WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Anioł i Mała

br. Tadeusz Ruciński

Liczba stron:
72
Wymiary:
195x195 mm
Oprawa:
twarda
ISBN:
978-83-8065-067-1
Ilustrator:
Elżbieta Kidacka
Rok wydania:
2017
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Dzieci wiedzą najlepiej, jaki to kłopot być małą czy małym. No bo kto lubi, by inni się z niego śmiali? Mała, której z powodu niskiego wzrostu nikt nie nazywa po imieniu, uwielbia niezapominajki, marzy, by jej mama została królową, i chce odkrywać świat. Z pomocą przychodzi Anioł – najlepszy ze stróżów. Nie musi stać w korkach, na deszcz nie zakłada kaloszy, a do tego nigdy się nie męczy!
Pogaduszki Małej z Aniołem zawarte w niniejszej książce dotyczą spraw, problemów i sytuacji, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Dla dzieci w wieku przedszkolnym i klas I-III szkoły podstawowej.

Patroni: Mały Przewodnik Katolicki, Promyczek Dobra, Wychowawca, Bliżej Przedszkola. Radio Emaus, Czasdzieci.pl
czas-dzieci.jpgLOGO_BP_RGB_www.jpgwychowawca.jpgemaus.jpgLOGO-MPK.jpgmaly_promyczek.jpg

52
Nowe Towar niedostępny 9788380650671 5,00
CENA DETALICZNA22,00 zł
NASZA
CENA
5,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie

O autorze

Wszyscy autorzy

br. Tadeusz Ruciński

Brat Tadeusz Ruciński FSC ze zgromadzenia braci szkolnych jest rekolekcjonistą i autorem poczytnych książek dla dzieci.
WIĘCEJ O AUTORZE

RECENZJE W MEDIACH

BlogSpot

Zgodnie z wiarą Kościoła katolickiego Anioł Stróż jest przy nas zawsze. Ma się z nami dzielić dobrym słowem, pokazywać, czego chce Bóg, wskazywać odpowiednią drogę, czuwać nad naszym bezpieczeństwem i czystością duszy. Niełatwym zadaniem Anioła Stróża jest edukowanie każdego. Jedni chcą go słuchać, inni nie. Bywają jednak dzieci wrażliwe na jego głos i chętnie prowadzą z nim wewnętrzne rozmowy, poszerzają swoją wiedzę oraz wrażliwość. O takim dziecku jest książka „Anioł i Mała”, w której znajdziemy dialog tytułowych bohaterów. Rozmowy są pełne atmosfery ciepła, zrozumienia, cierpliwości i pozwalają wejść w tajniki wiary. Anioł jest wyrozumiałym rozmówcom, a Mała chętnie zadaje mu pytania, szuka na nie odpowiedzi, jest ciekawa tego, co jej Anioł ma jej do powiedzenia. Każdy z jedenastu rozdziałów pozwala odkryć kolejny element, wprowadza w kolejne zagadnienia. Anioł czuwa nad dziewczynką, zajmuje ją rozmową, śpiewa piosenki i uczy właściwego postępowania, dobrego wykorzystania życia. Trudne sprawy wiary tłumaczone są w łatwy, przystępny sposób. Poza wprowadzeniem w tajniki wiary znajdziemy tam takie praktyczne tematy jak zachowanie bezpieczeństwa na drodze, skupienie w czasie odrabiania prac domowych, ciągłe korzystanie z mediów, dokładności, rzetelności, biedy, różnych marzeniach, odmiennym postrzeganiu świata, prawie silniejszego, wielkości małych ludzi, ważności prostych prac i zadań. Całość pomaga pokazać dzieciom bardziej ludzki i praktyczny wymiar wiary. Tematy poruszane w „Aniele i Małej” będą interesujące dla uczniów szkoły podstawowej. Forma (dialog) książki pozwoli na realizację interesujących przedstawień tematycznych. Każdy rozdział będzie idealnym wstępem do rozmów na temat wiary. Proste dialogi przyjdą z pomocą rodzicom, opiekunom oraz katechetom, którzy chcą wytłumaczyć dzieciom tajniki wiary. Zawarte w tekście piosenki będą pretekstem do wspólnego śpiewania, ćwiczenia pamięci i mogą stać się formą wspólnej modlitwy. Poza nietypową formą stylistyczną, interesującymi treściami lektura jest estetyczna. Kwadratowa solidna, czerwona, śliska okładka z pięknymi postaciami, bardzo dobrze zszyte śliskie strony sprawiają, że książka jest trwała. W środku znajdziemy dużą czcionkę, dobrze przemyślane rozmieszczenie tekstu, niedługie rozdziały i interesujące ilustracje Elżbiety Kidackiej. Dzięki temu proponowane treści stają się bardziej interesujące, a lektura przyciąga dziecięcy wzrok. Wielkim plusem jest to, że na każdej stronie znajdziemy chociaż mały rysunek, który pozwoli również na skupienie się na treściach książki cierpliwych przedszkolaków. Dzięki równowadze między tekstem i stroną wizualną wprowadzającą poczucie harmonii, lektura stanowi spójną całość.

WIĘCEJ
Recenzje czytelników
Średnia ocen: 5
5 gwiazdek
2
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

Angela

Opinia z dnia: 03.02.17r

To kolejna książka brata Rucińskiego, którą przeczytałam z prawdziwą przyjemnością, jak również i moje córeczki .Autor trafia do dziecięcych serduszek, o sprawach wiary mówi w sposób prosty, zrozumiały. Atutem książki są piękne ilustracje.

Recenzja była przydatna

Anna Sikorska (Górowianka)

Opinia z dnia: 03.04.17r

Zgodnie z wiarą Kościoła katolickiego Anioł Stróż jest przy nas zawsze. Ma się z nami dzielić dobrym słowem, pokazywać, czego chce Bóg, wskazywać odpowiednią drogę, czuwać nad naszym bezpieczeństwem i czystością duszy. Niełatwym zadaniem Anioła Stróża jest edukowanie każdego. Jedni chcą go słuchać, inni nie. Bywają jednak dzieci wrażliwe na jego głos i chętnie prowadzą z nim wewnętrzne rozmowy, poszerzają swoją wiedzę oraz wrażliwość. O takim dziecku jest książka „Anioł i Mała”, w której znajdziemy dialog tytułowych bohaterów. Rozmowy są pełne atmosfery ciepła, zrozumienia, cierpliwości i pozwalają wejść w tajniki wiary. Anioł jest wyrozumiałym rozmówcom, a Mała chętnie zadaje mu pytania, szuka na nie odpowiedzi, jest ciekawa tego, co jej Anioł ma jej do powiedzenia. Każdy z jedenastu rozdziałów pozwala odkryć kolejny element, wprowadza w kolejne zagadnienia. Anioł czuwa nad dziewczynką, zajmuje ją rozmową, śpiewa piosenki i uczy właściwego postępowania, dobrego wykorzystania życia. Trudne sprawy wiary tłumaczone są w łatwy, przystępny sposób. Poza wprowadzeniem w tajniki wiary znajdziemy tam takie praktyczne tematy jak zachowanie bezpieczeństwa na drodze, skupienie w czasie odrabiania prac domowych, ciągłe korzystanie z mediów, dokładności, rzetelności, biedy, różnych marzeniach, odmiennym postrzeganiu świata, prawie silniejszego, wielkości małych ludzi, ważności prostych prac i zadań. Całość pomaga pokazać dzieciom bardziej ludzki i praktyczny wymiar wiary. Tematy poruszane w „Aniele i Małej” będą interesujące dla uczniów szkoły podstawowej. Forma (dialog) książki pozwoli na realizację interesujących przedstawień tematycznych. Każdy rozdział będzie idealnym wstępem do rozmów na temat wiary. Proste dialogi przyjdą z pomocą rodzicom, opiekunom oraz katechetom, którzy chcą wytłumaczyć dzieciom tajniki wiary. Zawarte w tekście piosenki będą pretekstem do wspólnego śpiewania, ćwiczenia pamięci i mogą stać się formą wspólnej modlitwy. Poza nietypową formą stylistyczną

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

ks. Jan Twardowski

KSIĄŻKA

35,90 zł

29,90 zł

Beata Nadolna

KSIĄŻKA

16,00 zł

1,00 zł

ks. Jan Twardowski

KSIĄŻKA

35,90 zł

30,50 zł

Gira Dennis, Midal Fabrice

KSIĄŻKA

39,90 zł

1,00 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję