WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Jesteś moim aniołem

o. Anselm Grün OSB

Liczba stron:
156
Wymiary:
110x165 mm
Oprawa:
twarda
ISBN:
978-83-7516-583-8
Tłumacz:
Kamil Markiewicz
Rok wydania:
2013
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Anioły stoją u naszego boku i chronią nas. Dają nam poczucie bezpieczeństwa, przynoszą pocieszenie, niosą pomoc zesłaną nam przez Boga. Autor chce czytelnikowi podarować takie właśnie anioły na jego drogę i pewność o tym, że one nas chronią, inspirują i niosą nam radość pięknych chwil w życiu. Wskazuje na to, że aniołami są spotykające nas osoby i że także my możemy być aniołami dla innych.

Książka opatrzona wstępem autora oraz rozważaniami i przykładami o aniołach w różnych sytuacjach życiowych.

Opis książki na: granice.pl

Nowe Towar niedostępny 9788375165838 21,30
CENA DETALICZNA25,00 zł
NASZA
CENA
21,30

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie

O autorze

Wszyscy autorzy
o. Anselm Grün OSB

o. Anselm Grün OSB

Urodził się 14 stycznia 1945 w Junkershausen. Teolog, pisarz, mnich benedyktyński. W 1964, po zdaniu matury w Riemenschneider-Gymnasium w Würzburgu, wstąpił do benedyktynów w opactwie Münsterschwarzach, gdzie rozpoczął nowicjat. 

Od 1965 do 1971 studiował filozofię i teologię w St. Ottilien i w Rzymie. W 1974 otrzymał tytuł doktora teologii. W latach 1974 – 1976 studiował zarządzanie w Norymberdze. Od 1977 roku pełnił funkcję odpowiedzialnego za zarząd majątkiem opactwa Münsterschwarzach  (zrezygnował w roku 2013).

Jest znawcą psychologii i psychoterapii, specjalizuje się  w zagadnieniach dotyczących kierowania ludźmi i przedsiębiorstwami, rozwoju wewnętrznego, przezwyciężania negatywnych uczuć i emocji, a także rozwoju poczucia własnej wartości i godności.  

Swoją pierwszą książkę  –  "Czystość serca"   – o. Anselm napisał w 1976 r. Dziś jest już ich ponad 250, a łączny nakład osiągnął ponad 14 milionów egzemplarzy. Prowadzi kursy dla zarządów największych niemieckich korporacji, a także dla zwykłych ludzi pragnących odnaleźć szczęście w życiu osobistym.

Książki Anselma Grüna zostały wydane w nakładzie ponad 3 miliony egzemplarzy i przetłumaczone na ponad 30 języków (m.in. chiński, polski, hiszpański, duński, portugalski, czeski, angielski, koreański, rumuński, ukraiński, estoński, chorwacki, szwedzki, węgierski, francuski, duński, serbski, włoski, norweski, słowacki). 

WIĘCEJ O AUTORZE

RECENZJE W MEDIACH

Przewodnik-Katolicki.pl

Ta książka pełna jest optymizmu i nadziei. Znany i ceniony kierownik duchowy, mnich z opactwa benedyktyńskiego w Münsterschwarzach w Niemczech udowadnia, że aniołowie nieustannie nam towarzyszą. To zbiór kilkunastu refleksji dotyczących sytuacji, w których „Bóg posyła zawsze takiego anioła, jakiego nam akurat potrzeba, abyśmy daną chwilę, daną sytuację potrafili przeżyć inaczej”.

WIĘCEJ

Granice.pl

Aniołowie – według nauczania Kościoła – są duchowymi istotami stworzonymi i osobowymi, których obecności możemy doświadczyć w konkretny sposób. Posłani przez samego Boga, w najbardziej krytycznym momencie pojawiają się w ludzkim życiu. Ich odczuwalnej obecności nie da się zaprzeczyć, a poddanie się ich dobroczynnemu działaniu owocować ma doświadczeniami wprawdzie niecodziennymi, jednak przynoszącymi tylko i wyłącznie pozytywne efekty. Fakt obecności aniołów uświadamia czytelnikowi znany i ceniony filozof, teolog oraz kierownik duchowy Anselm Grün, medytujący nad delikatnością i skutecznością anielskiego przesłania. Zawarte w publikacji wydawnictwa Święty Wojciech rozważania benedyktyńskiego mnicha oparte zostały na ponadczasowym słowie Bożym oraz na wywodzących się z chrześcijaństwa dwunastu reprodukcjach, na których w centralnym punkcie znaleźli się troszczący się o człowieka aniołowie. Połączenie tekstu Ewangelii z dziełem malarza przyniosło przemyślenia wzruszające, głęboko zapadające w pamięć i serce, czyniące czytelnika otwartym na Boże działanie. Sięgający po książkę staje oko w oko z aniołem, który w powszedniości ludzkiej niedoli jest w stanie wspomóc wszystkich proszących o jego wstawiennictwo; może liczyć na pocieszenie w chwilach najgłębszego nawet smutku; uczy się bezwzględnego zaufania Bogu, dzięki czemu słuszne okazują się podejmowane decyzje i dokonywane wybory; wreszcie rozświetlona zostaje otaczająca nas zewsząd głęboka ciemność grzechu oraz zniweczone wewnętrzne odrętwienie. Wszystkie medytacje zostały skonstruowane według stałego schematu: zasługująca na podziw wierna kopia płótna, tytuł z krótkim tekstem oraz wymagające zastanowienia refleksje. Źródłem inspiracji stały się teksty biblijne Starego i Nowego Testamentu. Skorzystali z nich zarówno malarze, jak i ojciec Anselm Grün, który bezbłędnie dopasował tekst do obrazu. Poruszone przez niego zagadnienia nie tylko w znacznym stopniu rozjaśniają tajemnicę obecności aniołów w życiu każdego człowieka, ale również pomagają otworzyć się na zbawienne działanie łaski. Medytacje z pewnością spotkają się z aprobatą katechetów oraz animatorów grup młodzieżowych. Ponieważ jednak powołaniem każdego człowieka jest niebo, książka wydawnictwa Święty Wojciech przeznaczona jest dla wszystkich. Wystarczy otworzyć serca na orędzie „z góry” i szczerze wyznać: Jesteś moim aniołem. Delikatne muśnięcie anielskich skrzydeł pozwoli nam wznieść się wzwyż, tam, gdzie zwykła, trudna codzienność przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie.

WIĘCEJ
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję