WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Wprowadzenie do studium Pisma Świętego

o. Stanisław Bazyliński OFMConv

Liczba stron:
336
Oprawa:
miękka
ISBN:
9788381442527
Rok wydania:
2019
Wydawnictwo:
JEDNOŚĆ
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
         Autor tej książki – ojciec Stanisław Bazyliński, franciszkanin, profesor zwyczajny Papieskiego Wydziału Teologicznego św. Bonawentury w Rzymie – od 2001 roku prowadzi zajęcia z metodologii w Papieskim Instytucie Biblijnym. Z rozmów autora ze studentami zrodził się pomysł zwięzłego wyjaśnienia kluczowych kwestii związanych z badaniami nad Biblią, aby dostęp do lektury Pisma Świętego i do badań egzegetycznych stał się mniej uciążliwy dla początkujących. Owocem tego dialogu jest praca zawierająca informacje niezwykle przydatne w badaniach naukowych nad Pismem Świętym, która miała dwa wydania angielskie i trzy włoskie (drugie z nich przetłumaczono także na hiszpański). Niniejsza publikacja jest drugim polskim wydaniem tego opracowania, poprawionym i poszerzonym.

W książce przedstawiono szczegółowo źródła tekstu biblijnego, dokonano przeglądu pomocy do zgromadzenia bibliografii biblijnej i nakreślono ogólny obraz podstawowej literatury przedmiotu: konkordancje, synopsy, pomoce leksykalne, gramatyki itd. Wskazano również na publikacje odnoszące się do literatury rabinicznej, apokryfów i metod egzegetycznych. Biorąc pod uwagę zainteresowanie, które studenci przejawiali do figur literackich występujących w Piśmie Świętym, w opracowaniu zamieszczono wybór tych figur i podano podstawową literaturę przedmiotu. Pomocą w pokonaniu trudności, na które studenci często napotykają w przygotowaniu pisemnego opracowania egzegetycznego, jest omówienie zasad przydatnych do nadania spoistości i jednolitości przypisom bibliograficznym i alfabetycznemu wykazowi cytowanej literatury. Przedstawiono tu również pomoce leksykalne i gramatyki koptyjskie; gramatyki syryjskie i innych języków semickich oraz gramatyki porównawcze języków semickich; wstępy ogólne do Pisma Świętego; archeologię biblijną; pisma Filona z Aleksandrii i Flawiusza Józefa; terminologię i fachowe słownictwo egzegetyczne; genizę kairską i nowe figury retoryczne. Ponadto zaktualizowano i dodano polską i polskojęzyczną bibliografię biblijną, a ważnym dopełnieniem opracowania są wytyczne dla autorów Instytutu Nauk Biblijnych KUL.
 
Nowe Towar niedostępny 9788381442527 35,00
NASZA
CENA
35,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję