T: 61 659 37 55

E: sklep@swietywojciech.pl

WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Żyć prosto. Inspiracje na każdy dzień

o. Anselm Grün OSB

Liczba stron:
192
Wymiary:
110x155 mm
Oprawa:
twarda
ISBN:
978-83-7516-713-9
Tłumacz:
Kamil Markiewicz
Rok wydania:
2015
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Wyrusz w każdy dzień z myślą, która będzie cię niosła, słowem, które będzie ci towarzyszyło i oddziaływało w ciszy. Każdego dnia zatrzymaj się wewnętrznie i zastanów nad sprawami, które przekraczają codzienność. Pomoże ci w tym 365 inspiracji autorstwa Anselma Grüna, które staną się dla ciebie żródłem nowej siły.

51
Nowe Towar niedostępny 9788375167139 17,00
CENA DETALICZNA20,00 zł
NASZA
CENA
17,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 2,99 zł

O autorze

Wszyscy autorzy
o. Anselm Grün OSB

o. Anselm Grün OSB

Urodził się 14 stycznia 1945 w Junkershausen. Teolog, pisarz, mnich benedyktyński. W 1964, po zdaniu matury w Riemenschneider-Gymnasium w Würzburgu, wstąpił do benedyktynów w opactwie Münsterschwarzach, gdzie rozpoczął nowicjat. 

Od 1965 do 1971 studiował filozofię i teologię w St. Ottilien i w Rzymie. W 1974 otrzymał tytuł doktora teologii. W latach 1974 – 1976 studiował zarządzanie w Norymberdze. Od 1977 roku pełnił funkcję odpowiedzialnego za zarząd majątkiem opactwa Münsterschwarzach  (zrezygnował w roku 2013).

Jest znawcą psychologii i psychoterapii, specjalizuje się  w zagadnieniach dotyczących kierowania ludźmi i przedsiębiorstwami, rozwoju wewnętrznego, przezwyciężania negatywnych uczuć i emocji, a także rozwoju poczucia własnej wartości i godności.  

Swoją pierwszą książkę  –  "Czystość serca"   – o. Anselm napisał w 1976 r. Dziś jest już ich ponad 250, a łączny nakład osiągnął ponad 14 milionów egzemplarzy. Prowadzi kursy dla zarządów największych niemieckich korporacji, a także dla zwykłych ludzi pragnących odnaleźć szczęście w życiu osobistym.

Książki Anselma Grüna zostały wydane w nakładzie ponad 3 miliony egzemplarzy i przetłumaczone na ponad 30 języków (m.in. chiński, polski, hiszpański, duński, portugalski, czeski, angielski, koreański, rumuński, ukraiński, estoński, chorwacki, szwedzki, węgierski, francuski, duński, serbski, włoski, norweski, słowacki). 

WIĘCEJ O AUTORZE

RECENZJE W MEDIACH

Blogspot

,,Wychodź do ludzi z otwartym sercem, bez ukrytych zamiarów i bez uprzedzeń. Zaufaj własnej intuicji i rób co ci ona podpowiada." Anselm Grün, doktor teologii, szafarz opactwa Benedyktynów w Münsterschwarzach (Niemcy) zajmuje się prowadzeniem warsztatów medytacji, interpretacji snów z punktu widzenia psychologii głębi, rekolekcji postnych i ćwiczeń kontemplacyjnych. Jego publikacje są inspiracją dla wielu Czytelników. W książce pt. ,,Żyć prosto. Inspiracje na każdy dzień" autor zawarł na każdy dzień roku słowa, które mogą stać się motywem przewodnim danego dnia i podnieść nas na duchu, które sprawią, że więcej doświadczymy i lepiej przeżyjemy spotkania z innymi ludźmi, odrzucimy rutynę i przyzwyczajenia. Książka podzielona jest na dwanaście miesięcy i każdy dzień to inne przesłanie nawiązujące do danego okresu w roku. ,,Uczucie radości sprawia, że stoję tu i teraz. Pozwala mi spotkać się z sobą samym oraz z chwilą teraźniejszą. Radość jest wyrazem czystego istnienia, otwartości na życie." Każdego dnia można zatrzymać się na chwilę i przeczytać fragment tekstu, rozważyć go w ciszy, i zagłębić się w codzienność z nowym przesłaniem. Publikacja jest przepięknie wydana. Starannie opracowany tekst, twarde okładki, bardzo dobrej jakości papier, cudna grafika, a do tego tasiemka, którą można zaznaczyć, gdzie się skończyło czytać. Może być doskonałym upominkiem. Słowa mogą zranić, ale mogą też uleczyć. Słowa Anselma Grüna mogą uleczyć naszą duszę, wydobyć z naszego wnętrza, to co w nas dobre. Polecam:)

WIĘCEJ
Recenzje czytelników
Średnia ocen: 5
5 gwiazdek
1
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

www.ksiazkaznadzieja.pl

Opinia z dnia: 22.02.16r

„Żyć prosto. Inspiracje na każdy dzień” to mała, książeczka w formie kieszonkowej, którą można zabrać ze sobą wszędzie. Jej zawartość to aforyzmy oraz słowa przeznaczone na każdy dzień roku. Słowa te są pomocne aby się zatrzymać i przemyśleć każdy dzień i słowa nań przeznaczone....

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

o. Wacław Oszajca SJ

KSIĄŻKA

39,90 zł

33,90 zł

Peter Seewald

KSIĄŻKA
10,00 zł

ks. Jan Twardowski

KSIĄŻKA

11,90 zł

5,00 zł
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję