WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 40/2021 wydanie w formie PDF

Rok wydania:
2021
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

„Przewodnik Katolicki” 40/3.10.21
 
Mówi zza grobu
Oto święty, który hasał po łąkach, śpiewał, pomagał ubogim i kochał zwierzęta. To święty, który poprzez swoją dyplomację potrafił zjednać skłócone ze sobą miasta. Mediator pokoju. Przydałby się i teraz. Czy ówcześni prezydenci miast słuchaliby prostego mężczyzny, poety opatrującego rany trędowatym, pracującego z rolnikami marzyciela?

Czas dla Stworzenia
Do 4 października trwa ekumeniczne święto, które łączy chrześcijan na modlitwie i zachęca do dbania o środowisko naturalne. Akcja rozpoczęła się 1 września, czyli w Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia ustanowiony w 2015 r. przez papieża Franciszka.

Idziemy ścieżką prowadzącą do katastrofy
Żyjemy na kredyt środowiskowy, za który nie płacimy odsetek. One na razie się odkładają i zapłacimy je z wielkim hukiem, a bankructwo będzie oznaczać katastrofę – rozmowa z prof. Szymonem Malinowskim, fizykiem atmosfery, jednym z założycieli portalu Nauka o klimacie.

Synodalność. Kościół na nieznanych wodach?
9 i 10 października w Watykanie zainaugurowany zostanie planowany na dwa lata „proces synodalny”. Wielu jest zaskoczonych. A przecież papież Franciszek od dawna sygnalizował, że synodalność jest drogą Kościoła w tym tysiącleciu.

Prowadzi ich różaniec
Jest łaską, rozmową, modlitwą miłości, ratunkiem, zawierzeniem całego życia. Różaniec jest dla wszystkich, jeśli tylko damy sobie szansę na wejście w dar tej modlitwy.

500 plus nie sprowadza na złą drogę
Flagowy program rządu nie zniechęcił Polek do pracy, jednak niespecjalnie zachęcił je do posiadania dzieci. Bez wątpienia przyczynił się za to do poprawy sytuacji finansowej rodzin, co okazało się szczególnie ważne w czasie pandemii.

Granica
Kiedy trwał w Kościele Tydzień Modlitw za Uchodźców, uchodźcy marzli, chorowali i umierali na polskiej granicy. Kończył się pierwszy miesiąc kryzysu, który wielu nazywa już kryzysem humanitarnym
220 lat wyuczonej bezradności

Pierwsze w dziejach państwo wyzwolonych niewolników, którzy obalili niewolnictwo. A jednocześnie lider na liście najbiedniejszych państw świata. Czy paradoks Haiti można wyjaśnić?
Rozwojowy doping

Przygoda i możliwość rozwoju, do jakiego doprowadzają mnie moje własne dzieci, jest nieporównywalna z żadnym innym doświadczeniem. Jestem przekonana, że edukacja domowa i świadome macierzyństwo dopingują do tego, aby nieustannie pracować nad swoim rozwojem – rozmowa z Agnieszką Pleti o roli rodzica w edukacji domowej.

Dlaczego wolontariat?
Dla wielu uczniów to nudny, ale prosty sposób zdobycia lepszej oceny z zachowania w szkole, kojarzący się głównie z pomocą osobom starszym. Warto jednak sobie uświadomić, że wolontariat to jedna z najbardziej wartościowych, ciekawych i rozwijających aktywności.

Potrzebowali nadziei i doświadczyli cudu
Pobożność fatimska ma w naszym kraju mocną pozycję. W filmie Fatima, który właśnie trafia do kin, możemy przyjrzeć się jej źródłom.
 

INNE WYDANIA
CENA

6,00 zł

Nowe Towar dostępny 5,00
CENA DETALICZNA6,00 zł
NASZA
CENA
5,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję