WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Księga ortografii Lamelii Szczęśliwej

Joanna Krzyżanek

Liczba stron:
152
Wymiary:
210x270 mm
Oprawa:
twarda
ISBN:
978-83-7516-416-9
Ilustrator:
Zenon Wiewiurka
Rok wydania:
2011
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Lamelia Szczęśliwa jest bardzo szczęśliwą kobietą. Od dziesięciu lat jest na emeryturze.

Kocha komputery, bo są nieprzewidywalne. I książki, ponieważ mieszkają w nich mole książkowe. Marzy o domku na wsi. Prawie codziennie zastanawia się, która skarpetka jest prawa, a która lewa. Uwielbia biegać po ogrodzie, kiedy pada deszcz. "Księga ortografii Lamelii Szczęśliwej" przeznaczona jest dla dzieci mających problem z zapisaniem wyrazów z: u, ó, rz, ż, ch i h, ale także dla tych dorosłych, którzy zapomnieli, jak się pisze trudne nazwy przedmiotów, roślin i zwierząt.

Opis książki na: granice.pl

Opis książki na: dziecipoznan.pl

Opis książki na: republikadzieci.pl

Nowe Towar niedostępny 9788375164169 33,90
CENA DETALICZNA39,90 zł
NASZA
CENA
33,90

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
0
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

Republikadzieci.pl

Opinia z dnia: 29.12.11r

Początek tytułu nie wróży nic dobrego, a przynajmniej ciekawego: Księga ortografii. Przypomina nam szkołę, nauczycielkę polskiego, tablicę z mnóstwem nudnych reguł i zasad. Jednak druga część tytułu, która brzmi „Lamelii Szczęśliwej” wydaje się być dużo bardziej zachęcająca. Kim jest Lamelia Szczęśliwa? To miłośniczka ortografii, z którą jak się okazało można się zaprzyjaźnić … z ortografią oczywiście, ale z Lamelią również. Jak się dowiadujemy Lamelia uwielbia wszystkich pouczać i jest od 10 lat na emeryturze. W opowieści pojawiają się Gabrysia i Kajtek, którzy regularnie korzystają z „Lameliowych” lekcji ortografii. Po 29 dniach stają się prawdziwymi mistrzami! Książka w niebanalny sposób opisuje i uczy zasad ortografii, które powinno opanować dziecko w szkole podstawowej w klasach I-IV. Poprzez oryginalną grafikę, niespodziewane skojarzenia, wszystkie do tej pory nudne zasady stają się jasne i oczywiste. Zamiast suchych teorii – opowieści z życia wzięte. I to z życia Lamelii Szczęśliwej, która znajdzie sposób na każdy ortograficzny problem. Ta książka to rodzaj ortograficznego pamiętnika pełnego rysunków, odnośników, dopisków. Na końcu możemy zapoznać się z zeszytem Gabrysi. Niestety zeszyt Kajtka jak mówi nam informacja na jednej z kart książki „zginął w niewyjaśnionych okolicznościach”. Ciekawe dlaczego?Polecamy szczególnie gorąco przepis na oranżadę oberżysty Antoniego, konfiturę z jarzębiny. Zachęcamy do tego aby dowiedzieć się, co ma wspólnego tort malinowy z sylabami, jak najlepiej wyraża się uczucia i emocje (aaaaa, eeeee, ooooo, iiiiiii) co można zrobić dzięki literom, jaki jest herbaciany savoir – vivre. Kiedy się tego dowiemy – okaże się, że zupełnie niepostrzeżenie mamy całą ortografię w małym palcu.Książka jest przeznaczona dla dzieci (i dorosłych?), które mają kłopoty z ortografią – ale kto ich nie ma? Taka książka z pewnością nie zaszkodzi nikomu. Problem będą mieli tylko Ci, którzy nie mając dzieci nie będą mieli pretekstu do jej zakupu.

Recenzja była przydatna

dla_dzieci_com

Opinia z dnia: 25.10.11r

Jak nauczyć dziecko w 29 dni ortografii? Niemożliwe? A jednak... Książka, którą Państwu chcę zademonstrować przedstawia najważniejsze zasady ortografii języka polskiego. Księga składa się z 29 lekcji - każda lekcja przedstawia nam konkretną regułę ortograficzną, którą uczymy się w ciągu jednego dnia. Całość wzbogacona jest zabawnymi ilustracjami, opowiadaniami i przykładami użycia nauczanych sformułowań. Na końcu książki, znajduje się krótkie podsumowanie całej wiedzy zawarte jakby w minii ściądze, którą dziecko może szybko prześledzić aby przypomnieć sobie podstawowe zasady ortografii.

Recenzja była przydatna

Granice.pl

Opinia z dnia: 28.11.11r

Ortografia, będąca zbiorem konkretnych zasad, regulujących sposób zapisu słów za pomocą liter alfabetu lub innych symboli, tylko na pozór jest niemożliwa do opanowania. To, co podczas nauki szkolnej wydaje się niezwykle trudne i nudne, z lekturą Joanny Krzyżanek bez wątpienia okaże się łatwe i przyjemne. Powód jest prosty, bowiem Księga ortografii Lamelii Szczęśliwej daje czytelnikowi nie tylko mnóstwo radości, ale przede wszystkim - wskazówek praktycznych. Przebywająca od dziesięciu lat na emeryturze tytułowa Lamelia Szczęśliwa czyni z Gabrysi Gałki i Kajtka Kurka mistrzów ortografii. Każdemu z dwudziestu dziewięciu rozdziałów autorka przyporządkowała jedną lekcję, podczas której Gabrysia i Kajtek poznają podstawowe zasady ortograficzne. Wszystkie lekcje zostały poprzedzone opowiadaniami, ściśle związanymi z tematem. Po przeanalizowaniu podanych treści, czytelnik (wraz z dziećmi oddanymi pod opiekę Lamelii Szczęśliwej), z pewnością nie popełni rażących pomyłek. Bezbłędnie odróżni samogłoskę od spółgłoski; prawidłowo podzieli wyrazy na sylaby; pozna dwuznaki oraz litery wymienne i niewymienne. Nauczy się pisać „nie” z różnymi częściami mowy, a także „by” - razem i oddzielnie. Przestaną być dla niego tajemnicą wyrazy pochodzenia obcego oraz te, które koniecznie trzeba zapamiętać. Księga ortografii Lamelii Szczęśliwej nie tylko bawi, ale przede wszystkim - uczy. Wszystkie zaprezentowane zasady poparte są konkretnymi przykładami, które - wielokrotnie powtarzane - sprzyjają lepszemu zrozumieniu i zapamiętaniu. Dodatek stanowią odręczne zapiski z zeszytu Gabrysi, będące odzwierciedleniem systematycznego wysiłku włożonego w poznawanie trudnych zasad ortograficznych (niestety, kartki z zeszytu Kajtka „zaginęły” w niewyjaśnionych okolicznościach). Elementem ułatwiającym przyswajanie koniecznych do zapamiętania treści są kolorowe ilustracje autorstwa Zenona Wiewiurki. Duże, zabawne i sympatyczne, natychmiast wpadają w uważne oko czytelnika. Pod każdą z nich znajduje się podpis, adekwatny do przekazywanej i utrwalanej zasady. Gruba okładka jest odporna na zabrudzenie i zniszczenie. Format książki, większy od przeciętnego, pozwala na zastosowanie dużych liter. Opublikowana nakładem wydawnictwa Święty Wojciech Księga ortografii Lamelii Szczęśliwej przeznaczona jest zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla rodziców oraz nauczycieli. Korzystający z niej będą mieli możliwość poznania trudnych zasad, regulujących sposób zapisu poszczególnych słów, co znajdzie odzwierciedlenie w codziennym życiu.

Recenzja była przydatna

Za-kochanie.pl

Opinia z dnia: 12.12.11r

Tych, którzy przekroczyli już szkolne progi, warto obdarować niezwykłymi pozycjami autorstwa Joanny Krzyżanek – Księgą gramatyki i Księgą ortografii Lamelii Szczęśliwej. Niektórzy mogą się zawahać: czy gramatyka i ortografia to zmory, którymi warto zatruwać słodkie dzieciństwo własnych pociech? Rzeczowniki, czasowniki, partykuły, przyimki, odmiana przez rodzaje, liczby, przypadki, a do tego setki nudnych reguł i zasad… Brrr… Na szczęście twórczyni postaci Gabrysi i Kajtka (bohaterów serii Poradniczków) po raz kolejny staje na wysokości podjętego zadania. Choć panna Lamelia nie jest bynajmniej miłą i sympatyczną staruszką (przypominającą np. ukochaną babcię), prowadzone przez nią lekcje z pewnością nikogo nie znudzą. Zabawne, niekiedy absurdalne, czasem odrobinę moralizujące, ale zawsze wciągające opowieści sprawiają, że poszczególne zagadnienia przyswajane są przez czytelników niejako przy okazji, tym bardziej, że uzupełnione zostały zebranymi na końcu poszczególnych tematów usystematyzowanymi informacjami. Taki sposób nauczania z pewnością przyniesie owoce – nie tylko w postaci nabycia tajemnej wiedzy o zaimkach czy spójnikach, ale i dziesiątkach pomysłów na ciekawe popołudnie (któż oparłby się przepisowi na oranżadę, ciasto marchewkowe albo śniadaniowego bałwanka?).

Recenzja była przydatna

maku

Opinia z dnia: 23.01.12r

Kto z nas nie miał kłopotów z ortografią? Język polski jest pod tym względem naprawdę trudny. Ale Lamelia Szczęśliwa lubi wyzwania. Nie tylko nauczy gramatyki, ale nawet najbardziej opornemu uczniowi wyłoży zasady trudnej sztuki ortografii. Warto zapoznać się z materiałem, który i tym razem zaproponowała Kajtkowi i Gabrysi.

Recenzja była przydatna

Agnieszka Liszyńska, Czas dzieci

Opinia z dnia: 12.03.12r

Polubić gramatykę i ortografię? Czy można zobaczyć uśmiech dziecka zapraszając je na lekcję gramatyki? Czy ulubioną książeczką czytaną na dobranoc może być Księga ortografii? Może, jeśli autorką jest Joanna Krzyżanek – specjalistka w docieraniu do dzieci. Obok Cecylki Knedelek, gąski Walerii, myszki Franciszki czy królika Ignacego Joanna Krzyżanek stworzyła kolejną przyjaciółkę najmłodszych – Lamelię Szczęśliwą, bohaterkę książek: Księga Gramatyki Lamelii Szczęśliwej oraz Księga Ortografii Lamelii Szczęśliwej. Lamelia Szczęśliwa jest emerytowaną nauczycielką, która ortografię ma w małym palcu u ręki, a gramatykę w małym palcu u nogi. Jest fanką zielonych liści, malin z białą czekoladą i biegania po ogrodzie, gdy pada deszcz. Nie znosi kożuchów na mleku i dziur w serze. Uwielbia wszystkich pouczać. To nauczycielka, której na pierwszy rzut oka dzieciaki powinny się przestraszyć, ale tak naprawdę zakochują się w niej i marzą o kolejnym spotkaniu. Obie księgi podzielone są na dni – rozdziały. Każdego dnia, jak w wymarzonej szkole dzieciaki uczą się nowych rzeczy dzięki niesamowitym przygodom. Niezrównane opowiadania nauczycielki wprowadzają uczniów w dany temat, np. odmianie rzeczowników przez przypadki, stopniowania przymiotników czy o literce "h" w wyrazach obcego pochodzenia… Podsumowanie lekcji Lamelia zamieszcza na czarnych tablicach ortograficznych i gramatycznych. Na końcu ksiąg znajdują się szkolne zeszyty z wykładów Lamelii zapisane przez Julkę – jedną z uczennic. Współtwórcą Ksiąg Gramatyki i Ortografii jest jak zwykle towarzyszący Joannie Krzyżanek Marcin Ciseł. To dzięki niemu poszczególne strony nabierają barw, postacie uśmiechają się figlarnie, a mali czytelnicy chowają książki pod poduszkę, by nawet podczas snu nie rozstawać się z ulubionymi bohaterami. Jeśli chcecie, by wasze dzieci polubiły gramatykę i ortografię, zrozumiały zasady nimi rządzące i nie dostawały gęsiej skórki na słowa dyktando czy test gramatyczny, jak najszybciej zaopatrzcie się w Księgę Gramatyki i Księgę Ortografii. Pozwólcie dzieciom, by Lamelia Szczęśliwa stała się ich wymarzoną nauczycielką, a ortografia zamiast ogromną granatową wampirzycą, która uwielbia torturować uczniów i uczennice zamieniła się w kolorowego malucha, z którym można się świetnie bawić.

Recenzja była przydatna

Natalia Minge, Dziecipoznan.pl

Opinia z dnia: 29.01.13r

Przyznam od razu, że bardzo lubię panią Lamelię, a za jej gośćmi - Gabrysią i Kajtkiem przepadają moje dzieci. Tak książka jednak trochę mnie zdziwiła, gdyż, z jakichś niewyjaśnionych przyczyn spodzewałam się, że będzie bardziej "dydaktyczna". Tymczasem emerytowana nauczycielka ma prawdziwie genialne podejście do nauki. Zamiast zasypywać dzieci regułami ortograficznymi i ćwiczeniami, postanowiła w pierwszej kolejności tą trudną sztukę obłaskawić. Czy jej sie udaje? Chyba tak, bo dzieciaki z chęcią słuchają zawartych w tej książce opowiadań, a tablice ortograficzne są na tyle zwięzłe i konkretne, że nie zanudzają nawet osoby tak mało zainteresowanej sztuka poprawnego pisania, jak Kajtek. Grafika: Ilustracje Zenona Wiewiurki (jakże doskonałe nazwisko dla ilustratora książki o ortografii!) dobrze znane sa fanom książek Joanny Krzyżanek. Są zabawne, zdystansowane i inne, niż wszystkie inne. Czytelność: Jest znośna. Chociaż czcionka nie jest zbyt duża i niekiedy występuje na jaskrawym tle, co nie pomaga w czytaniu. Tablice ortograficzne są za to doskonale czytelne. Trwałość: Księga ma twarda okładkę, jest szyta. Może przekonać do ortografii wielu czytelników. Ocena ogólna: Po lekturze tej książki dziecko pewnie nie będzie doskonale znało ortografii, lecz z dużym prawdopodobieństwem stanie się coś ważniejszego. Może przekonać się, że wcale nie jest ona na taka zła i że, po pierwsze, można się jej nauczyć, a po drugie, można się przy tym nieźle bawić.

Recenzja była przydatna

Marta i Ania; http://ksiazeczki-synka-i-coreczki.blogspot.com

Opinia z dnia: 19.05.14r

"Księga ortografii Lamelii Szczęśliwej" kusiła mnie już od bardzo dawna z wielu powodów. Pierwszym na pewno była tematyka tej książki, bo jak już wiecie ortografia nie była nigdy moją mocną stroną. Choć widzę sama po sobie, że jest coraz lepiej :) Drugim powodem dla której ta lektura wciąż mnie do siebie wołała to jak najbardziej jej przesympatyczna bohaterka. Nie wiem naprawdę jak można nie kochać Lamelii. Ja ja uwielbiam!!! No i trzeci powód to fakt, że taka pomoc już wkrótce przyda się mojej Ali. Jakby nie patrzył od września idzie do pierwszej klasy... Lamelia jak już wicie to emerytowana nauczycielka. Ma dwoje wspaniałych przyjaciół: obrażalskiego ptaszka pana Edwarda oraz czerwoną krewetkę pannę Flu. Oprócz tego nasza bohaterka mieszka w kolorowym domu z trzema kominami, w każdym pomieszczeniu wiesza tablicę i co najważniejsze - jak mawia - ortografię ma w małym palcu. I to właśnie dlatego pewnego razu ponownie zjawiają się u niej Gabrysia Gałka i Kajtek Kurek. Dzieci proszą Lamelię, by nauczyła je ortografii, bo jeśli się tego nie nauczą, rodzice nie zabiorą ich latem nad morze. I tak nasza staruszka po raz kolejny podejmuje się im pomóc. Opowiadań, a więc lekcji z dziećmi, które zamieszkały w tym czasie z kolorowym domu Lamelii jest 29. I zawierają one wszystko to co każdy wiedzieć powinien. Począwszy od tego czym jest język ojczysty, jak wygląda nasz alfabet i z ilu liter się składa, poprzez samogłoski, spółgłoski, dwuznaki, a skończywszy na wszelkiego rodzaju zasadach pisowni, odmianach i wyjątkach. I choć wydawałoby się, że w tych lekcjach nie ma niczego takiego, czego nie znalazłabym w każdej innej książce o tej tematyce, to i tak ortografia z Lamelią Szczęśliwą jest dużo skuteczniejsza i co najważniejsze - przyjemniejsza, niż kiedykolwiek. Dlaczego? Przede wszystkim to nie nauka, lecz fantastyczna zabawa. Uwielbiam czytać Lamelii opowiadania, które nauczycielka przytacza by utrwalić swoim podopiecznym poszczególne zagadnienia. Dzięki nim miałam okazje poznać najsmutniejszego listonosza na świecie, Ulę z ulicy Ulęgałek czy chociażby Króla Józefa, który wprost przepadał za królikami :) Te historie są krótkie i łatwo zapadają w pamięci, dzięki czemu dzieciaczki znacznie szybciej się uczą. A tuż za nimi znajdziemy takie krótkie podsumowanie treści przeczytanej przed chwilką oraz podsumowanie informacji zawartych w tekście. Na końcu tej książeczki znajduje się zeszyt Gabrysi, a w nim cała 29 - dniowa nauka z Lamelią Szczęśliwą. Czyli podsumowanie każdego dnia nauki ortografii. Zatem jak sami widzicie w tej księdze nie zabraknie nam dosłownie niczego. Książkę w zasadzie czyta się jednym tchem, a zasady ortografii same się utrwalają bez ślęczenia nad książką i "wkuwania". Wszytko dzięki kojarzeniu danej zasady z jakimś ciekawym wydarzeniem, które przytacza nam Lamelia. Choć dla wzrokowców również coś się znajdzie. Bowiem w tekście najważniejsze rzeczy są fajnie wytłuszczone, wyróżnione innym kolorem. A poza tym te podsumowania, o których wspominałam wyżej, również są tak ujęte, że bez kłopotu zostają nam w głowach. My uwielbiamy Lamelię. Nie tylko jako małą dziewczynkę, ale także właśnie jako uroczą emerytkę, która wie jak dziecko zainteresować rzeczami, od które z pozoru wydaja się niezwykle trudne i nudne. Moja córeczka jeszcze nawet dobrze nie umie czytać, że nie wspomnę o pisaniu, a tymczasem Księga ortografii Lamelii Szczęśliwej tak bardzo jej się spodobała, że opowiadania w niej zawarte już teraz każe sobie czytać. Oby jej ten zapał nie minął. Choć myślę, że nie mam się co martwić. Bo nauki z Lamelią Szczęśliwą nikt nigdy nie będzie miał dość. Gwarantuję :)

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

ks. Jan Twardowski

KSIĄŻKA

35,90 zł

29,90 zł

Anna Wełniak

KSIĄŻKA

15,00 zł

12,90 zł

s. Urszula Kłusek SAC

KSIĄŻKA

19,90 zł

1,00 zł

Tomasz i Anna Wełniak

KSIĄŻKA

15,00 zł

12,90 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję