WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Drogi wiary według św. Łukasza

ks. Wojciech Pikor

Liczba stron:
219
Wymiary:
165x235
Oprawa:
broszura
ISBN:
978-83-7516-530-2
Seria:
Biblioteka Katechety
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Scenariusze spotkań i katechez biblijnych.

Struktura opracowanych scenariuszy odpowiada trójczłonowemu schematowi narracyjnej katechezy biblijnej. Książka układa się w spójną całość, która zmierza do rozświetlenia wyjściowego problemu egzystencjalnego słowem Ewangelii. Scenariusze spotkań biblijnych zostały przygotowane tak, by stanowić dobry punkt wyjścia do pracy z uczniami nie tylko gimnazjum, ale zarówno starszych klas szkoły podstawowej, jak również z młodzieżą ponadgimnazjalną, czy też osobami zainteresowanymi ubiblijnieniem swojej wiary.

Nowe Towar niedostępny 9788375165302 1,00
CENA DETALICZNA30,00 zł
NASZA
CENA
1,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
0
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

Irena Wolska

Opinia z dnia: 11.12.12r

Ogłoszony przez Benedykta XVI Rok Wiary, skłania nauczycieli religii, księży i animatorów grup biblijnych do szukania scenariusz katechez i spotkań właśnie na temat wiary. Książka Drogi wiary według św. Łukasza wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom. Otrzymujemy 41 scenariuszy do wykorzystania na lekcjach religii, zajęciach dodatkowych czy spotkaniach biblijnych. Ich autorami jest 24 księży Diecezji Pelplińskiej, a redaktorem ks. dr hab. Wojciech Pikor, który nie po raz pierwszy występuje w roli osoby wspierającej wszystkich, którzy chrześcijańskie wychowanie młodzieży traktują bardzo poważnie. Scenariusze tworzone są według trzyczęściowego schematu: w stronę tekstu biblijnego, w tekście biblijnym, z tekstu biblijnego w życie. Taki układ zapewnia powiązanie Pisma św. z życiem uczniów. Można więc mieć nadzieję, że przeczytane i przemyślane Słowo Boże nie pozostanie bezowocne. A właśnie to Słowo jest obok Ciała Jezusa pokarmem na drodze wiary. Zadaniem wszystkich należących do Kościoła jest ciągłe odczytywanie owego Słowa i takie ukierunkowywanie swojego życia, aby prowadziło nas prosto do Boga. Ewangelia spisana przez św. Łukasza przedstawia wielu ludzi, choćby dobrego Samarytanina, celnika Zacheusza, jawnogrzesznicę na uczcie w domu Szymona, którzy otworzyli się na działanie Boga i dali ważne do dzisiejszego dnia, świadectwo wiary. W doborze tekstów, na kanwie których powstały scenariusze, Ojciec Redaktor oparł się na medytacjach biblijnych wykładowcy Biblicum, jezuity Klemensa Stocka, opublikowanych w książce pod tytułem Jezus Dobrocią Bożą. Dobrze, że w przygotowanych przez siebie scenariuszach Autorzy wykorzystują różnorodne metody dydaktyczne, bo to powoduje, że uczestnicy spotkań chętniej włączają się do pracy. W kontakcie z młodzieżą gimnazjalną, a do nich głównie książka jest zaadresowana, jest to cecha bardzo przydatna. Do książki dołączona jest płyta CD, na której znajdują się staranie przygotowane materiały tekstowe i muzyczne ułatwiające przeprowadzenie spotkań. Książkę Drogi wiary według św. Łukasza. Scenariusze spotkań i katechez biblijnych pod redakcją ks. W. Pikora można polecić wszystkim pragnącym obudzić i wzmocnić wiarę swoich uczniów.

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

s. Urszula Kłusek SAC

KSIĄŻKA
5,00 zł

ks. Jan Twardowski

KSIĄŻKA

34,90 zł

29,70 zł

ks. Jan Twardowski

KSIĄŻKA

11,90 zł

5,00 zł

KSIĄŻKA

14,90 zł

12,90 zł
 • KONTAKT Z NAMI

  tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

  tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

  tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
  Plac Wolności 1

  tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

  e-mail sklep@swietywojciech.pl

  Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję