T: 61 659 37 55

E: sklep@swietywojciech.pl

WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Książka o aniołach.O cudownych siłach, które nas chronią i prowadzą

Josef Dirnbeck

Liczba stron:
256
Wymiary:
210 x 140 mm
Oprawa:
miękka
ISBN:
978-83-7516-306-3
Rok wydania:
2011
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Aniołowie - czy oni naprawdę istnieją? Niewidzialne moce, które nas chronią, prowadzą i dają nam schronienie w Bożej życzliwości?

Josef Dirnbeck, autor bestsellerów, ciekawie, zajmująco i z poczuciem humoru wprowadza nas w tajemniczy świat aniołów. Otwiera czytelnikowi oczy na cudownych, niewidzialnych posłańców, którzy obdarzają nadzieją i odwagą i którzy chcą nam powiedzieć, że nie jesteśmy sami.

Pouczająca i niezbędna książka, dla wszystkich tych, którzy są otwarci na niewidzialną perspektywę, którzy chcieliby się czegoś dowiedzieć o rzeczywistości aniołów, by potem na nowo odkryć ich obecność w swoim życiu.

Patronat: Granice.pl

Opis książki na: bibliotekamysli.blogspot.com

56
Nowe Towar niedostępny 9788375163063 1,00
CENA DETALICZNA29,90 zł
NASZA
CENA
1,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 2,99 zł

RECENZJE W MEDIACH

RadioAniolBeskidow

Recenzje czytelników
Średnia ocen: 5
5 gwiazdek
1
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

Ewelina Drela, ps-po.pl

Opinia z dnia: 01.09.11r

Autor niezwykłej „Książki o aniołach”, Josef Dirnbeck, podjął się bardzo trudnego zadania. Postanowił przedstawić prawdziwe oblicze Aniołów. Niekoniecznie takie z odpustowych obrazków czy figurek, lecz to, które możemy spotkać w Biblii, zarówno w Starym jak i Nowym Testamencie. Oczyścił on Anioły z przaśności i pospolitości. Jak zatem wyglądają naprawdę? Jaka jest ich istota? O tym warto przeczytać dokładnie. Każda próba skrótowego przedstawienia idei autora byłaby zaburzeniem planu, częścią kompletnie wyrwaną z kontekstu. Niech zatem wystarczy cytat z Listu do Hebrajczyków: „On czyni Aniołów swoimi wichrami, a sługi swoje płomieniami ognistymi” (Hbr 1,7). Autor ukazuje prawdziwe oblicze aniołów – kim i jacy są, jakie są ich zadania, po co w ogóle istnieją, jaką mają misję do spełnienia. Mówi o ich roli w życiu każdego człowieka i we współczesnym świecie. Aniołowie nie są elfami ani driadami, nie mają magicznych zdolności. To istoty posłane przez Boga do każdego. Żaden człowiek nie jest zupełnie sam – bo ma swojego anioła, który go chroni, strzeże i wskazuje drogę. Są osoby, które szczególniej doświadczają obecności aniołów – być może im łatwiej jest w nie wierzyć – ale nawet ci, którzy nigdy nie zobaczyli, nie poczuli, mają swojego stróża. Wszak napisane jest: „Rozkazał swoim aniołom, aby cię strzegli na wszystkich twych drogach. Będą cię nosili na rękach, abyś stopy nie uraził o kamień” (Ps 91). Dirnbeck pisze o aniołach, którzy „wyrażają tę stronę Boga, która skierowana jest ku światu, w którym my – we wszystkich jego aspektach i wymiarach – żyjemy jako ludzie i w którym żyć musimy i możemy”. Przedstawia ich istotę i charakter tak, jak zapisano w Piśmie Świętym, ale równie często odnosi się do literatury, poezji, sztuki, malarstwa. Dowiedzieć się możemy, dlaczego austriacki poeta, Rainer Rilke, nie miał pojęcia o istocie aniołów, co przydarzyło się pewnemu muzykowi, oraz spróbować odpowiedzieć na pytanie, dlaczego w wyobrażeniu św. Jakuba Aniołowie schodzą na ziemię po drabinie, chociaż mają skrzydła oraz ilu ich zmieści się na łebku od szpilki. Jednak, paradoksalnie, „Książka o aniołach” – jest nie tylko o aniołach. Zawiera wiele odniesień do tych, którym aniołowie byli szczególnie bliscy, których życie w drastyczny sposób zmienili – do Matki Bożej, Marii Magdaleny, Jezusa. Książka napisana z wielkim humorem, wyczuciem i taktem, dla każdego, a przede wszystkim dla tych, którzy chcieliby zgłębić istotę anielskości, spróbować poznać lepiej niebiańskich posłańców i opiekunów. Dla tych, dla których Aniołowie nie są tylko pustymi figurkami oraz, którzy chcieliby przypomnieć sobie o swoim stróżu i lepiej go poznać.

Recenzja była przydatna

Ignacy B.

Opinia z dnia: 15.07.11r

Bardzo ciekawa publikacja! Mnóstwo ciekawych "anielskich" historii, modlitw do aniołów i urzekających wierszy oraz pieśni z aniołem w temacie. Autor z dużą erudycją i swobodą porusza się w tym świecie Bożych posłańców. Robi to w dodatku z poczuciem humoru, przytaczając zabawne historie. Książkę dobrze się czyta. To niewątliwa zasługa kominikatywnego i zrozumiałego języka.

Recenzja była przydatna

Granice.pl

Opinia z dnia: 20.09.11r

Aniołowie to byty duchowe stworzone przez Pana Boga, które na różne sposoby wspierają Jego działania. Będąc istotami nadrzędnymi w stosunku do człowieka, opiekują się nami, chronią nas i prowadzą. Ponieważ w nowoczesnym świecie nie ma dla nich miejsca, Josef Dirnbeck stara się stanąć ponad owym uproszczonym spojrzeniem i wprowadza czytelnika w tajemniczy świat aniołów, opisując ich stałą i nieprzerwaną obecność wśród nas. Punktem wyjścia do teologicznych rozważań stały się głębokie przemyślenia uzasadniające istnienie „dobrych mocy”, nieustannie proszonych przez wielu chrześcijan o wstawiennictwo. Autor zwraca uwagę na ich ponadziemskie umiejętności oraz podkreśla znaczenie posłannictwa. Szukając wyjaśnień w Piśmie Świętym, popiera swoje rozważania wieloma fragmentami biblijnymi, zaczerpniętymi z ksiąg Starego i Nowego Testamentu (cytaty poparte są siglami). Przytacza również wypowiedzi Ojców Kościoła, teologów i filozofów, a także wspomnienia ludzi, którzy „na własnej skórze” doświadczyli obecności i działania aniołów. Ukazuje stanowisko przedstawicieli kultury i sztuki, cytuje fragmenty wierszy i pieśni. Analizuje maryjny tytuł Królowej Aniołów, wskazuje na dziewiętnastowieczną popularność Arcybractwa Matki Bożej Anielskiej, a także przytacza obszerne teksty modlitw. Wspomina również o pismach Marksa i Engelsa, w których można znaleźć pytanie o liczbę aniołów mieszczących się na główce od szpilki. Jak widać – w swoich poszukiwaniach autor sięgnął do różnorodnych źródeł, by „o dobrych mocach, które nas chronią i prowadzą”, opowiedzieć czytelnikowi w sposób jak najbardziej wyczerpujący. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Święty Wojciech „Książka o Aniołach” napisana jest językiem średnio przystępnym, nieco chaotycznym i monotonnym, co momentami utrudnia jej odbiór, zmniejszając tym samym liczbę czytelników. Każdy rozdział poprzedzony jest krótkim tekstem, adekwatnym do omawianych treści. Szczegółowe oraz obszerne przypisy nadają lekturze głębszego znaczenia, jednak pomimo widocznego ogromu pracy włożonej przez autora, czytelnik musi poświęcić wiele zainteresowania, uwagi i cierpliwości, by dotrzeć do końca. Rozważania Josefa Dirnbecka są wyzwaniem zwłaszcza dla ludzi wierzących, zwracających się w swojej codziennej modlitwie do Anioła Stróża. Warto samemu sobie odpowiedzieć na pytanie: czy wierzę, że aniołowie są wśród nas i podążają z nami, by nas ochraniać i prowadzić? Czy wierzę, że są naszymi towarzyszami w najtrudniejszych chwilach życia, kiedy tak bardzo jest potrzebna nadzieja? „Książka o Aniołach” otwiera nasze serca i umysły na niewidzialną perspektywę. I w ten sposób doskonale spełnia swe zadanie.

Recenzja była przydatna

D.Okoń, Biblioteka Myśli

Opinia z dnia: 15.07.11r

Czy jest choć jedna osoba, która nie spotkała się nigdy z motywem anioła? Wizerunki tych istot pojawiają się praktycznie wszędzie: na kubkach, koszulkach, na porcelanowych podstawkach, w literaturze, sztuce, muzyce, a nawet w kinematografii. Od wieków pytano się o obecność aniołów, sprawdzano, ile prawdy jest w opowieściach o nich, a prawdą jest, że prawie każdy kiedyś czuł pośrednio lub bezpośrednio obecność swego Anioła Stróża (wystarczy chwilę się zastanowić). Świetną książką, która dostarcza wielu informacji na temat pochodzenia i obecności tych anielskich istot, jest pozycja niemieckiego pisarza Josefa Dirnbecka pt. Książka o Aniołach. O cudownych siłach, które nas chronią i prowadzą. Autor przytacza wiele przykładów zaczerpniętych z kultury masowej, a czasem stawia czytelnikowi podchwytliwe pytania i szuka ich odpowiedzi. Nie zanudza, bo pisze tak, jakby rozmawiał z odbiorcą. O jedno dba na pewno: aby czytelnik miał pozytywne wrażenia po tej lekturze. A osobie czytającej zapewne ta pozycja utkwi w pamięci na bardzo długo. Nie jest to grube tomisko, z którego wylewa się całe mnóstwo naukowych informacji, które czytelnik zapamięta tylko do czasu odłożenie tej książki na półkę. Myślę, że celem tej pracy jest to, aby spędzić miło czas i zgłębić swą wiedzę, ale w sposób ciekawy. Autor dzieli się swą mądrością, przytacza wiele opinii, cytatów i poglądów. Zostawia nam tak naprawdę ostateczną odpowiedź do analizy (choć bardzo często jest ona bardzo wyraźna). Pisarz dodatkowo uczy szacunku dla aniołów. To, co wyróżnia tę pozycję, to chyba nieschematyczność i oryginalna forma. Autor wdaje się w polemikę z odbiorcą (sama treść także jest w tym stylu). I tak pomiędzy wieloma kwestiami jest i słynna dyskusja dotycząca tego, ile aniołów może zatańczyć na łebku szpilki. Pytanie dosyć kontrowersyjne, ponieważ rozważały je największe autorytety wśród naukowców, badaczy i to nie tylko średniowiecza. Ktoś, kto spotkał się z tym zagadnieniem (ja czytałem o tej kwestii w podręczniku w szkole średniej) wie zapewne, ile odpowiedź na nie powodowała domysłów i rozważań. Autor nawet snuje historię pokazującą okoliczności powstania tego ,,problemu teologicznego". Wszystko to jednak nie jest pozbawione poczucia humoru, ironii i lekkiego słownictwa, zupełnie tak, jakby czytało się esej. Oczywiście, w tej publikacji nie mogło zabraknąć także świadectw bardzo wielu osób, które miały kontakt ze swym Stróżem (np. muzyk, który widział swego Opiekuna podczas kraksy samochodowej. Z pojazdu pozostała ,,harmonijka", a kierowcy nic się nie stało, oprócz kilku otarć; nie doznał szoku i jeszcze wydostał się z samochodu). Trzeba jednak pamiętać, że książka ta nie jest typową rozprawą lub podręcznikiem do teologii. To przemyślenia, przypuszczenia, analiza konkretnych tekstów z różnych źródeł, ale wszystko to jednak poparte gruntowną wiedzą i mądrością, a także ogromem świadectw, historii i przykładów.

Recenzja była przydatna

Mateusz Pietrzak, Tuus

Opinia z dnia: 17.12.12r

Po lekturze pozycji “Książka o aniołach” Josefa Dirnbecka możemy czuć pewien niedosyt. Co prawda autor, austriacki pisarz pokazuje nam konkretne przykłady działań, kiedy dobre moce chronią i prowadzą nas, jednak jako ludzie bardziej chcielibyśmy przeczytać świadectwa o wielkich cudach. Jednak czy jest to potrzebne? Anioły istnieją i są z nami na co dzień, ale zwykle o tym nie pamiętamy. Opowieść Dirnbecka nie jest wielką rewelacją, jednak niesie ona jedno, zasadnicze przesłanie – pamiętajmy o dobrych duchach i bądźmy im wdzięczni, ponieważ bez nich nasze życie wyglądałoby zupełnie inaczej.

Recenzja była przydatna

Małgorzata

Opinia z dnia: 04.05.16r

Doskonała lektura o aniołach. Ukazuje anielskie istoty z różnych perspektyw, w różnych czasach. Napisana w ciekawy i przyjazny sposób. Wesołe anegdotki dodatkowo wzbogacają odczucia. Porządkuje wiedzę na temat aniołów. Odświeża czytelnikowi spojrzenie na nie. Zmusza do przemyśleń. Uwaga! - czyta się "jednym tchem". Czyli noc zarwana :(

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

ks. Jan Twardowski

KSIĄŻKA

34,90 zł

29,70 zł

ks. Benedykt Glinkowski

KSIĄŻKA
1,00 zł

ks. Jan Twardowski

KSIĄŻKA

11,90 zł

5,00 zł

o. Jan Mirosław Bereza

KSIĄŻKA

10,00 zł

5,00 zł
  • Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję