WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 42/2020

Rok wydania:
2020
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Ich nie trzeba się bać. Ich trzeba kochać
„Miałam i mam długie okresy, gdy czuję się nie tyle opuszczona, ile tak naprawdę do niczego – niegodna ani mojego stanowiska, ani uznania, ani dobrobytu… – pisała w sylwestrową noc 1958 r. Wanda Błeńska. 18 października rozpoczyna się jej proces beatyfikacyjny.
 
Dwie miłości Jana Pawła II
Jan Paweł II przez 27 lat był nie tylko biskupem Rzymu, ale także prymasem Włoch. Ten zaszczytny tytuł dla papieża nie był oczywiście najważniejszy. Ale dla Wojtyły miał on szczególne znaczenie.
 
Globalne braterstwo to nie utopia, a zobowiązanie
Encyklika „Fratelli tutti” to z jednej strony smutna, ale i prawdziwa fotografia naszej cywilizacji. Z drugiej, to apel i propozycja, jak ten świat odmieniać. Nawet jeśli teraz wydaje się, że to utopia.
 
Kościół bez kolędy?
Pandemia wpłynęła na duszpasterstwo w Polsce. Pokazała, że część tradycyjnej aktywności trzeba zastąpić nowymi propozycjami. Być może nawet doroczną kolędę. Ale najpierw trzeba coś ważnego zrozumieć.
 
Jezus na TikToku
Dostaję mnóstwo sygnałów o tym, że ktoś zaczął znów myśleć o Panu Bogu, że poszedł do spowiedzi i Komunii św. To jest odzew, który najbardziej cieszy. Właśnie dlatego nie mam wątpliwości, że jesteśmy tam potrzebni – mówi ksiądz ewangelizujący na TikToku.
 
Zapomniane braterstwo
Solidarne społeczeństwo, oparte na braterstwie, powinno korzystać ze wszystkich form własności, by móc prowadzić rozważną politykę poprawiającą byt ogółu, a nie jedynie uprzywilejowanych ekonomicznie jednostek.
 
Nasza trzecia droga
„Solidarność” chciała Polski opartej na społecznej empatii. Niestety, po 1989 r. sama uznała to za utopię i wybrała model bazujący na zasadach indywidualizmu i rywalizacji. Dziś, gdy pokazał on swoje słabości, warto wrócić do idei sprzed 40 lat.
 
Nobel za badania nad czarnymi dziurami
Nagrodę Nobla z Fizyki otrzymali Roger Penrose „za odkrycie, że tworzenie się czarnych dziur jest z pewnością przewidywane przez ogólną teorię względności”, oraz Andrea Ghez i Reinhard Genzel za „odkrycie supermasywnego obiektu zwartego w centrum naszej Galaktyki”. Dlaczego uhonorowano te właśnie odkrycia?
 
Włączjąć z pomysłem
Mówiąc o wykluczeniu społecznym, często mamy na myśli bliżej nieokreśloną grupę osób. Jednak w rzeczywistości cierpi konkretny człowiek. Zdarza się, że wykluczenie może być pozornie niezauważalne, jak w przypadku np. osób cierpiących na depresję lub doznających przemocy domowej.
 
Życie na placu budowy
Aby wymiar moralny i duchowy nie przebiegał w sposób zaburzony, musimy brać pod uwagę, z wielką życzliwością, naszą psychikę. Na tym polega dojrzała duchowość, że uwzględnia obok ducha wymiar emocjonalno-psychiczny, a także cielesny – rozmowa z o. Wojciechem Jędrzejewskim OP.
 
Nasza planeta
Najnowszy film 94-letniego Davida Attenborough jest wstrząsającą relacją świadka zniszczenia naszej planety. Najsłynniejszy na świecie twórca filmów przyrodniczych pokazuje proces jej zawłaszczania, podaje diagnozę i próbuje znaleźć receptę na to, jak możemy jeszcze uratować świat.
 
Zdarzyło się w Watykanie
Jan Paweł II traktował każdego z pracowników jak kogoś wyjątkowego i pokazywał im to. Podkreśla to np. windziarz, który mówi, że nawet kiedy papież był już bardzo schorowany i opierał się o lasce, to zawsze go nią postukał po bucie, żeby pokazać, że o nim pamięta i mimo zmęczenia pytał, co słychać u jego rodziny. Rozmowa z Magdaleną Wolińską-Riedi, autorką książki Zdarzyło się w Watykanie.
 
Nowe Towar niedostępny 6,00
NASZA
CENA
6,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję