WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Zabawa z bajkami

Berta Garcia Sabatés

Liczba stron:
96
Wymiary:
225 x 265 mm
Oprawa:
twarda
ISBN:
978-83-7516-351-3
Rok wydania:
2011
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

"Zabawa z bajkami" to zbiór najsłynniejszych bajek, których autorami są m.in. Ezop, Fedrus, La Fontaine. Każdej z bajek towarzyszy refleksja nad morałem, jaki można z niej wydobyć. Poza tym każdą historię uzupełnia projekt prac ręcznych, gra lub wiedza na temat występujących w niej zwierząt. Książka pozwala dzieciom uczyć się i rozmyślać nad przesłaniem dydaktycznym każdejhistorii, a równocześnie cieszyć się ciekawostkami, grami i oryginalnymi zajęciami.

Nowe Towar niedostępny 9788375163513 29,90
NASZA
CENA
29,90

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
0
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

Granice.pl

Opinia z dnia: 15.09.11r

Biorąc pod uwagę liczbę książeczek dla dzieci, jakie aktualnie znajdują się na naszym rynku, wybranie tej odpowiedniej dla naszych pociech stanowi nie lada wyzwanie. W grę wchodzi wiele czynników – ilustracje, treść czy przesłanie, które ma czegoś nauczyć dziecko. Książką, która łączy w sobie wszystkie te elementy, jest publikacja „Zabawy z bajkami” wydawnictwa Święty Wojciech. Książka ta to zbiór najsłynniejszych bajek, których autorami są m.in.. Ezop czy La Fontaine. Zebrane w tomie opowieści to zazwyczaj krótkie historyjki niosące z sobą przesłanie. Bardzo często ich bohaterami są zwierzęta, którym przypisuje się ludzkie cechy… Lis jest chytry; lew - odważny; osioł - uparty; owca - niewinna, koń - pracowity... To właśnie zwierzęta mają obrazować nasze zachowania w danych sytuacjach, a przez to uczyć najmłodszych tego, jak zachować się i czego unikać. Nie inaczej jest w przypadku książki wydawnictwa Berty Garcii Sabates, która postanowiła połączyć pożyteczne z przyjemnym – bajki, które znalazły się w publikacji i rozważania z nich płynące przepleciono projektami prac ręcznych i zabaw, które umilają czas spędzony na lekturze. Muszę przyznać, że jest to połączenie, które idealnie trafia do najmłodszych. Dzieciaki nie lubią skupiać się zbyt długo na jednej rzeczy, są ruchliwe i szybko się nudzą. Specjalne zadania, projekty prac, przepisy, gry i zabawy, takie jak „Ciuciubabka”, „Kto jest kim?” czy „Polowanie na zająca” to świetna odskocznia i urozmaicenie lektury, która tak szybko nie znudzi się naszym pociechom. Wielkim plusem jest morał znajdujący się na końcu każdej historyjki – autorzy najwidoczniej wzięli sobie do serca fakt, że dziecko nie jest w stanie zapamiętać wszystkiego, co przeczyta bądź co zostanie mu przeczytane przez rodziców albo opiekunów. Na uwagę zasługuje sposób, w jaki wydana została książka „Zabawy z bajkami” - duży format, gruby, kredowy papier, duże litery w tekście sprawiają, że dziecko sięga po książkę z ochotą, a nie z przymusu. Do tego dochodzą oryginalne ilustracje, które przykuwają uwagę. To właśnie ilustracje najbardziej spodobały się mojej trzyletniej bratanicy... Gdy pierwszy raz dostała książeczkę w swoje rączki, raz po raz wertowała ją, wskazując na poszczególne zwierzaki, które były bohaterami historyjek w niej zawartych. "Zabawy z bajkami" warto polecić tym, którzy chcą, aby ich pociechy nie tylko spędziły miło czas, ale też by wyniosły coś więcej z lektury.

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

s. Urszula Kłusek SAC

KSIĄŻKA
5,00 zł

KSIĄŻKA
14,90 zł

Aleksandra Bałoniak

KSIĄŻKA
5,00 zł

Philippe Rouillard

KSIĄŻKA

5,00 zł

3,00 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję