T: 61 659 37 55

E: sklep@swietywojciech.pl

WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Wierzę ufam kocham. Pogaduszki i opowiastki

br. Tadeusz Ruciński FSC

Liczba stron:
152
Wymiary:
165 x 235 mm
Oprawa:
broszura
ISBN:
978-83-7516-330-8
Rok wydania:
2011
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Seria krótkich dialogów, które są zaproszeniem do wspólnego zastanowienia się nad ważnymi kwestiami naszej wiary i życia. Jak pisze sam autor "są to takie pogaduszki dyskretnie krążące wokół Ewangelii" Można je czytać na role, można je spróbować nagrać, można z nich skorzystać w domu, w szkole, na spotkaniach.
Książka podzielona jest na trzy części: wiara, nadzieja i miłość, w ramach których poruszane się m.in. takie zagadnienia, jak modlitwa, niebo, wyznanie wiary, cierpliwość, przebaczenie, radość, poświęcenie oraz współczucie. Przed każdym z krótkich dialogów umieszczono słowa-klucze otwierające horyzonty późniejszej rozmowy. Dodano także mini-konspekty, które mogą podpowiedzieć dalsze pytania.
Brat Tadeusz Ruciński poprzez proste rozmówki Małej z Dużym przemyca poważne tematy. Celem ksiązki jest inspiracja do dalszego poszukiwania. Polecamy ją wychowawcom, nauczycielom, katechetom, ale też wszystkim rodzicom chcącym rozmawiać ze swoimi dziećmi o ważnych sprawach wiary i życia.

Nowe Towar niedostępny 9788375163308 1,00
CENA DETALICZNA25,00 zł
NASZA
CENA
1,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 2,99 zł
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
0
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

Natan.pl

Opinia z dnia: 13.04.12r

Kiedy wchodzimy do szkolnej klasy, trudno nam wyciszyć dzieci. Wszyscy mówią. Właśnie, wszyscy mówią, ale raczej nikt nie rozmawia. Rozmowa to nie potok wydobywanych z siebie słów, rozmowa to dzielenie się ważnymi przemyśleniami, to uważne słuchanie, to także istotny temat. Czasami w pośpiechu codziennego życia, w zabieganiu, którego jednym z przejawów jest stwierdzenie „nie mam czasu”, zapominany o konieczności rozmowy z najbliższymi. Na efekty nie trzeba długo czekać. Nie wchodzimy w głębokie relacje z najbliższymi, mężem, żoną, dziećmi i oddalamy się. Kiedy sytuacja dotyczy dzieci, one same szukają sobie kogoś lub czegoś, co zastąpi im kontakt z prawdziwym przewodnikiem w życiu. Żeby nie okazało się, że jest już „za późno” na rozmowę, że dzieci już nas nie potrzebują, zatroszczmy się o ciekawe tematy. Wiele interesujących propozycji podaje brat Tadeusz Ruciński w książce Wierzę, ufam, kocham. Zresztą, Autor nie ogranicza się do podania tylko tematów. Każdy z rozdziałów książki to dialog Małej z Dużym przepleciony krótkim opowiadaniem. Na końcu znajdujemy propozycję schematu rozmowy, która powinna nastąpić po odczytaniu lub odsłuchaniu proponowanych treści. Nie trzeba dodawać, że owe „pogaduszki i opowiastki”, jak nazywa je Autor, są głęboko zakorzenione w Piśmie św. Często w sposób ledwie zauważalny, bez odnośników, ale właśnie takie dogłębne przenikanie słowa Bożego w nasze życiu jest największą wartością. Wierzę, ufam, kocham brata Tadeusza Rucińskiego to pożyteczna lektura dla rodziców, inspiracja dla katechetów i każdego komu wychowanie dzieci i młodzieży leży na sercu. Wystarczy poszukać w motywach, na wzór wyszukiwarek internetowych umieszczonych na początku każdego rozdziału, interesującego nas hasła, a pomysł na rozmowę lub pogawędkę znajdziemy poniżej.

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

s. Urszula Kłusek SAC

KSIĄŻKA
5,00 zł

Philippe Rouillard

KSIĄŻKA

5,00 zł

3,00 zł

Aleksandra Bałoniak

KSIĄŻKA
5,00 zł

ks. Jan Twardowski

KSIĄŻKA

11,90 zł

5,00 zł
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję