WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Z alfabetem religijnym na ty

Magdalena Kuczyńska

Liczba stron:
52
Wymiary:
195 x 195 mm
Oprawa:
twarda
ISBN:
978-83-7516-301-8
Ilustrator:
Justyna Czyżak
Rok wydania:
2010
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Zabawny wierszowany alfabet religijny z pewnością trafi do wyobraźni dzieci, rozbawi je i wiele nauczy . Może być przyjemną lekturą rodzinną do czytania w niedzielne popołudnia, jak i ulubioną książką do poduszki dla czytelników w wieku od 5 do 9 lat.

J jak: Jezus

Gdy Jezus był dzieckiem,
jak wy, moi mili,
pomagał rodzicom
w każdej wolnej chwili.

W jak: Wiara

Czym jest wiara? - to pytanie,
jest poważne wielce.
Aby odpowiedzieć na nie,
zajrzyj w swoje serce

Nowe Towar niedostępny 9788375163018 10,00
NASZA
CENA
10,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
0
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

Duchowy.pl

Opinia z dnia: 31.05.11r

Umysł małego dziecka nie jest w stanie zrozumieć trudnych zasad chrześcijańskiego życia w sposób właściwy ludziom dorosłym. By najmłodsi czytelnicy mogli uwierzyć w to, co im przekazujemy, koniecznym jest dotarcie do nich poprzez przykłady nawiązujące do konkretnych sytuacji życiowych. Magdalena Kuczyńska w zabawny sposób sformułowała najważniejsze prawdy naszej wiary. Forma wiersza i proste rysunki okazały się pomocne w osiągnięciu celu. Kolejnym literom polskiego alfabetu autorka przyporządkowała wydarzenia biblijne, których treść z pewnością zainteresuje nawet najmłodszego czytelnika. Rozpoczynając od faktów starotestamentalnych, płynnie przeszła do najważniejszego wydarzenia w dziejach świata. Zagłębiając się w owe ciekawe treści, czytelnik ma okazję uczestniczyć w odpowiedzialnym dziele stwarzania świata, po czym zostaje wprowadzony do uroczego Edenu, wciąż wzbudzającego chrześcijańską tęsknotę, nadzieję i oczekiwania. Wie, na czym polega grzech i dlaczego należy unikać nagannego zachowania. Ma okazję poznać powody i metodę budowy arki Noego. Dowiaduje się, jakie zwierzęta znalazły się w jej wnętrzu oraz kiedy ziemia nadawała się do ponownego zamieszkania. Jest świadkiem wznoszenia wieży Babel i przyznaje rację Panu Bogu, wyciągającemu konsekwencje z egoistycznego działania człowieka. Towarzyszy Mojżeszowi, prowadzącemu Naród Wybrany do żyznych pastwisk Ziemi Obiecanej. Ponieważ wydarzenia biblijne datowane na okres Starego Testamentu bezsprzecznie prowadzą do Jezusa Chrystusa, autorka akcentuje potrzebę upodobnienia się do Niego. Ten, który w okresie swego dziecięctwa przyjął wizytę Trzech Mędrców, gromadzi każde dziecko Boże w jednym Kościele świętym. Obdarzając łaską, składa siebie samego w ofierze na wszystkich ołtarzach świata. Naśladowanie Chrystusa polega na czynieniu dobra i unikaniu zła. Wymaga to nie lada odwagi i samozaparcia. Do takiego działania uzdalnia Duch Święty, zesłany przez Pana „na zwykłych ludzi, by wielką wiarę w sercach obudzić”. Pomocą swą służą również święci, których figury zdobią świątynie, a dzięki litaniom docierają do Boga prośby zanoszone przez wiernych. Magdalena Kuczyńska przestrzega przed postępowaniem niegodnym chrześcijanina oraz pokazuje zalety wierności. Opisując piekło od najgorszej strony, zachęca do grzeczności i posłuszeństwa. Warto zastosować się do jej rad, ponieważ podążanie za Chrystusem to najlepszy sposób na udane życie. Jeżeli więc w Nim położymy ufność i wiarą swoją wyznamy, że Jezus jest Panem, osiągniemy niebo, które On sam wysłużył dla nas przez swoją śmierć i zmartwychwstanie. Przejście przez najważniejsze wydarzenia biblijne pomoże młodemu czytelnikowi pojąć, że wielka miłość Boga do człowieka jest przeznaczona dla każdego z nas. Warto więc być „Z alfabetem religijnym na ty”, by móc niejeden jeszcze raz wracać do prostych i jasnych myśli, ułatwiających ziemską wędrówkę.

Recenzja była przydatna

Karolina Mucha, Biblioteczka malucha

Opinia z dnia: 28.08.13r

Dlatego dziś kilka słów o dwóch inspirujących publikacjach dla najmłodszych. Po pierwsze, warto sięgnąć po Z alfabetem religijnym na ty! Magdaleny Kuczyńskiej. Zbiór kilkunastu rymowanek, z łatwością wpadających w ucho, to propozycja przeznaczona przede wszystkim dla przedszkolaków. Każdy wierszyk i towarzyszący mu obrazek poświęcony został jednemu zagadnieniu, zaczynającemu się na kolejną literę alfabetu. Pojawiają się tu warte objaśnienia pojęcia (Kościół, Niebo, Piekło, Czyściec), ważne postacie (Duch Święty, Jezus, Mojżesz) oraz wzmianki o biblijnych historiach (budowa Arki Noego, wygnanie z Raju, upadek Wieży Babel). Oczywiście książeczka nie pretenduje do miana słownika, encyklopedii czy podręcznika – omawia tylko wybrane tematy, czyniąc to w sposób dość wybiórczy i skrótowy. Ale przecież wiara, szczególnie ta dopiero rodząca się, dziecięca, nie potrzebuje naukowego uporządkowania. O wiele cenniejsze na tym etapie wydaje się oswojenie dzieci z pewnymi prawdami, uczynienie religii bardziej zrozumiałą, skłonienie do dalszych rozmów i stawiania pytań. Takie zadanie z pewnością mogą spełnić te proste, obrazowe wierszyki, zainspirowane rozmowami z pięcioletnim synkiem.

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję