WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Księga cnót. Skarbnica najsłynniejszych opowieści moralnych

red. William J. Bennett

Liczba stron:
871
Oprawa:
twarda
ISBN:
978-83-7201-391-0
Tłumacz:
Maria Dybowska, Magdalena Słoniowska
Rok wydania:
2009
Wydanie:
Wyd. I
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Salezjańskie
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
Odpowiedzialność. Odwaga. Współczucie. Uczciwość. Przyjaźń. Wytrwałość. Wiara. Każdy uznaje te wartości jako priorytetowe cechy dobrego charakteru. Aby nasze dzieci mogły je rozwijać, musimy wskazać im przykłady ilustrujące, czym jest dobro i zło. Najlepszym źródłem takich przykładów są wielkie dzieła literackie i wzorce zaczerpnięte z historii.

Księdze Cnót, pouczającej i inspirującej antologii, William J. Bennett zebrał setki historii, które pomogą dzieciom, młodzieży, zrozumieć świat i rozwijać charakter – zaś dorosłym – pomogą uczyć i wychowywać ich pociechy. Historie zaczerpnięte z różnych źródeł: – od Biblii po historię Ameryki, od greckiej mitologii po angielską poezję, od baśni po współczesną prozę – stanowią kopalnię wiedzy moralnej, rzetelny drogowskaz, który pomoże zakorzenić nasze dzieci i nas samych w naszej kulturze, historii i tradycjach, będących źródłem ideałów, którymi chcemy się kierować w naszym życiu. Rozszerzona o pouczające wstępy i uwagi, Księga Cnót jest książką, którą z przyjemnością może czytać wspólnie cała rodzina.
 
William J. Bennett jest autorem książki The De-Valuing of America, współautorem Body Count i redaktorem The Moral Compass i The children’s Book of Virtues. Pracował jako Dyrektor Krajowego Urzędu ds. Narkotyków za kadencji Prezydenta Busha oraz jako Sekretarz Edukacji i Przewodniczący Narodowej Fundacji Studiów Humanistycznych za kadencji Prezydenta Reagana. Ukończył filozofię w Williams College, posiada doktorat filozofii na Uniwersity of Texas oraz dyplom prawniczy Harvardu. William J. Bennet jest obecnie współdyrektorem Empower America, wybitnym członkiem Fundacji Studiów nad Polityką Kultury i Dziedzictwa, oraz Starszym Redaktorem magazynu "National Review". Wraz z żoną Elayne i dwojgiem synów, Johnem i Josephem, mieszkają w Chevy Chale, w stanie Maryland.
 
Nowe Towar niedostępny 9788372013910 35,10
CENA DETALICZNA49,90 zł
NASZA
CENA
35,10

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
 • KONTAKT Z NAMI

  tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

  tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

  tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
  Plac Wolności 1

  tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

  e-mail sklep@swietywojciech.pl

  Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję