WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Dziady. Lektura z opracowaniem

Adam Mickiewicz

Liczba stron:
292
Wymiary:
14.0x20.0cm
Oprawa:
miękka
ISBN:
9788373271838
Rok wydania:
2018
Wydawnictwo:
Greg
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
Adam Mickiewicz to jeden z najwybitniejszych polskich poetów wszech czasów. Jego dzieła na stałe zostały wpisane w kanon polskiej literatury. Dziady to cykl dramatów, który został napisany przez naszego wieszcza narodowego, podczas, gdy kraj był zniewolony zaborami. Jeśli jeszcze nie masz tej książki w swojej domowej biblioteczce, zastanów się nad uzupełnieniem braków.

Składające się na Dziady trzy utwory (część II, III i IV) nie są ze sobą połączone fabularnie. W różnych częściach autor opisuje różne wydarzenia, w których udział biorą fikcyjni bohaterowie. Jednak Dziady bardzo mocno odnoszą się do sytuacji politycznej naszego kraju w XIX wieku. Mickiewicz w trafny sposób krytykuje postawę Polaków podczas zaborów, ich niezdecydowanie i bezczynność.

Tematem Dziadów jest nie tylko polityka – w IV części główny bohater tego utworu, Gustaw, odnosi się do zachowania kobiet i opowiada o swoim zawodzie miłosnym. Wszystkie historie opowiedziane w Dziadach nasycone są metafizyką i spirytualizmem. Ciekawym jest, że treści zawarte w dramatach mają przełożenie na to co się dzieje w obecnym świecie. Z tego powodu Dziady są dziełem ponadczasowym i uniwersalnym, które warto znać, nie tylko dlatego, że jest to lektura szkolna.
 
Książka stanowi udane połączenie lektury szkolnej z opracowaniem, dzięki czemu młody Czytelnik będzie mógł dowiedzieć się, jak zinterpretować klasyczne, ale również nieco trudne dzieło Mickiewicza.
Nowe Towar niedostępny 9788373271838 8,34
CENA DETALICZNA13,90 zł
NASZA
CENA
8,34

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję