WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 47/2021 wydanie w formie PDF

Rok wydania:
2021
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

„Przewodnik Katolicki” 47/21.11.2021
 
Jezus, inny król
Jezus jest Królem, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Problem w tym, jak się ten Jego tytuł i godność dzisiaj rozumie. Czy przez pryzmat wciąż panujących ziemskich monarchów?
 
Ostre widzenie
Każdy atak można potraktować jako wyzwanie. Nawet tak obrzydliwy jak ten, którego dopuszcza się właśnie wobec nas reżim Aleksandra Łukaszenki.
 
Spróbujmy obudzić w sobie wrażliwość
Szanujemy i cenimy pracę służb, jesteśmy wśród mieszkańców, wspierając postawy miłosierdzia. Nie uczestniczymy w procederze przekraczania granicy, ani tego nie ułatwiamy. To, co robimy, to dajemy chleb głodnym – rozmowa z br. Cordianem Szwarcem OFM, który z ramienia Caritas Polska przebywa na terenach przy granicy z Białorusią.
 
Nowa przestrzeń dialogu dla młodych
W Kościele i społeczeństwie brakuje przestrzeni do rzetelnego dialogu. Dyskusja zazwyczaj kończy się na emocjonalnych wywodach i zamykaniu się w swoich bańkach. Projekt Fides et cultura jest szansą na merytoryczną rozmowę. I to międzynarodową.
 
Dojrzewanie we wdzięczności
Obrazem, którego używa Jezus, gdy mówi o pojednaniu, jest zabłąkana owca odnaleziona przez pasterza i przyprowadzona z powrotem do stada. Jak to się jednak dzieje, że owca odłącza się od reszty i dlaczego pasterz jej szuka?
 
Energia coraz droższa
Wzrost cen energii nie odpuszcza i w 2022 r. czekają nas kolejne podwyżki. Rząd pracuje nad bonami energetycznymi, trafią one jednak tylko do najbiedniejszych. Pozostali będą musieli liczyć na podwyżkę… pensji.
 
Wraca kaucja za butelki
Powszechny system kaucyjny może zmniejszyć ilość śmieci, ograniczyć rachunki za ich odbiór oraz pomóc nam osiągnąć wymagany poziom recyklingu. Czy przygotowywane w tym zakresie zmiany prawne spełnią te oczekiwania?
 
Przestaniemy, kiedy nie będzie uchodźców
Wysiłek, jaki ludzie muszą podjąć dla integracji, daje im możliwość budowania nowej tożsamości, jest dla nich naprawdę nowym początkiem życia – rozmowa z Anną Marchei ze Wspólnoty Sant’Egidio w Rzymie, koordynatorką projektu korytarzy humanitarnych we Włoszech.
 
Zobacz mnie, Wysoki Sądzie
To nie jest tak, że w tej kampanii prosimy o jakąś uprzejmość dla dziecka. My wzywamy do stosowania przepisów – rozmowa z Justyną Podlewską o przesłuchiwaniu dzieci i ich prawach w tym procesie.
 
Dziesięć zasad konstruktywnej kłótni
W każdej ważnej relacji zdarzają się konflikty, różnice zdań. Warto więc zastanowić się nad kilkoma prostymi zasadami „uczciwej kłótni”. Nie mówią one o tym, by się nie kłócić, ale pokazują, jak to robić w bezpieczny sposób.
 
Sumienie kata
Film Zło nie istnieje przedstawiany jest jako manifest przeciwko karze śmierci, choć według mnie wcale nim nie jest. To raczej sprzeciw wobec łamania sumień ludzi, którzy nie chcą zabić. Nie chcą tak bardzo, że ryzykują swoim życiem, byle nie stać się kolejnym mordercą.
 
Narodowy, czyli jedyny w swoim rodzaju
Styl zakopiański, zanim stał się stylem regionu, miał większe ambicje. Według jego twórcy, Stanisława Witkiewicza, był doskonałym kandydatem na reprezentowanie kulturowej odrębności.
 

INNE WYDANIA
CENA

6,00 zł

Nowe Towar dostępny 5,00
CENA DETALICZNA6,00 zł
NASZA
CENA
5,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję