WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 41/2020

Liczba stron:
64
Rok wydania:
2020
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
 
Miłość sama rozciąga się na wszystkich
Encyklika Fratelli tutti to zaproszenie, aby przemyśleć jakość naszego życia, relacji i świadectwa. Papież zachęca do zapytania siebie o gotowość do naśladowania św. Franciszka, który „wzbudził marzenie o braterskim społeczeństwie i otrzymał w swym wnętrzu prawdziwy pokój”.
 
Komunia na rękę w tradycji Kościoła
Sporo ostatnio zamieszania wokół Eucharystii. W czasie pandemii dyskusje wyłącznie się nasiliły. To szansa, aby ją lepiej zrozumieć. Ale i niebezpieczeństwo, żeby jej przesłanie umniejszać do granic prywatnych poglądów.
 
Nie umniejszajmy straty
Nie należy mówić kobiecie, która straciła dziecko, jest: „nie płacz, jeszcze będziecie mieli następne dziecko”. Rodzice opłakują to konkretne utracone dziecko. Nikt nie pociesza drugiej osoby: umarł ci ojciec, nie martw się, masz jeszcze matkę. Rozmowa z psycholog Joanną Piątek-Perlak, która pomaga rodzinom po stracie.
 
Ksiądz i rodzice w żałobie
Wydane niedawno Kompendium pastoralne o rodzinnym pogrzebie dziecka martwo urodzonego i towarzyszeniu w żałobie osieroconej rodzinie oprócz wielu kwestii formalnych, prawnych i liturgicznych szczegółowo wyjaśnia punkt widzenia i emocje osieroconych rodziców tak, by ksiądz miał szansę nieść im realną pomoc.
 
„Nieszczęsny” dar sumienia
Życie nie szczędzi dylematów moralnych. Czasem dochodzi więc do rozbieżności między tym, co osobie wierzącej dyktuje sumienie, a tym czego naucza Kościół. Co wtedy? Jak się spowiadać, żeby sakrament pojednania był ważny?
 
Chłopak z sąsiedztwa
Czy to nie znak od Pana Boga, że beatyfikacja Carla Acutisa, młodego specjalisty od internetu, odbywa się akurat w czasie pandemii, gdy wiele naszych aktywności, także religijnych, przeniosło się do sieci?
 
Polksi węgiel – misja zakończona
Rząd podpisał porozumienie ze związkami zawodowymi zakładające stopniową likwidację polskiego górnictwa do 2049 roku. Prawdziwym zadaniem nie jest jednak zamykanie kopalń, lecz transformacja polskiej energetyki.
 
Żegnaj, szkoło!
Co najmniej 5,8 tys. pedagogów przeszło w tym roku na emeryturę lub świadczenia kompensacyjne. To więcej niż w poprzednich latach. Ilu młodych nauczycieli zmieniło zawód, statystyki nie podają.
 
Szkoła to nasza wspólna sprawa
My, nauczyciele, mamy realny wpływ na swoich uczniów i to daje ogromne poczucie sensu tego, co robimy. Z drugiej strony sami możemy się też od nich uczyć. Z tej relacji można czerpać ogromną satysfakcję. Rozmowa z Agnieszką Jankowiak-Maik, nauczycielką historii znaną jako „Babka od histy”.
 
Niekończąca się gra wojenna
Trwa kolejna odsłona ormiańsko-azerskiej wojny o Górski Karabach. Wojny, która trwa już od trzydziestu lat, a która jest przedłużeniem znacznie dłużej trwającego konfliktu. Pokojowych perspektyw jego rozwiązania nie widać.
 
Czy optymizmu można się nauczyć
Pesymiści wcale nie mają więcej problemów i trudnych przeżyć niż optymiści, jedni i drudzy różnią się sposobem wyjaśniania tego, co ich spotyka. Według prof. Martina Seligmana optymizm można trenować, zmieniając nasze przekonania na temat tego, co nas spotyka.
 
Nowe Towar dostępny 6,00
NASZA
CENA
6,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Średnia

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję