WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Zabawa z przypowieściami

Merce Segarra, Berta Garcia, Jesús Ballaz

Liczba stron:
96
Wymiary:
230 x 275 mm
Oprawa:
twarda
ISBN:
978-83-7516-243-1
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Zbiór przypowieści napisanych komunikatywnym językiem.
Zaproponowane zajęcia manualne przyniosą wiele radości i korzystnie wpłyną na rozwój dziecka. Jego twórczość będzie nie tylko źródłem przyjemności estetycznych, radości z własnej pracy, ale przyczyni się również do poznania otaczającego go świata.
Zaproponowane zabawy pomogą zapamiętać przekazywane treści i wskażą ich zastosowanie w codziennym życiu.
Znakomita pomoc ubogacająca zajęcia katechetyczne na pierwszym poziomie edukacyjnym. Może być wykorzystana w pracy z dziećmi z lekką niepełnosprawnością umysłową.

Opis książki na: testowanieartdzieciece.blogspot.com

Nowe Towar niedostępny 9788375162431 15,00
NASZA
CENA
15,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
0
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

Republikadzieci.pl

Opinia z dnia: 01.06.11r

Zabawa z przypowieściami. Mercè Segarra, Berta Garcia, Jesús Ballaz Przypowieści są to opowiadania zawierające ukryte nauczanie, ukryty sens. Pan Jezus opowiadał je mężczyznom, kobietom i dzieciom, którzy gromadzili się wokół Niego i podążali za Nim, by słuchać Jego Słowa. Przypowieści są to opowiadania zawierające ukryte nauczanie, ukryty sens. Pan Jezus opowiadał je mężczyznom, kobietom i dzieciom, którzy gromadzili się wokół Niego i podążali za Nim, by słuchać Jego Słowa. Opowiadając przypowieści, Pan Jezus pragnął nauczyć ludzi, jak żyć: jak postępować wobec innych i jakie miejsce dać Panu Bogu w sobie i swoim życiu. Przypowieści pobudzają ciekawość i wyobraźnię słuchaczy. Skłaniaj, do refleksji. Na podstawie przykładów zaczerpniętych z natury i codziennego życia przedstawiają rzeczywistość i prawdę, której człowiek nie potrafiłby zrozumieć w inny sposób. Często zawierają pewną przestrogę, regułę postępowania lub morał, adresowane do osób, które ich słuchają lub je czytają. Czy chciałbyś zapoznać się z przypowieściami Pana Jezusa i w ten sposób odkryć Jego nauczanie? Jeśli tak, zapraszamy do lektury i zabawy...

Recenzja była przydatna

Za-kochanie.pl (Karolina Mucha)

Opinia z dnia: 01.06.11r

Przez zabawę do serce Niektóre tylko się wiercą. Inne biegają. Marudzą. Płaczą. Prawie wszystkie pytają: czy to już koniec? możemy iść do domu? Niedzielna Msza święta to nielada wyzwanie dla rodziców małych łobuziaków. Większość dzieci nie przepada za bezczynnym przebywaniem w jednym miejscu. Chcą ciągle poznawać, szukają wrażeń, przygód, są żądne nowości, wyzwań. Nie zadowala ich bierne słuchanie, czy wypowiadanie wyuczonych formuł. Zwłaszcza jeśli tego wszystkiego tak naprawdę zupełnie nie rozumieją. Zamiast znaczących pochrząkiwań, krytycznych spojrzeń, upomnień, może warto zastanowić się, jak sprawić, by te abstrakcyjne pojęcia i gesty nabrały dla dzieci konkretnego znaczenia. W jaki sposób można tego dokonać? Najprościej – dzięki zabawie! Początkującym polecam Zabawę z przypowieściami, która właśnie ukazała się nakładem Wydawnictwa Święty Wojciech. Zawiera ona dwadzieścia osiem najbardziej znanych przypowieści Jezusa, z których każda została opatrzona odpowiednim komentarzem. Ale te proste i przystępne dla dzieci wyjaśnienia to jeszcze nie największy atut publikacji: autorzy zadbali o to, aby wszystkie historie mogły zostać przyswojone w najatrakcyjniejszy dla małych czytelników sposób – poprzez działanie! Dlatego też poszczególnym przypowieściom przyporządkowano rozmaite gry, zabawy, prace plastyczne, czy warte przemyślenia opowieści. Dzięki nim dzieci dowiedzą się, dlaczego Pan Jezus pochwalił nieuczciwego zarządcę, a zganił sługę, który nie pomnożył swojego talentu. Przy okazji zyskają okazję do wyćwiczenia takich cnót, jak: wytrwałość, ofiarność, otwartość na innych, cierpliwość. No a przy tym doskonała zabawa gwarantowana! Zabawa z przypowieściami stanowić może znakomity prezent gwiazdkowy, bowiem z jednej strony odpowiada charakterem refleksyjności Świąt Bożego Narodzenia, z drugiej – raczej nie zostanie odłożona na półkę zaraz po tym, gdy święta przeminą – zawarte w niej propozycje gier i zabaw mogą stanowić niezastąpione źródło inspiracji przez cały rok.

Recenzja była przydatna

maku

Opinia z dnia: 12.04.12r

Jak zrobić ozdobny lampion? W jaki sposób wyhodować pachnące zioła? Jaki prezent podarować na przeprosiny? Z czego można zrobić skarbonkę? Propozycje gier, zabaw i zajęć manualnych ilustrujące Jezusowe przypowieści, napisane prostym i przystępnym językiem. Przykład połączenia nauki i zabawy.

Recenzja była przydatna

Testowanieartdzieciece.blogspot.com

Opinia z dnia: 13.12.13r

Zabawa z przypowieściami to książka skierowana do dzieci powyżej 6 roku życia, której autorami są Berta Garcia, Merce Segarra i Jesus Ballaz. Publikacja ta zawiera aż 27 najpopularniejszych przypowieści biblijnych, jednak na tym nie koniec atrakcji. Maluchy zaglądając w karty tej fascynującej książki znajdą znacznie więcej. Na końcu każdej z nauk Jezusa znajduje się bowiem ich krótka interpretacja z objaśnieniem. Niewątpliwie ułatwi to dziecku zrozumienie sensu i przesłania jakie niosą ludziom. Ponadto dzięki lekturze maluchy poznają ciekawe i zajmujące zabawy w które będą mogły pobawić się z rodziną lub przyjaciółmi, a w dodatku fajne i proste w realizacji pomysły prac ręcznych, które również sprawią im dużo radości. Poprzez przypowieści Jezus Chrystus nauczał ludzi jak powinni postępować aby ich sumienie było czyste i mogli cieszyć się życiem wiecznym. Swoje słowa kierował zarówno do dorosłych jak i dzieci. Wszak w szkole czy na podwórku, przebywając w towarzystwie swoich rówieśników, maluchy powinny umieć odróżnić dobre rzeczy od złych, być przy tym życzliwym, pomocnym i koleżeńskim. Z pewnością sens takiej właśnie postawy pojmą czytając prezentowaną książeczkę. Jako rodzic z czystym sercem stwierdzam, że lektura jest zajmująca i jak najbardziej warta uwagi. Poprzez przypowieści Jezus uczy nas wartości jakie powinniśmy reprezentować przez całe swoje życie. Autorzy objaśniają to odbiorcy posługując się ciekawym i zrozumiałym językiem wspartym o kolorowe i sympatyczne ilustracje. Pomysły zabaw również są atrakcyjne i co najważniejsze zachęcają dzieci do otwarcia się na innych, uczciwej rywalizacji i radości jaką daje integracja z rówieśnikami.

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

ks. Jan Twardowski

KSIĄŻKA

11,90 zł

5,00 zł

Aleksandra Bałoniak

KSIĄŻKA
5,00 zł

Lidia Lasota

KSIĄŻKA

5,00 zł

1,00 zł

s. Urszula Kłusek SAC

KSIĄŻKA
5,00 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję