WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Odważ się zacząć na nowo

o. Anselm Grün OSB

Liczba stron:
176
Wymiary:
110 x 165 mm
Oprawa:
twarda
ISBN:
978-83-7516-631-6
Tłumacz:
Kamil Markiewicz
Rok wydania:
2014
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

W życiu doświadczamy też i niepowodzeń. Dotyka nas choroba, ponosimy porażki w życiu zawodowym, a czasem zawodzą nas nawet przyjaciele. W takich sytuacjach trudno nam uwierzyć, że czeka nas jeszcze coś dobrego i że warto rozpocząć swoje życie od nowa.
Ojciec Anselm Grün zaprasza do wejścia z ufnością na drogę ku nowej przyszłości. Autor zachęca do wewnętrznego spokoju i cierpliwości, wdzięczności i zaufania Bogu – postaw, które pomogą nam podejmować wyzwania, jakie stawia przed nami każdy nowy początek.

41
Nowe Towar niedostępny 9788375166316 21,30
CENA DETALICZNA25,00 zł
NASZA
CENA
21,30

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie

O autorze

Wszyscy autorzy
o. Anselm Grün OSB

o. Anselm Grün OSB

Urodził się 14 stycznia 1945 w Junkershausen. Teolog, pisarz, mnich benedyktyński. W 1964, po zdaniu matury w Riemenschneider-Gymnasium w Würzburgu, wstąpił do benedyktynów w opactwie Münsterschwarzach, gdzie rozpoczął nowicjat. 

Od 1965 do 1971 studiował filozofię i teologię w St. Ottilien i w Rzymie. W 1974 otrzymał tytuł doktora teologii. W latach 1974 – 1976 studiował zarządzanie w Norymberdze. Od 1977 roku pełnił funkcję odpowiedzialnego za zarząd majątkiem opactwa Münsterschwarzach  (zrezygnował w roku 2013).

Jest znawcą psychologii i psychoterapii, specjalizuje się  w zagadnieniach dotyczących kierowania ludźmi i przedsiębiorstwami, rozwoju wewnętrznego, przezwyciężania negatywnych uczuć i emocji, a także rozwoju poczucia własnej wartości i godności.  

Swoją pierwszą książkę  –  "Czystość serca"   – o. Anselm napisał w 1976 r. Dziś jest już ich ponad 250, a łączny nakład osiągnął ponad 14 milionów egzemplarzy. Prowadzi kursy dla zarządów największych niemieckich korporacji, a także dla zwykłych ludzi pragnących odnaleźć szczęście w życiu osobistym.

Książki Anselma Grüna zostały wydane w nakładzie ponad 3 miliony egzemplarzy i przetłumaczone na ponad 30 języków (m.in. chiński, polski, hiszpański, duński, portugalski, czeski, angielski, koreański, rumuński, ukraiński, estoński, chorwacki, szwedzki, węgierski, francuski, duński, serbski, włoski, norweski, słowacki). 

WIĘCEJ O AUTORZE

RECENZJE W MEDIACH

Radio Plus Radom

Recenzje czytelników
Średnia ocen: 4
5 gwiazdek
0
4 gwiazdki
1
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

Natalia

Opinia z dnia: 03.12.14r

Każdego dnia wielu z nas próbuje wielu rzeczy na nowo. Jedni chcą poskładać od nowa swoje poplątane życie, inni walczą o lepszych siebie. Skutki takiego działania bywają bardzo różne. Niektórzy zmieniają się o sto osiemdziesiąt stopni i są szczęśliwi, że zaryzykowali. Wielu jest takich, którzy już na starcie tchórzą. Ten strach stara się przezwyciężyć autor pozycji. Anselm Grun Osb jest mnichem i szafarzem. Według mnie pełni rolę przewodnika duchowego. Pomaga wszystkim, którzy potrzebują wsparcia w trudnych momentach swojego życia. Wydał wiele książek, które poruszały kwestie ludzkiej egzystencji. A w dziele „Odważ się zacząć na nowo” zachęca do odwagi. Swoimi mądrymi słowami motywuje do działania i sprawia, że na wiele wydarzeń patrzy się w inny sposób. To co do tej pory wydawało się złe, może nie do końca takie jest. A wszystko, co nas spotyka dzieje się ma swój sens, chociaż nie zawsze się tak wydaje. Bo jak można wytłumaczyć sens cierpienia, choroby, czy zdrady? Duchowny motywuje i zachęca do cierpliwości oraz wytrwałości. Bo dzięki tym cechą jesteśmy w stanie zrobić coś dla siebie. Autor podejmuje się dosyć popularnego zagadnienia. W wielu poradnikach, książkach, czasopismach można znaleźć złotą receptę. W jednych wykonujemy jakieś udziwnione testy w jeszcze innych sugeruje się nam akceptację dotychczasowego porządku. Ale co, kiedy ja naprawdę chcę zacząć coś od nowa? I nie tylko snując plany, żyjąc marzeniami. Chcę wziąć się w garść i coś zmienić w swoim poplątanym życiu, a nie siedzieć bezczynnie. Cały proces dosyć szczegółowo i ciekawie opisuje. Jedną z jego pierwszych wskazówek jest to, że powinniśmy się rozliczyć ze swoją przeszłością. Nie możemy budować „nowej budowli”, gdy nie posprzątaliśmy jeszcze po poprzedniej. Dla niektórych może być, to dłuższy czas, przecież nic nie przychodzi łatwo. Dla innych uporanie się z duchami przeszłości nie będzie problemem, grunt to postanowić i działać. Wielokrotnie autor odwołuje się do fragmentów Pisma Świętego,

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

Philippe Rouillard

KSIĄŻKA

5,00 zł

3,00 zł

ks. Jan Twardowski

KSIĄŻKA

34,90 zł

29,70 zł

Stefan Szary CR

KSIĄŻKA

5,00 zł

1,00 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję