WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 19/2021

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

„Przewodnik Katolicki” 19/9.05.2020
 
Siła łagodności
Sekularyzacja, która daje o sobie znać w postaci aktów apostazji nie jest zjawiskiem w Europie nowym. Na Zachodzie, szczególnie po kulturowym przewrocie roku 1968, nikogo ona nie dziwi. Nasila się natomiast w Europie Wschodniej po upadku komunizmu. Co stoi za decyzją odchodzących z Kościoła? I jak powinien reagować Kościół?
 
Komunijna rewolucja
Pandemia zmieniła przebieg uroczystości pierwszokomunijnych na bardziej rodzinny i wspólnotowy. To, co miało być tylko wyjątkiem może się stać nową, lepszą zasadą. Pandemia obudziła nadzieję, że wszystko może być inaczej.
 
Religia kontra etyka?
Wiele wskazuje na to, że religia lub etyka w szkole będą obowiązkowe – nie będzie można zrezygnować z obu tych przedmiotów. W tej zmianie warto zauważyć szansę na skuteczne wychowanie do wartości: niekoniecznie tylko na lekcjach religii.
 
Nie wpadajmy w pułapkę teoretycznych refleksji
Teologia moralna musi pomóc nam uświadomić sobie te grzechy, które świat już włączył do swojej „normalności”, dlatego nie postrzega ich już jako takich – papież Franciszek w rozmowie z Alfonso V. Amarante CSsR.
 
Czuła, że ma misję do spełnienia
Z Matką Bożą rozmawiała jak z własną mamą i nie widziała w tym nic nadzwyczajnego. Papież uznał właśnie heroiczność cnót Anfrosiny Berardi, zaledwie 12-letniej dziewczynki z Włoch, zmarłej w 1933 r.
 
Strach przed igłą
Doszliśmy do momentu, w którym to brak chętnych jest główną barierą akcji szczepień. Główną przyczyną jest strach. Jak go pokonać? Z szacunkiem traktując tych wszystkich, którzy mają wątpliwości i rzetelnie odpowiadać na ich wszystkie pytania.
 
Śmiertelne oszustwo
Sposoby pozyskiwania zwolenników aborcji, które sprawdziły się w USA, są wykorzystywane na całym świecie. Zmanipulowane sondaże, unikanie odpowiedzi na pytania o biologię, walka z Kościołem, pokazywanie śmiertelnych ofiar podziemia. Czy to wszystko nie brzmi znajomo?
 
Drzewa w mieście? To się opłaca!
Jeszcze niedawno bez mrugnięcia okiem godziliśmy się na wycinkę starych drzew, by poszerzyć drogę czy zbudować parking. Dziś coraz bardziej rozumiemy, że nawet kilkadziesiąt młodych drzew posadzonych w zamian nie zastąpi kilku starych i dorodnych.
 
Dyrektor, który pozostał człowiekiem
Mija siedem lat od śmierci Krzysztofa Lauscha, pedagoga specjalnego, charyzmatycznego dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych nr 103 w Poznaniu. Tajemnicą jego życia nie były zdolności przywódcze czy umiejętności organizacyjne. Obok władzy, którą miał, talentów i zasobów, przede wszystkim był dobrym człowiekiem.
 
Antygwiazda
Ma 63 lata, mieszka w małym nadmorskim miasteczku, ukrytym wśród drzew eukaliptusowych, i właśnie odebrała trzeciego Oscara. Nie znosi makijażu, gardzi botoksem, a na czerwonym dywanie pojawiała się w klapkach.
 
INNE WYDANIA
CENA

6,00 zł

Nowe Towar dostępny 6,00
NASZA
CENA
6,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję