WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Biblia dla moich parafian. Jak czytać, aby rozumieć. Tom II Dobra Nowina

ks.Marcel Debyser

Liczba stron:
568
Wymiary:
150 x 225 mm
Oprawa:
broszurowa
ISBN:
978-83-8065-242-2
Tłumacz:
Jan Grosfeld
Rok wydania:
2019
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

W drugim tomie Biblii dla moich parafian Marcel Debyser mówi nam: RADOŚĆ. Głosi ją prostymi słowami i z głęboką wiarą, dlatego tak wielu czytelników pokochało jego książkę.
Autor pokazuje, że cały Nowy Testament – Ewangelie, listy, Dzieje Apostolskie, Apokalipsa – jest Dobrą Nowiną! Wyjaśnia ją, znów księga po księdze. Przypomina, że jej przesłanie jest proste i piękne. Wszystko to wyraża w prostych, powszednich słowach, podobnie jak Jezus, który nauczając lud, używał prostego języka i odwoływał się do konkretu dnia codziennego, do tego, co Jego słuchacze znali i co było im bliskie. Teraz to my jesteśmy Jego ludem i to nasze serca płoną. Debyser bowiem pisze z niezwykłą świeżością.
Tej książki nie należy czytać jednym tchem, od deski do deski, by ją potem odłożyć zapomnieć. Trzeba się nią delektować. Uczynić z niej swój chleb powszedni.

Zobacz fragment: BIBLIA-DLA-MOICH-PARAFIAN-TOM2-fragment


                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Tom pierwszy dostępny jest tutaj: Biblia dla moich parafian. Jak czytać, aby rozumieć. Tom I

 biblia_dla_moich_parafian.jpg


Jak  pisał  Ireneusz  z  Lyonu  „Chrystus jest skarbem  ukrytym w Piśmie”. Marcel Debyser pomaga nam odkryć ten skarb na nowo.
Albert Decourtray, Arcybiskup Lyonu
 
Ta książka ma moc przyciągania. Nie spotkałem na polskim rynku podobnej. Umiejętnie łączy wiedzę z praktyką duszpasterza.
Adam Prozorowski, prezbiter Archidiecezji Poznańskiej, biblista, współtwórca Szkół Biblijnych
 
Ta wspaniała książka została tak pomyślana, by przekraczała barierę między naukową egzegezą i duszpasterską posługą. Na tych stronicach jest dużo wiedzy i jeszcze więcej serca. Chciałbym być parafianinem Ojca Debysera.
Pierre-Maurice Bogaert OSB, biblista, em. profesor Katolickiego Uniwersytetu w Leuven
 
 

51
INNE WYDANIA
CENA

44,90 zł

37,90 zł

39,90 zł

25,93 zł

Nowe Towar dostępny 9788380652422 42,40
CENA DETALICZNA49,90 zł
NASZA
CENA
42,40

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 2,99 zł
Recenzje czytelników
Średnia ocen: 5
5 gwiazdek
1
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

Opinia z dnia: 05.02.20r

Nareszcie znalazłam książkę, której od dawna szukałam, a mianowicie „Biblię dla moich parafian. Jak czytać, aby rozumieć”, której autorem jest Marcel Debyser. Rozglądałam się od kilku dobrych lat za komentarzem do Pisma Świętego, bądź też samą Biblią, która wzbogacona byłaby refleksjami, dzięki którym mogłabym lepiej zrozumieć jej treść. Odnalazłam to wszystko w książce, którą chciałabym bardzo mocno polecić wszystkim, dla których Biblia jest księgą zbyt trudną, by samodzielnie ją poznać. Przygodę z „Biblią dla moich parafian” zaczęłam od tomu II, który dotyczy Nowego Testamentu, jednak jestem zdecydowana sięgnąć również po pierwszą część odnoszącą się do Starego Testamentu, bo jej treść całkowicie do mnie trafia, spełnia wszystkie oczekiwania. Autor omawia w niej wszystkie księgi Nowego Testamentu – listy apostolskie, ewangelie, Dzieje Apostolskie i Apokalipsę. Każdy z rozdziałów zaczyna się od przedstawienia treści danej księgi w formie cytatów i krótkich komentarzy, następnie autor wyjaśnia przesłanie tych słów, by zakończyć omówieniem ich aktualności dla współczesnego człowieka i całego Kościoła. Ogromną wartością książki jest przedstawienie kontekstu historycznego i społecznego, w jakim powstawały poszczególne księgi Nowego Testamentu. Dzięki zrozumieniu, w jakich okolicznościach powstawały listy apostolskie, łatwiej zrozumieć ich przesłanie i intencje, z jakimi były pisane. Czytelnik zrozumie najważniejsze idee, jakie przyświecały autorowi listów – wzywanie do pogłębiania wiary, pracowitości, odnowienia pierwotnego zaangażowania i wzajemnej miłości i jałmużny. Odczyta również zalecenia w stosunku do całego Kościoła, który powinien być apostolski i pamiętać o stałym odnowieniu w swoim powołaniu. Dojrzała wiara wymaga samodzielności i odpowiedzialności za jej podtrzymywanie i rozwijanie. Uzbrojony w pomoc, jaką stanowi „Biblia dla moich parafian”, każdy chrześcijanin odnajdzie w sobie motywację i mądrość potrzebną do pogłębienia więzi z Bogiem i odnalezienia

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

Davis Bunn

KSIĄŻKA

24,90 zł

5,00 zł

Eliza Piotrowska

KSIĄŻKA

20,00 zł

16,99 zł

Jean-Michel Touche

KSIĄŻKA

27,00 zł

3,00 zł

Ks. Dariusz Madejczyk

KSIĄŻKA

1,00 zł

0,85 zł
 • KONTAKT Z NAMI

  tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

  tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

  tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
  Plac Wolności 1

  tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

  e-mail sklep@swietywojciech.pl

  Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję