WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 28/2021

Rok wydania:
2021
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
„Przewodnik Katolicki” 28/11.07.2021
 
Klucz do kodu ludzkiej cywilizacji
Przemoc istnieje nadal, ale Chrystus obnażył jej kłamstwo. Rozpoczął gromadzenie wspólnoty, która nie szuka wrogów i potrafi przyznać się do winy – abp Stanisław Budzik w rozmowie z „Przewodnikiem”.
 
Nie ma wspólnych odpowiedzi, są tylko wspólne pytania
W toczących się obecnie dyskusjach o Kościele powtarza się kilka kluczowych haseł: oczyszczenie, reforma, a nawet modernizacja. Osiem kobiet Kościoła, z którymi rozmawiała Magdalena Kędzierska-Zaporowska, zdaje się patrzeć dalej, zastanawiając się, co zrobić, gdy te wszystkie konieczne i bolesne procesy już przejdziemy.
 
Kościół bez przetrwalników
Coraz częściej słychać, że Kościół w Polsce znalazł się w defensywie i nastawia się na przetrwanie. Czy to prawdziwa diagnoza i najlepsza z możliwych strategia na przyszłość?
 
Pozory dobra
Rozeznawanie duchowe opiera się na przekonaniu, że w sercu człowieka rozgrywa się nieustanna walka. Po stronie złego ducha wszystkie chwyty są dozwolone, aby przechytrzyć wierzącego i zatrzymać go na drodze wiary.
 
Nowa-stara polityka prorodzinna
Większość propozycji zawartych w nowej polityce prorodzinnej to jeszcze więcej tego samego oraz powrót do przeszłości. Jej najmocniejszym punktem może być jednak ułatwienie godzenia pracy z rodzicielstwem.
 
Pat w Rogu Afryki
Jednostronne zawieszenie broni, jakie zadeklarował rząd etiopski, jest wiadomością dobrą i złą zarazem. Dobrą, bo przerywa wyniszczającą wojnę domową z separatystami prowincji Tigraj. Złą, bo odsłania przerażający obraz rozkładu, w jaki popadły skonfliktowane strony.
 
Grunwald: batalistyka, mistyka, symbol
Wkroczyć w pieszej pielgrzymce na Grunwaldzkie Pole? Nasi przodkowie organizowali podobne podniosłe przedsięwzięcia, wierząc w cudowną moc miejsca. Zwycięstwo z 1410 roku łączono m.in. z kultem św. Stanisława.
 
Historia opowiadana ciałem
Tylko cztery na sto Polek uważa się za atrakcyjne. 84 proc. kobiet w naszym kraju poddałoby się operacjom plastycznym, gdyby pozwoliła im na to sytuacja finansowa. To konsekwencje presji społecznej, jakiej podlega dziś wygląd i ciało.
 
Muszę być niezależną
Gdy żyła, była najsłynniejszą w Europie polską malarką. A potem o niej zapomniano. Dopiero teraz, ponad 120 lat później, Anna Bilińska stała się bohaterką monograficznej wystawy w Muzeum Narodowym w Warszawie.
 
Nowe Towar niedostępny 6,00
NASZA
CENA
6,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

praca zbiorowa pod red. ks. Pawła Płaczka

KSIĄŻKA

15,00 zł

12,75 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję