WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Dotknij i poczuj - Arka Noego

Caroline Jacqueline Crawford

Liczba stron:
12
Wymiary:
210x200mm
Oprawa:
tekturowe kartki, twarda oprawa
ISBN:
978-83-7516-381-0
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Książeczka przygotowana specjalnie dla najmłodszych czytelników. Grube tekturowe karty, które łatwo wertować, przygotowane zostały specjalnie z myślą o nich. Mały „czytelnik” znajdzie tu coś nie tylko dla oka, ale i dla swoich rączek. To książka, którą się ogląda, której się dotyka i która się czuje.


Opis książki na: granice.pl

Nowe Towar niedostępny 9788375163810 5,00
CENA DETALICZNA19,90 zł
NASZA
CENA
5,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie

RECENZJE W MEDIACH

Granice.pl

Jednym z najbardziej znanych starotestamentalnych wydarzeń biblijnych jest potop. By dziecko mogło przyjąć ową prawdę wiary bez zastrzeżeń, koniecznym jest dotarcie do dziecięcego umysłu w sposób prosty i obrazowy. Zadanie to doskonale spełnia książeczka „Arka Noego”, która jest jedną z czterech w serii „Dotknij i poczuj”. Caroline Jayne Church jasno i przejrzyście sformułowała najważniejsze prawdy naszej wiary. Obok trzynastu zaledwie zdań, wypełniających kolejne stronice, znalazły się w niej ilustracje samej autorki. Wszystkie są różnobarwne, wykonane kolorami wyraźnymi i ostrymi, co sprawia, że natychmiast rzucają się w oczy. Rysunki są adekwatne do przekazywanych treści. Elementem upiększającym i zarazem przyciągającym uwagę są wklejki i wypełnienia. Nie dziwi więc fakt, że czytające lub słuchające dziecko zatrzyma swój wzrok na szarej, wykonanej z miękkiego materiału chmurce, z której – zgodnie z zapowiedzią autora Księgi Rodzaju – lunął obfity deszcz. Z zaciekawieniem wysłucha opowieści o zwierzętach zabranych przez wiernego Noego do arki, w której „szczęśliwcy” znaleźli bezpieczne schronienie. Z łatwością zapamięta, komu dane było przetrwać potop, a pomogą mu w tym: brązowa, puszysta grzywa groźnego lwa; pręgowana i lśniąca skóra budzącego grozę tygrysa; szare i chropowate ucho słonia, będącego największym ssakiem lądowym; skupiająca wzrok niesamowitej długości szyja żyrafy; a także biały, mięciutki brzuszek maleńkich zwierząt futerkowych. Wreszcie, patrząc na pojawiającą się na niebie tęczę, dziecko winno zastanowić się nad życiowymi zadaniami, jakie zostały przydzielone człowiekowi. Ponieważ jednak samo nie jest w stanie dokonać takich przemyśleń, ogromną rolę do spełnienia mają tu rodzice i wychowawcy, którzy wraz z dzieckiem uczestniczą w „spektaklu” niszczenia zła i dowartościowania dobra. Książeczka „Arka Noego” opublikowana nakładem Wydawnictwa Święty Wojciech, bez wątpienia trafi w gusta najmłodszych czytelników. Przybliżenie im opowieści o biblijnym potopie pomoże zrozumieć, że wielka miłość Boga do człowieka przeznaczona jest dla każdego z nas. Z zaproponowanej pozycji z powodzeniem mogą skorzystać również rodzice oraz katecheci prowadzący grupy dzieci przedszkolnych. Przed nimi bowiem stoi odpowiedzialne zadanie właściwego kształtowania dziecięcych serc i umysłów, a także uwrażliwienia ich na potrzebę czynienia dobra. To z kolei rozbudzi wdzięczność za otrzymane dary oraz utwierdzi w przekonaniu, że trwanie blisko Pana Boga to najlepszy sposób na udane życie.

WIĘCEJ
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

Philippe Rouillard

KSIĄŻKA

5,00 zł

3,00 zł

s. Urszula Kłusek SAC

KSIĄŻKA
5,00 zł

Lidia Lasota

KSIĄŻKA

5,00 zł

1,00 zł

Aleksandra Bałoniak

KSIĄŻKA
5,00 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję