WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 24/2021 wydanie w formie PDF

Rok wydania:
2021
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

„Przewodnik Katolicki” 24/13.06.2021
 
Inaczej już jest
– Nikt wtedy nie wierzył w zmiany, w inną Europę. Ani politycy, ani nawet księża W prywatnych rozmowach mówili, że papieżowi dobrze się mówi, ale on pojedzie, a my tu zostaniemy. I dominował lęk. A jednocześnie było światło, którego nikt wtedy nie widział, światło ku przyszłości. Papież patrzył daleko – i jestem głęboko przekonany, że był jedynym, który wtedy wierzył w to, że Duch Święty może dokonać zmian.
Rozmowa z abp Henrykiem Muszyńskim o wizytach Jana Pawła II w Polsce i o Kościele przyszłości.
 
Liturgia powinna jednoczyć
Znów pojawiły się pogłoski, że papież Franciszek chce ograniczyć, a może nawet zakazać, odprawiania tzw. Mszy św. trydenckiej. Czy to możliwe? Dlaczego Franciszek miałby podejmować takie decyzje?
 
Wolni od siebie
To nie sztuka dać komuś robotę w Kościele. Sztuką jest tak go inspirować, by postawa służby stała się jego stylem życia… Drugi artykuł z cyklu prezentującego myśli ks. Franciszka Blachnickiego przedstawia pojęcie Nowego Człowieka.
 
Sumienie w napięciu z nauczaniem Kościoła
Jeśli pominie się sumienie, dochodzi do autorytaryzmu i rządów za pomocą dekretów i przepisów. Jeśli jednak zabraknie konfrontacji sumienia z nauczaniem Kościoła, rodzi się fanatyzm, rodzący podziały i fałszywe przekonanie, że ktoś ma zawsze rację.
 
Będzie bezpieczniej
Wprowadzone od 1 czerwca zmiany w przepisach ruchu drogowego nie wyeliminują wszystkich dramatycznych zdarzeń na drogach. Nie zmienia to faktu, że w tym zakresie zrobiliśmy kolejny krok w dobrą stronę.
 
Utkany przez Boga gobelin życia
Tegoroczną laureatką Nagrody Templetona została 87-letnia Jane Goodall – brytyjska badaczka, która od kilkudziesięciu lat uczy, że nie ma troski o środowisko naturalne bez troski o człowieka, który jest jego integralną częścią.
 
Ratunek czy biznes?
Na Zachodzie setki młodych osób transpłciowych szukają pomocy w powrocie do swojego ciała. Rozczarowani nową naturą, po jakimś czasie orientują się, że problem leżał gdzie indziej: w psychice, przeżytych traumach. Jedną z takich osób jest Keira Bell.
 
Wszystkie światła na Kopernika
Prestiżowe muzeum The National Gallery po raz pierwszy organizuje wystawę poświęconą wyłącznie polskiemu obrazowi Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem Jana Matejki. – To doskonały moment na promocję polskiej kultury w Wielkiej Brytanii – mówi Marta de Zuniga, dyrektor Instytutu Kultury Polskiej w Londynie.
 
Znikając
Oscar dla Anthony’ego Hopkinsa za rolę w filmie Ojciec jest całkowicie zasłużony. Popis aktorski jego i towarzyszącej mu Olivii Colman jest mistrzowski, a sam film poruszający do głębi.
 
INNE WYDANIA
CENA

6,00 zł

Nowe Towar dostępny 5,00
CENA DETALICZNA6,00 zł
NASZA
CENA
5,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

Sophie Lutz

KSIĄŻKA

23,00 zł

5,00 zł

Daniel Gerber

KSIĄŻKA

25,00 zł

5,00 zł

Julia Knop

KSIĄŻKA

25,00 zł

5,00 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję