WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Puk! Puk! ... to serce. O uczynkach miłosierdzia

br. Tadeusz Ruciński

Liczba stron:
64
Wymiary:
165x180 mm
Oprawa:
miękka
ISBN:
978-83-7516-981-2
Rok wydania:
2016
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Nakarmić głodnego, pocieszyć tego, kto się smuci, przebaczać temu, kto nas skrzywdził – dobrze jest być miłosiernym, choć nie zawsze jest to proste. Zawarte w niniejszej książeczce historie mogą przytrafić się każdemu. Krok po kroku prześledzimy zatem uczynki miłosierdzia względem ciała i względem duszy. Do każdego opowiadania zostały dobrane fragmenty Pisma Świętego. Pomogą nam one podjąć decyzję, kiedy staniemy wobec wyboru: okazać miłosierdzie czy pozostać obojętnym lub żywić urazę.

53
Nowe Towar niedostępny 9788375169812 8,50
CENA DETALICZNA10,00 zł
NASZA
CENA
8,50

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie

O autorze

Wszyscy autorzy

br. Tadeusz Ruciński

Brat Tadeusz Ruciński FSC ze zgromadzenia braci szkolnych jest rekolekcjonistą i autorem poczytnych książek dla dzieci.
WIĘCEJ O AUTORZE

RECENZJE W MEDIACH

DobreRecenzje.pl

Brat Tadeusz Ruciński ze zgromadzenia braci szkolnych jest rekolekcjonistą i autorem książek dla dzieci m.in. „Puk puk to serce”. Jest to mała książeczka dla dzieci o uczynkach miłosierdzia. To świetny pomysł w Roku Miłosierdzia, gdzie życzeniem Papieża Franciszka było, aby chrześcijanie ci duzi i ci mali, przemyśleli i przypomnieli sobie uczynki miłosierdzia względem ciała i ducha. Może przytoczę tutaj jeden uczynek, który jest poparty słowem z Pisma Św. i opowiadaniem do tego fragmentu. Opowiem o pierwszym uczynku względem duszy tj. grzeszących upominać . Przytoczony fragment z Pisma Św. To przypowieść o ojcu miłosiernym i synu marnotrawnym, nie muszę tutaj wchodzić w szczegóły, bo przecież ten fragment każdy z nas słyszał, nawet dziecko. Opowiadanie zaś przytoczone mówi o rodzeństwie : Agatce i Tolku, którzy po śmierci babci stwierdzili, że są już duzi i nie muszą biegać na roraty do kościoła. Zamiast tego postanowili poślizgać się na łyżwach, gdzie lód na rzece był bardzo słaby. W pewnym momencie pod Agatką zarwał się lód i wpadła do lodowatej rzeki. Pomógł jej ksiądz, wezwał straż, też przy tym wpadając do wody. Zwierzając się potem Agata księdzu mówiła: „Błagałam Boga, żeby wrócić na brzeg”, a ksiądz dodał” Wrócić po to chyba, żeby się nawrócić”. Bardzo mądre opowiadanie zakończone puentą i pouczające dla dzieci. Książeczka zawiera 61 stron i 14 opowiadań i przypowieści. Są również umieszczone kolorowe zdjęcia zachęcające do tego, aby dziecko samo czytało, lub z rodzicami, dziadkami, jak również aby posłużyła katechetom do prowadzenia lekcji.

WIĘCEJ

Blogspot

"Puk! Puk!... To serce. O uczynkach miłosierdzia" Tadeusza Rucińskiego to zbiór opowiadań pokazujących dzieciom świat religii, zwątpienia, dobrych postaw, przybliżających fragmenty "Biblii". Opowieści są tak dobrane, aby fragmenty z "Pisma Świętego" świetnie do nich pasowały. Współczesna codzienność staje się jakby wprowadzeniem w świat postaw, dogmatów przekazywanych przez najważniejszą dla chrześcijan księgę. W jednym autor pokazuje dzieci, którym już nie chce się chodzić do kościoła, uczestniczyć w roratach, przygotowywać się do świąt. Wolą spędzać czas na lodowisku. Pewnego wieczoru stwierdzają, że na sztucznym lodowisku jest za ciasno i, mimo ostrzeżeń księdza, postanawiają jeździć na lodzie znajdującym się na rzece. Kiedy zbyt cienki lód się pod nimi zarywa ratuje ich ksiądz. W innym poznajemy bogatą bohaterkę, która pragnie dzielić się tym, co ma. Niestety nie ma rodziny, ale pewnego dnia płonie sierociniec i większość dzieci trafia do innych domów dziecka. Bez dachu nad głową zostają największe urwisy. Kobiecie to nie przeszkadza. Opiekuje się nimi, daje dobry przykład i to sprawia, że oni także pragną zmienić swoje postępowanie. Opowiadania uczą małych czytelników, że trzeba wierzyć, być dobrym, pomagać innym, przebaczać. Opisane historie zawsze mają dobre zakończenie, pokazują pozytywne postawy, a do tego pisane są prostym językiem, z jakim możemy spotkać się w czasie kazań dla dzieci. Z tego powodu "Puk! Puk!... To serce" będzie również inspiracją dla księży, katechetów, pomocą dla rodziców chcących wychować dzieci w wierze. Autor opowieści należący do zgromadzenia braci szkolnych jest rekolekcjonistą, dzięki czemu posiada doświadczenie w opowiadaniu historii przemawiających do dziecięcej wyobraźni. Niewielkich rozmiarów książeczkę wzbogacono interesującymi ilustracjami scen biblijnych. Niewielka ilość tekstu na każdej stronie sprawia, że mali czytelnicy chętnie czytają ją samodzielnie. Książkę polecam przedszkolakom oraz uczniom pierwszych klas szkoły podstawowej.

WIĘCEJ
Recenzje czytelników
Średnia ocen: 5
5 gwiazdek
3
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

Anna Sikorska (Górowianka)

Opinia z dnia: 09.03.16r

"Puk! Puk!... To serce. O uczynkach miłosierdzia" Tadeusza Rucińskiego to zbiór opowiadań pokazujących dzieciom świat religii, zwątpienia, dobrych postaw, przybliżających fragmenty "Biblii". Opowieści są tak dobrane, aby fragmenty z "Pisma Świętego" świetnie do nich pasowały. Współczesna codzienność staje się jakby wprowadzeniem w świat postaw, dogmatów przekazywanych przez najważniejszą dla chrześcijan księgę. W jednym autor pokazuje dzieci, którym już nie chce się chodzić do kościoła, uczestniczyć w roratach, przygotowywać się do świąt. Wolą spędzać czas na lodowisku. Pewnego wieczoru stwierdzają, że na sztucznym lodowisku jest za ciasno i, mimo ostrzeżeń księdza, postanawiają jeździć na lodzie znajdującym się na rzece. Kiedy zbyt cienki lód się pod nimi zarywa ratuje ich ksiądz. W innym poznajemy bogatą bohaterkę, która pragnie dzielić się tym, co ma. Niestety nie ma rodziny, ale pewnego dnia płonie sierociniec i większość dzieci trafia do innych domów dziecka. Bez dachu nad głową zostają największe urwisy. Kobiecie to nie przeszkadza. Opiekuje się nimi, daje dobry przykład i to sprawia, że oni także pragną zmienić swoje postępowanie. Opowiadania uczą małych czytelników, że trzeba wierzyć, być dobrym, pomagać innym, przebaczać. Opisane historie zawsze mają dobre zakończenie, pokazują pozytywne postawy, a do tego pisane są prostym językiem, z jakim możemy spotkać się w czasie kazań dla dzieci. Z tego powodu "Puk! Puk!... To serce" będzie również inspiracją dla księży, katechetów, pomocą dla rodziców chcących wychować dzieci w wierze. Autor opowieści należący do zgromadzenia braci szkolnych jest rekolekcjonistą, dzięki czemu posiada doświadczenie w opowiadaniu historii przemawiających do dziecięcej wyobraźni. Niewielkich rozmiarów książeczkę wzbogacono interesującymi ilustracjami scen biblijnych. Niewielka ilość tekstu na każdej stronie sprawia, że mali czytelnicy chętnie czytają ją samodzielnie. Książkę polecam przedszkolakom oraz uczniom pierwszych klas szk

Recenzja była przydatna

Jola

Opinia z dnia: 16.03.16r

,,Puk! Puk!...To serce. O uczynkach miłosierdzia" to książeczka poświęcona uczynkom miłosierdzia względem duszy i ciała. Zawarte w niej historyjki często przytrafiają się w codziennym życiu i zastanawiamy się jak powinniśmy postąpić. Czy wybaczyć komuś kto nas skrzywdził? Czy pocieszać i pomagać w kłopotach? Czy upominać kogoś kto źle czyni? Czy dzielić się jedzeniem z głodującymi? A może być obojętnym na ludzką krzywdę? Ta książeczka ma nam pomóc dokonać wyboru i nauczyć dzieci jak powinny postępować. Do każdej historyjki osadzonej we współczesnych realiach dobrane są krótkie fragmenty Pisma Świętego. Dzieci dowiedzą się w przystępny sposób, czym jest miłosierdzie, a rodzice będą mieli możliwość zainicjowania rozmowy na ten temat ze swoją pociechą. Książka jest niewielka, ale starannie wydana i ma kolorowe rysunki. Język jest prosty i zrozumiały dla dzieci. Przyjemnie się czyta i jest pomocna przy rozwijaniu wrażliwości duchowej u dzieci.

Recenzja była przydatna

Bogusław

Opinia z dnia: 13.03.16r

Książka pod względem edytorskim starannie wydana, w dobrym formacie, z pięknymi ilustracjami. Opowiadania krótkie, zrozumiałe dla dziecka, opisujące sytuacje z którymi dziecko może się spotkać, nie przegadane ani ckliwe. Morał opowiadań prowokuje do samodzielnego wyciągania wniosków. Polecam rodzicom.

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

KSIĄŻKA
14,90 zł

KSIĄŻKA

15,00 zł

12,00 zł

ks. Jan Twardowski

KSIĄŻKA

11,90 zł

5,00 zł

s. Urszula Kłusek SAC

KSIĄŻKA
5,00 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję