WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

O Karolku, który zadziwił świat

Magdalena Kuczyńska

Liczba stron:
40
Wymiary:
195 x 195
Oprawa:
twarda
ISBN:
978-83-7516-370-4
Ilustrator:
Stanisław Barbacki
Rok wydania:
2011
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Dzieciom, które nie miały okazji spotkać się z Janem Pawłem II, proponujemy tę pięknie ilustrowaną książeczkę, aby za jej pośrednictwem poznały Ojca Świętego. Rymowana opowieść dla najmłodszych, o najważniejszych wydarzeniach z życia Papieża Polaka została pięknie zilustrowana-z pewnością przemówi do dziecięcej wyobraźni.

Opis książki na: przepisnamilosc.pl

Nowe Towar niedostępny 9788375163704 17,00
CENA DETALICZNA20,00 zł
NASZA
CENA
17,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
0
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

Granice.pl

Opinia z dnia: 26.04.11r

Autorka przybliżając młodemu czytelnikowi postać Papieża Polaka, uczy właściwych postaw i zachowań. Śledząc losy „Karolka, który zadziwił świat”, dziecko poznaje szczegóły jego beztroskiego dzieciństwa i wczesnej młodości, pracowite lata studenckie oraz dramat wojny. Jest świadkiem dojrzewania młodego Wojtyły do stanu kapłańskiego, a także cieszy się z jego wyboru na Stolicę Piotrową. Przekonuje się również, że od tamtej chwili imię Jan Paweł II stało się dla świata widzialnym i rozpoznawalnym znakiem Bożej miłości i łaski. Pojawiająca się w książce wielość nazw polskich i zagranicznych miast, jest wyrazem otwartości na potrzeby ludzi zamieszkujących różne kraje i kontynenty.

Recenzja była przydatna

Familia

Opinia z dnia: 04.05.11r

Rodzice, którzy będą czytać książeczkę swoim pociechom, nie tylko przybliżą im postać Jana Pawła II, lecz także pokażą, że warto mieć wielkie plany. Każdy maluch może przecież wiele osiągnąć - tak jak mały Lolek, którego pokochał cały świat i który zostanie świętym.

Recenzja była przydatna

Danuta Szalejewska

Opinia z dnia: 02.06.11r

O pasterskiej działalności Jana Pawła II wiedzą wszyscy. Zawołanie „Santo subito!” jest najlepszym przykładem powodzenia, jakim cieszyło się papieskie nauczanie. Poprzez ów zwrot już pierwsi chrześcijanie wyrażali swoje przekonanie o świętości zmarłej osoby. Zapalczywość towarzysząca słowom wypowiadanym przez obecnych na Placu Świętego Piotra i uczestniczących w pogrzebie wiernych, wskazuje na głębokie i autentyczne przeświadczenie o słuszności powtarzanego zawołania. Magdalena Kuczyńska w swojej książce zwraca się do dzieci, które z racji młodego wieku nie miały możliwości spotkać się z Janem Pawłem II, a także do tych nieco starszych, aby utrwaliła się w nich pamięć o wciąż podkreślanych przez Papieża zasadach chrześcijańskiego życia. Zawarte w książce teksty napisane są językiem jasnym i przystępnym, co sprawia, że informacje dotyczące życia i działalności Karola Wojtyły łatwo wpadają w dziecięce ucho, nie stwarzając żadnych trudności w zrozumieniu i zapamiętaniu. Autorka przybliżając młodemu czytelnikowi postać Papieża Polaka, uczy właściwych postaw i zachowań. Śledząc losy „Karolka, który zadziwił świat”, dziecko poznaje szczegóły jego beztroskiego dzieciństwa i wczesnej młodości, pracowite lata studenckie oraz dramat wojny. Jest świadkiem dojrzewania młodego Wojtyły do stanu kapłańskiego, a także cieszy się z jego wyboru na Stolicę Piotrową. Przekonuje się również, że od tamtej chwili imię Jan Paweł II stało się dla świata widzialnym i rozpoznawalnym znakiem Bożej miłości i łaski. Pojawiająca się w książce wielość nazw polskich i zagranicznych miast, jest wyrazem otwartości na potrzeby ludzi zamieszkujących różne kraje i kontynenty. Podane przez autorkę informacje w formie rymowanej przyrównane są do życia współczesnego dziecka. Dzięki temu rozbudzona zostaje chęć naśladowania. To, co w codzienności Papieża zasługuje na uznanie, zostaje przejęte przez młodego czytelnika. Dobro czynione przez Jana Pawła II zaowocuje podobnym działaniem w „wykonaniu” dzieci. Wszystkim opisanym wydarzeniom przyporządkowane są kolorowe ilustracje autorstwa Stanisława Barbackiego, które swoją prostotą i starannością przyciągają wzrok. Wyrażenia i zwroty warte zaakcentowania napisane są czcionką różnobarwną i powiększoną, co ułatwia zapamiętanie przeczytanego tekstu. Miękka w dotyku, ale zarazem wzmocniona okładka, stanowi dodatkową ochronę przed zniszczeniem, co pozwala dziecku na nieograniczone korzystanie z proponowanej pozycji. Wszystkie te elementy są czynnikami przemawiającymi na korzyść książki. Jej lektura z pewnością przyczyni się do duchowego wzrostu czytelnika.

Recenzja była przydatna

Szkolnystart.pl

Opinia z dnia: 31.05.11r

O Karolku, który zadziwił świat to pięknie ilustrowana książeczka opowiadająca najmłodszym o najsłynniejszym Polaku Świata - Karolu Wojtyle, czyli papieżu Janie Pawle II. Historia Karola napisana prostym językiem, a do tego rymowana, więc z pewnością spodoba się naszym milusińskiem.

Recenzja była przydatna

2011.ewangelizacja.pl

Opinia z dnia: 20.06.11r

Kolorowa książka dla dzieci, która przedstawia historię życia Karola Wojtyły, papieża Polaka – Jana Pawła II. Książka jest pisana wierszem, autorka zastosowała rymowanki, dzięki czemu dziecku łatwo się słucha bajeczki o Karolku. Książka jest odpowiednia dla dzieci już nawet w wieku 3 lat. Jest też dobra lekturą dla pierwszoklasisty, który może na jej podstawie ćwiczyć czytanie. Opowiadanie o Karolku pisane jest prostym językiem, pokazuje całą drogę Karola Wojtyły od dzieciństwa aż do papiestwa. Dla malucha przeczytanie słuchanie tej książki będzie prawdziwą frajdą.

Recenzja była przydatna

Natan.pl

Opinia z dnia: 29.06.11r

Książka „ O Karolku, który zadziwił świat” jest to rymowana historia życia Papieża Polaka – Karola Wojtyły. Opowiadanie napisane jest prostym, zrozumiałym językiem, który pomoże dzieciom zrozumieć i zapamiętać najważniejsze informacje z życia i działalności Jana Pawła II. Proponowane treści nauczą i zachęcą dzieci właściwych postaw i zachowań w życiu codziennym. Z tą książką nie jedno dziecko pozna oraz pokocha naszego Papieża Jana Pawła II i zapragnie podążać drogą do świętości wraz z Nim. W książce znajdują się również piękne, przyciągające wzrok, kolorowe ilustracje pana Stanisława Barbackiego. Dzięki nim nie jedno dziecko pozna i utrwali najważniejsze etapy życia Karola Wojtyły. Jest to świetna pomoc dla katechetów, wychowawców i rodziców w wychowywaniu do chrześcijańskich wartości oraz uwrażliwiania małych czytelników na szukanie właściwych autorytetów i świadków wiary.

Recenzja była przydatna

Karolina Mucha, Przepisnamilosc.pl

Opinia z dnia: 08.11.13r

Przygarbiony staruszek w białej sutannie. Pojawia się na zdjęciach, okładkach książek, obrazkach w kościele, w telewizji. Dorośli mówią o nim z powagą, wzruszeniem, podziwem. Zawsze przez duże „P”. Trudno się dziwić, że dla malców to postać dość odległa. Dzieci nie rozumieją jego słów, głoszonego przesłania, nie pojmują znaczenia pontyfikatu. Jak mogą uznawać go więc za kogoś ważnego czy bliskiego? Co niby mają z nim wspólnego? Trzeba pogodzić się z tym, że nawet najpiękniej wydane biografie Jana Pawła II nie przemówią – przynajmniej na razie – do przedstawicieli najmłodszego pokolenia, do tych, którzy urodzili się już po jego śmierci. Dlatego jeżeli chcemy przedstawić im Naszego Papieża, najlepiej sięgnąć po publikację stworzoną specjalnie z myślą o małych czytelnikach. Na przykład po rymowaną, bogato ilustrowaną opowieść O Karolku, który zadziwił świat. Maluch stawiający pierwsze kroki, chłopiec wracający ze szkoły, wspinający się na trzepak, grający w piłkę z kolegami, wędrujący po górach – takie obrazy faktycznie mają szansę przemówić do wyobraźni najmłodszych. Podobnie jak kolejne ilustracje prezentujące ważkie wydarzenia w życiu dorastającego Karola: studia w Krakowie, grę w teatrze, pracę w kamieniołomach. Aż w końcu na obrazkach pojawia się młody ksiądz, a następnie podróżujący po świecie mężczyzna w białej sutannie. I to wciąż ten sam Karolek, który: W czapce na bakier, w spodenkach kusych Wraz z kolegami robił psikusy. O ile jednak barwne ilustracje zapewne wzbudzą zainteresowanie dzieci, o tyle towarzyszący im tekst w małych uszach momentami może brzmieć niezbyt zrozumiale. Można więc wstrzymać się z lekturą do momentu, gdy dzieci osiągną odpowiedni wiek (przynajmniej wczesnoszkolny) lub wykorzystać wspólne czytanie jako okazję do poszerzania słownictwa – o takie wyrazy jak na przykład kamieniołom, pontyfikat, antypody, papa mobile, Milenium oraz poetyckie sformułowania (wystarczy wspomnieć o łąk zieloności, fontannach głębi, Giewoncie światłem zalanym oraz wrześniu, który Polskę skąpał w czerwieni). Sięgając po książkę O Karolku warto również pamiętać, że nie aspiruje ona do miana biografii Jana Pawła II. Stąd być może wynika brak wielu istotnych faktów z życia Karola Wojtyły – publikacja oddaje jedynie ogólny obraz biegu jego życia: z Wadowic przez Kraków do Watykanu. Ale to wystarczy, by zrealizować cel przyświecający jej twórcom: przedstawić dzieciom Papieża i przekonać je, że (…) każdy z wielkich był kiedyś mały I na początku swojej podróży Tak jak wy, dzieci, po prostu marzył, Wierząc, że kiedyś wszystko się zdarzy.

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

Eliza Piotrowska

MULTIMEDIA

13,90 zł

11,90 zł

Merce Segarra

KSIĄŻKA

29,90 zł

15,00 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję