WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 34/2021 wydanie w formie PDF

Rok wydania:
2021
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
„Przewodnik Katolicki” 34/22.08.2021
 
Tak żyją uchodźcy
Doświadczenie bycia wolontariuszem w obozie na Lesbos pozwala lepiej rozumieć, że w uchodźcy trzeba przede wszystkim widzieć człowieka i w duchu caritas zastanowić się, co możemy zrobić, aby nam wszystkim udało się godnie żyć na ziemi.
 
To nie portret
Częstochowska, ukochana przez Polaków. Ostrobramska. Fatimska. Chrześcijański kult maryjnych obrazów, jeśli ma być zdrowy, musi być wyznaniem wiary w Chrystusa.
 
Męczennik miłosierdzia
Uchodźca z Rwandy, naznaczony w dzieciństwie skutkami ludobójstwa w tym kraju, morduje na francuskiej plebanii pomagającego mu kapłana, o. Oliviera Maire’a. Dla jednych to argument przeciwko przyjmowaniu uchodźców w Europie. Dla innych – Ewangelia w praktyce, niosąca napięcie między naiwnością a ofiarowaniem życia do końca.
 
Prawdziwy Człowiek
W piątek 13 sierpnia zmarł abp Henryk Hoser. Był pallotynem, misjonarzem, lekarzem, arcybiskupem diecezji warszawsko-praskiej, a w ostatnich latach wizytatorem apostolskim w Medjugorie. Miał 78 lat. Dla „Przewodnika Katolickiego” zmarłego arcybiskupa wspomina
Piotr Otrębski.
 
Nadążyć za wzrostem cen
Choć rządzący zapewniają, że inflacją nie należy się przesadnie przejmować, to doświadczenia wielu obywateli przy kasach są zupełnie inne. Powodów do paniki jednak nie ma.
 
Klimatyczna zmiana na polu
Zamiast rzepaku – słonecznik, a zamiast jabłek – winogrona? Pewności mieć nie można, ale już teraz widać, że zmiany klimatyczne wpływają na to, jak w Polsce uprawia się ziemię, co na niej rośnie i jakie przynosi plony.
 
Niewolnicy są wśród nas
Choć mamy już XXI wiek, problem niewolnictwa i handlu ludźmi wcale nie został rozwiązany. Okazuje się, że współcześni niewolnicy mogą w wysoko cywilizowanych krajach pracować nawet w drukarniach, w których powstają piękne książki.
 
Cyfrowe dzieciństwo
Nasze dzieci nie pamiętają już świata bez smartfonów i seriali na życzenie. Zamiast jednak tkwić w przekonaniu, że żyjemy w takich strasznych czasach, lepiej uczyć je właściwego kontaktu z mediami cyfrowymi.
 
Czułym okiem
Fenomen sióstr z Broniszewic jest odpowiedzią na naszą potrzebę bezpieczeństwa. Te kobiety, które poświęciły całe swoje życie na służbę Bogu i ludziom, sprawiają, że w pałacu w Broniszewicach nie mieści się tylko zakład opiekuńczy, opieka nad chorymi dziećmi nie jest tylko realizacją ważnego obowiązku, ale jest budowaniem autentycznego domu, ze wszystkimi blaskami i cieniami rodziny.
 
INNE WYDANIA
CENA

6,00 zł

Nowe Towar dostępny 5,00
CENA DETALICZNA6,00 zł
NASZA
CENA
5,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję