WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 25/2021 wydanie w formie PDF

Rok wydania:
2021
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

„Przewodnik Katolicki” 25/20.06.2021
 
Duch zawierzenia
Akty poświęcenia narodu Sercu Jezusowemu zawsze dokonywały się w konkretnym kontekście. Dojrzewaliśmy w nich jako wspólnota. Dziś skuteczność tego aktu nie zależy od gestu biskupów, ale od każdego z nas.
 
Wewnątrzkościelna czujność
– Najczęściej liderami są osoby świeckie, ksiądz jest osobą towarzyszącą, choć bywa, że jest głównym odpowiedzialnym wspólnoty. Pierwszą rzeczą, która powinna budzić nasz niepokój, są doktrynalne nieścisłości, które ta osoba głosi, kolejną jest gra na emocjach – o. Grzegorz Kuz OP w rozmowie o niepokojach wspólnotowych, mechanizmach sektowych i objawieniach prywatnych.
 
Wspólnoty nie mogą być zajęciem dodatkowym
Jednym z miejsc, w których nawrócenie duszpasterskie powinno się dokonać, są kościelne wspólnoty oraz stosunek do nich. Zgodnie z intuicją ks. Franciszka Blachnickiego, który twierdził, że w małej grupie „wyraża się istota Kościoła”.
 
Wolność i rozeznawanie duchowe
Podstawowa trudność w rozeznawaniu wypływa z braku pełnej wolności wewnętrznej, a dokładniej z ukrytego działania małych „szkodników”, które św. Ignacy nazywa nieuporządkowanymi uczuciami względnie przywiązaniami.
 
Socjal to nie promocja nieróbstwa
Przeciwstawianie pracy świadczeniom społecznym jest błędne i wywołuje niechęć do mniej zamożnej części społeczeństwa. Dochody z pracy i transferów społecznych doskonale się uzupełniają, a korzystają z nich niemal wszyscy.
 
Przerzucanie odpowiedzialności
Pod koniec maja tego roku georadary pracujące na terenie byłego internatu dla dzieci ludności rdzennej w Kamloops wykryły szczątki 215 indiańskich dzieci. O ich śmierć lewicowe środowiska jednoznacznie obwiniają Kościół katolicki. Premier Kanady chce dobrej pamięci o krzywdzonych dzieciach. Ale czy działa na rzecz prawdy i sprawiedliwości? Wydaje się to wątpliwe.
 
Nie wypada wiedzieć
Dzieci muszą mieć świadomość, że rodzic na stałe wraca do relacji, a nie tylko w momencie jednej rozmowy. Na warsztatach zawsze pytam rodziców, czy są gotowi na dziesięć tysięcy rozmów. Czasem się oburzają, mówiąc, że chcą szybko rozwiązać problem. Tylko że tak się nie da – rozmowa z Tomaszem Zielińskim, twórcą inicjatywy „Usłyszeć na czas”.
 
Księgarnia jako powieść
Najsłynniejsza księgarnia Paryża, a pewnie i świata, „Shakespeare & Company”, ledwo przeżyła pandemiczny lockdown. Po raz pierwszy otworzyła swoje drzwi przed miłośnikami literatury 70 lat temu.
 
Nowe Towar dostępny 5,00
CENA DETALICZNA6,00 zł
NASZA
CENA
5,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję