WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr20/2021 wydanie w formie PDF

Rok wydania:
2021
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

„Przewodnik Katolicki” 20/16.05.21

Pożyteczne jest dla nas Jego odejście
Jezus idzie do Ojca. Czy to znaczy, że opuszcza swoich uczniów? A jeśli rzeczywiście odchodzi, to dlaczego oni się cieszą? Czy radość sprawia im samo posłanie, robota, którą muszą wykonać, zanim spotkają Go ponownie? Czy ich radość jest jedynie tęsknotą?
 
Dojrzałość pod znakiem zapytania
Z jednej strony Kościół wymaga solidnej formacji przed sakramentem małżeństwa, z drugiej – wciąż w wielu sytuacjach nie jest do tego procesu przygotowany – dr Anna Wieradzka-Pilarczyk, teolog i psycholog w rozmowie o (nie)dojrzałości do małżeństwa, katechezach przedmałżeńskich „na zaliczenie” i skali obojętności religijnej wśród kandydatów na męża lub żonę.
 
Ewangelia w sieć zaplątana
Polscy biskupi postanowili zająć się uregulowaniem na nowo wystąpień duchownych w mediach, zwłaszcza w internecie. Jednak same przepisy nie wystarczą. Trzeba formacji, niezbędnej nie tylko duchownym chcącym głosić Ewangelię w sieci.
 
Czy zwierzęta mają prawa?
Dyskusja na temat praw zwierząt rozgorzała na płaszczyźnie politycznej, ale została w nią wciągnięta również nauka Kościoła i sam Bóg. Czy mówienie o prawach zwierząt da się pogodzić z chrześcijaństwem?
 
Nieszczęsny dar rozeznawania
Po co się zastanawiać, co jest dobre, a co złe, jeśli nauczanie Kościoła jest jasne? W konkretnych sytuacjach okazuje się jednak, że nie jest ono zbyt szczegółowe. Nie powie nam też, co należy zmienić od zaraz, a z czym można poczekać, do czego można moralnie dojrzewać.
 
Zielone parafie kwitną w Polsce
To przede wszystkim mnóstwo małych, lokalnych inicjatyw od zbiorników na deszczówkę po własne pasieki. Choć przybywa też kościołów, które zasilają się zieloną energią.
 
Zaginieni, których nikt nie szuka
Europejska Sieć Migracyjna opublikowała raport dotyczący zaginięć wśród nieletnich migrantów, zwracający uwagę Europejczyków na ten wciąż palący problem. Najważniejsze jednak wydają się  te dane, których w raporcie brakuje
 
Osiągnęliśmy cel? Chyba niezupełnie
Dobiega końca najdłuższa w historii wojna Stanów Zjednoczonych. Pozostaje pytanie, co stanie się z Afganistanem po odejściu amerykańskich żołnierzy.
 
Czy wyrzucić Bieruta z Powązek?
Chyba nie ma tutaj opcji jednoznacznie słusznej. Działanie jest obciążone radykalizmem, powstrzymanie się od niego – konformizmem. Być może powinniśmy zastosować tutaj zasadę mniejszego zła, bo żadna decyzja nie będzie – historycznie i moralnie – całkowicie słuszna.
 
Usłyszeć pomiędzy wierszami
Dziecko może czerpać profity od oprawcy, np. prezenty, uprzejmości, ale przede wszystkim zainteresowanie, które jest dla dziecka głuchoniewidomego największą, niezaspokojoną potrzebą – rozmowa z Magdaleną Wacławek o nieoczywistej komunikacji osób z niepełnosprawnością sensoryczną, pozornie nieobecnej seksualności i edukacji, która chroni przed wykorzystaniem
 
Są to cacka…
Bajkowe drewniane domy z werandami, ażurowe balustrady, kolorowe szybki, błękitne okiennice, z których schodzi farba – to właśnie „świdermajery”, architektura całkowicie unikalna, typowa tylko dla okolic Otwocka.
 
Życie odzyskało swe prawa
9 maja prawosławni obchodzili Niedzielę Antypaschy zwaną inaczej Niedzielą Tomasza. W wieczerniku, mimo wątpliwości, potwierdza on prawdę o Zmartwychwstaniu. Co stało się jednak tydzień wcześniej w cerkwiach?
 

INNE WYDANIA
CENA

6,00 zł

Nowe Towar dostępny 5,00
CENA DETALICZNA6,00 zł
NASZA
CENA
5,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję