne nawet w łagodzeniu cięższych zaburzeń psychicznych.
 
Krawczyk: Odrodzenie
Największa frekwencja podczas koncertów Krzysztofa Krawczyka? Kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi śpiewających razem z nim podczas juwenaliów w 2018 roku.Dla każdego artysty to spełnienie marzeń: być łącznikiem pokoleń, wciąż wywoływać emocje wśród młodych.
 
 
 
Nowe Towar niedostępny 6,00
NASZA
CENA
6,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję