WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Święty Jan Bosco

Eliza Piotrowska

Liczba stron:
48
Wymiary:
195 x 195
Oprawa:
twarda
ISBN:
978-83-7516-310-0
Ilustrator:
Eliza Piotrowska
Rok wydania:
2010
Seria:
Święci uśmiechnięci
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Rymowana historia o świętym Janie Bosko jest pierwszą publikacją z cyklu Święci Uśmiechnięci. Książka, opowiada o tym jak mały Janek Bosco, który marzył o karierze linoskocza, iluzjonisty i gawędziarza, stał się wreszcie księdzem. I to nie byle jakim! Zajmował się bowiem dorastającymi urwisami, z którymi nikt nie mogł sobie poradzić. Ale Jan Bosco miał swoje sposoby...
Dla dzieci od 5 do 10 lat.

Nowe Towar niedostępny 9788375163100 17,00
CENA DETALICZNA20,00 zł
NASZA
CENA
17,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie

O autorze

Wszyscy autorzy
Eliza Piotrowska

Eliza Piotrowska

Autorka i ilustratorka książek dla dzieci, laureatka licznych nagród literackich, historyk i krytyk sztuki, tłumacz z języka włoskiego, współpracuje z wieloma pismami dla dzieci. Mieszka w Brazylii. Uważa, że największą ozdobą człowieka jest uśmiech.

WIĘCEJ O AUTORZE
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
0
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

Rapublikadzieci.pl

Opinia z dnia: 31.05.11r

(...) W obecnych czasach słowo „święty” zostało zdewaluowane, a na pytanie „czy chcesz zostać świętym” – niewiele osób odpowie z entuzjazmem „TAAAAAK”. A przecież tak naprawdę to każdy nim chce zostać ... mądrym, dobrym, szlachetnym, szczęśliwym ... Książeczka „Święty Jan Bosko” otwiera serię książek dla dzieci poświęconą postaciom świętym „Święci uśmiechnięci”. To doskonały pomysł wydawnictwa, aby zaprezentować postacie świętych w sposób bardziej przystępny i adekwatny do wymogów dzisiejszej rzeczywistości. Świętość nie musi bowiem kojarzyć się tylko i wyłącznie z tradycją i historią, należy ją przełożyć na język współczesny, tak aby i nasze dzieci mogły od świętych czegoś się nauczyć. W obecnych czasach słowo „święty” zostało zdewaluowane, a na pytanie „czy chcesz zostać świętym” – niewiele osób odpowie z entuzjazmem „TAAAAAK”. A przecież tak naprawdę to każdy nim chce zostać ... mądrym, dobrym, szlachetnym, szczęśliwym i .... uśmiechniętym . Takim jak Jan Bosko, który marzył o karierze iluzjonisty a został księdzem zajmującym się tymi, z którymi nikt nie mógł sobie poradzić. Książka dla dzieci w wieku 5 - 10 lat. Jan Bosko urodził się w 1815 r w miejscowości Becchi. Miał dwóch starszych braci, Józefa i Antoniego. Mieszkał w małej wiosce w Piemoncie (obecnie część Włoch). Był linoskoczkiem i iluzjonistą. Zajmował się szyciem, robił likiery, był szewcem oraz sprzedawał w kawiarni. W 1841 r. został księdzem. Swoją posługę wykonywał wśród więźniów, chorych i trudnej młodzieży. W 1844 r. założył pierwsze oratorium dla trudnej młodzieży. Wkrótce powstawały kolejne. W 1855 r. stworzył Towarzystwo Świętego Franciszka Salezego – (Salezjanie). Salezjanie działają z powodzeniem do dziś zajmując się m.inn. sprawami młodzieży, uczniów i studentów – a Św. Jan Bosko został uznany za ich patrona. Jako opiekun młodzieży, wprowadził zasadę, że wychowawca jest dla wychowanka przede wszystkim przyjacielem. Jan Bosko został beatyfikowany 2 czerwca 1929 i kanonizowany 1 kwietnia 1934 przez Piusa XI.

Recenzja była przydatna

Dziecipoznan.pl

Opinia z dnia: 31.05.11r

Książeczka opowiada lekkim i zabawnym wierszem o życiu i dziełach świętego Jana Bosko. Ta mała, wierszowana biografia, stara się pokazać w świętym przede wszystkim dobrego człowieka. Wiele miejsca poświęcono jego dzieciństwu i przeróżnym pomysłom, jakie mu wtedy przychodziły do głowy, trudom edukacji biednego chłopca ze wsi, które wcale tu trudami się nie wydają oraz jego miłości i szacunku do trudnej młodzieży. Wszystko to pokazane zostało bez najmniejszej krzty patosu, czy dydaktyzmu. Jakkolwiek publikacja jest w pewnym stopniu narzędziem ewangelizacyjnym, również niewierzący znaleźć mogą w niej bliskie im idee humanistyczne. Język, jakim posługuje się autorka jest prosty i zrozumiały nawet dla przedszkolaków, przy czym nie wystrzega się ona trudniejszych nazw, czy słów pochodzenia włoskiego. Wyjaśnienia ich, a także zapis fonetyczny znajdują się w przypisach. Tamże znalazły się także najważniejsze daty. Książka skonstruowana została zatem tak, by przekazać wiele informacji w ciekawej i przystępnej, "uśmiechniętej" formie. Grafika: Ilustracje zawarte w książce są proste i kolorowe. Postaci są uśmiechnięte, lecz nie przesłodzone. Budzą dużą sympatię czytelnika. Czytelność: W publikacji użyto kilku rozmiarów czcionek, lecz nawet najmniejsza z nich (nie licząc przypisów) jest naprawdę duża, a jej krój jest bardzo prosty. Tekst niekiedy pojawia się na obrazkach, co nieco zmniejsza jego czytelność. Mimo to, umiejący czytać przedszkolak bez problemu może samodzielnie mierzyć się z ta książką. Trwałość: Książka posiada twardą, choć z zewnątrz przyjemnie miękką okładkę. Jest ona szyta. Kartki są dość miękkie, lekko błyszczące, co przy oświetleniu padającym pod dużym kątem może lekko utrudniać czytanie. Ocena ogólna: Bardzo ciekawa pozycja pokazująca świętego z innej, niż zazwyczaj perspektywy - mniej jako świętego, bardziej, jako człowieka. Książka przeznaczona jest przede wszystkim dla ludzi wierzących, lecz promowane w niej wartości ogólnoludzkie powinny być atrakcyjne również dla ateistów.

Recenzja była przydatna

Bookznami.pl

Opinia z dnia: 31.05.11r

Pragnieniem każ­dego rodzica jest wskazanie latoroślom prawidłowych wzor­ców do naśladowania już od młodych lat. Wydaw­nic­two Święty Woj­ciech pod­suwa ciekawą pozycję dla twojego dziecka – Święty Jan Bosko Elizy Piotrow­skiej z serii Święci Uśmiech­nięci, która przy­ciąga żywymi kolorami i prostą, lecz sugestywną grafiką, która na pewno trafi do małych czytelników. Zabawne rymowanki przed­stawiają nam barwną postać Jana Bosko. Pokazują zarówno prozaicz­ność, jak i wiel­kość tej postaci. Janek był zwyczaj­nym chłopcem, nisz­czył buty, jadł w pośpiechu, na kolanach miał sto strupów, na sumieniu kilka grzechów. Zawsze jed­nak gnał na pomoc, gdy go wzywał drugi człowiek, i nikomu nie powiedział: Nie mam czasu, radź sam sobie. Każdy powinien dążyć do święto­ści – to wiemy już od dzieciń­stwa – lecz zawsze wydaje się to abstrakcyjne…„Przecież nigdy nie prze­stanę grzeszyć, jest tyle momen­tów, gdzie drobne wady biorą górę. Ja świętym? Prędzej mi kak­tus tu wyrośnie!” Ile razy każdy z nas powtarza podobne kwestie? Nie chodzi o to, by stać się bez skazy, nie pozbędziemy się prze­cież swojej natury. Ważne, by szukać swego powołania, nasłuchiwać wołania Boga, prze­wyż­szyć liczbą dobrych uczyn­ków te potknięcia. Jan Bosko przez wiele lat doj­rzewał do swej decyzji pozostania księdzem. Wcześniej próbował się w akrobatyce, czarował ludzi swymi magicz­nymi sztucz­kami oraz zaj­mującymi opowie­ściami. Sam bohater, choć jesz­cze nie­do­świad­czony, posiadał wielką mądrość i wraż­liwość już od naj­młod­szych lat. Mówi: — Bóg jest nieuchwytny, bez kon­turów i bez końca, ale ja mu twarz dać pragnę, uśmiech­niętą, pełną słońca. Odnotować należy, że gdy w tek­ście występują trudne słowa (ten fakt ma też aspekt pozytywny – dziecko ma moż­liwość poznawania świata), pod zwrotką zostają wyjaśnione. A na końcu historii czeka go miła nie­spodzianka… Zachęcam do podzielenia się z Waszymi pociechami dobrą nowiną, że każdy z nas może zostać świętym! (Magda Jaczew­ska)

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

Święty Mikołaj z Miry
Święty Mikołaj z Miry

Best
seller

-15%

Eliza Piotrowska

KSIĄŻKA

25,90 zł

21,90 zł

Daniel Gerber

KSIĄŻKA

25,00 zł

5,00 zł

(red.) ks. prof. Jan Szpet i Danuta Jackowiak

KSIĄŻKA

16,00 zł

13,60 zł

Eliza Piotrowska

KSIĄŻKA

20,00 zł

16,99 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję