WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Rebeka. Wymarzona panna młoda

Antonella Anghinoni

Liczba stron:
64
Wymiary:
173x240 mm
Oprawa:
miękka ze skrzydełkami
ISBN:
978-83-7516-826-6
Tłumacz:
Anna Gogolin
Ilustrator:
Alessandra Mantovani
Rok wydania:
2015
Seria:
Płatki
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

To kolejny tytuł z serii „Płatki”. Ta piękna, uczynna i odczytująca zamysły Boga, dziewczyna została żoną Izaaka, taką, o której marzył. Jej synami byli bliźniacy i rywale – Ezaw i Jakub. Przedstawiając niezwykłą historię tej rodziny, ważnej w dziejach zbawienia, autorka wykorzystuje nie tylko tekst Biblii, ale także tradycję i legendy żydowskie.
Pomysłowa i pełna uroku szata graficzna jest integralną częścią książki. Zawiera ona ponadto ciekawe wyjaśnienia, instrukcję, jak wykonać z gliny „dzban Rebeki”, przepis na zupę z soczewicy oraz papierową laleczkę z sukienkami do wycinania.

Nowe Towar niedostępny 9788375168266 5,00
CENA DETALICZNA20,00 zł
NASZA
CENA
5,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie

RECENZJE W MEDIACH

RadioZamosc.pl

Blogspot

Rebeka. Wymarzona panna młoda." Antonelly Anghinoni to drugi tytuł z serii Płatki o niezwykłych kobietach Starego Testamentu. Rebeka od dziecka była bardzo dobrą i uczynną dziewczyną. W książce znajdziemy opisy różnych sytuacji, w których chętnie okazywała bezinteresowną pomoc. Dzięki tej niezwykłej cesze wybrano ją na żonę dla Izaaka, syna Abrahama i Sarah. Została matką bliźniaków Ezawa i Jakuba, którzy już podczas ciąży walczyli o przywilej pierworództwa. Bóg wyznał Rebece, który z nich otrzyma ojcowskie błogosławieństwo i choć było to dla matki trudne starała się o wypełnienie Bożej woli. Opowieść o Rebece poznajemy wraz z małym Jezusem, któremu Maryja opowiada przed snem historie Starego Testamentu. W książce znajdziemy również dialogi w formie komiksu, mapę z oznaczoną wędrówką Rebeki do Izaaka, ciekawostki i wyjaśnienia trudnych słów oraz zwyczajów żydowskich. Na koniec zamieszczono instrukcję łatwego wykonania glinianego dzbana oraz podobnie jak w przypadku ,,Sarah. Księżniczka" papierową lalkę z sukienkami do wycięcia i jedną do zaprojektowania. Na podstawie historii Rebeki można porozmawiać z dzieckiem na temat okazywania bezinteresownej dobroci. Książka jest dobrym wstępem do lektury Pisma Świętego. W tekście zamieszczono cytaty z Pisma Świętego na podstawie Biblii Tysiąclecia. Treść książki oparta jest w części na tradycji i legendach żydowskich.

WIĘCEJ

Blogspot

Rodzina z Nazaretu odmawia wieczorne modlitwy, śpiewa krótką pieśń i Maria opowiada na dobranoc małemu Jezuskowi o Rebece, która była kobietą o niezwykłej urodzie, odważną, przyjazną, wielkoduszną, hojną, dobrą, uczynną i serdeczną. Została żoną Izaaka, który szczerze ją kochał. Mimo tego, że pragnęli dziecka Rebeka dopiero po dwudziestu latach modlitw urodziła bliźnięta Ezawa i Jakuba. Chłopcy bardzo różnili się od siebie i wkrótce stali się rywalami. Rebeka wiernie wypełniała wolę Pana. Antonella Anghinoni w niesamowicie ciekawy i obrazowy sposób przedstawiła perypetie biblijnych bohaterów, którzy jawią się jak ludzie z krwi i kości, przeżywają wzloty i upadki. Jestem zachwycona staranną szatą graficzną, dopracowaną w każdym szczególe. Kolorowe ilustracje wykonała Alessandra Mantovani. Tekst w większości jest uwspółcześniony, ale zawiera także wstawki oryginalne z Biblii. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie w tekście komiksów, które z pewnością zachęcają do czytania młode pokolenie. Czcionka jest dosyć duża, a ważne słowa, czy zwroty odznaczone są innym kolorem. Na końcu książeczki znajduje się przepis na zupę z soczewicy, papierowa lalka z ubraniami do wycięcia oraz instrukcja wykonania glinianego dzbana. Polecam z całego serca tę książeczkę, z pewnością zachęci dzieci do poznawania biblijnych bohaterów:)

WIĘCEJ
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

Anna Wełniak

KSIĄŻKA

15,00 zł

12,90 zł

KSIĄŻKA

15,00 zł

12,90 zł

o. Anselm Grün OSB

KSIĄŻKA

5,00 zł

1,00 zł

KSIĄŻKA

14,90 zł

5,00 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję