WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Uczyć się od mnichów. Benedyktyńska recepta na udane życie

Notker Wolf

Liczba stron:
288
Wymiary:
120 x 205
Oprawa:
broszura
ISBN:
978-83-7516-229-5
Tłumacz:
Kamil Markiewicz
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Czego ludzie współcześni mogą się nauczyć od benedyktyńskich mnichów? Milczenia, słuchania, skupienia, bycia wśród ludzi, pracy nad sobą, mądrego kierowania własnym życiem… Notker Wolf OSB oddaje w ręce czytelników frapujący przewodnik po udanym życiu. Wie bowiem, że najlepsze odpowiedzi na niektóre nasze pytania udzielone zostały 1500 lat temu.

Nowe Towar niedostępny 9788375162295 10,00
CENA DETALICZNA29,90 zł
NASZA
CENA
10,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
0
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

Tomasz Nowak, Gildia.pl

Opinia z dnia: 15.04.11r

W dobie, kiedy wielu ludzi szuka równowagi, powrotu do normalności poprzez ucieczkę za klasztorne mury, mnisi wychodzą z receptą swego udanego życia do nas. Formułuje ją przełożony zakonu benedyktynów, Notker Wolf, człowiek tkwiący, z uwagi na obowiązki, jedną nogą w świecie pozaklasztornym, a więc dobrze go rozumiejący. Wychodząc od reguły św. Benedykta i płynących zeń konsekwencji dla codzienności mnichów, wskazuje na niezmienność pewnych zasad i reguł rządzących naturą oraz kondycją człowieka. Dostrzegał je i doskonale rozumiał święty twórca zachodnioeuropejskiego monastycyzmu już w V wieku, kiedy formułował zalecenie ora et labora dla swych braci. Toteż, powtarzając jakby jego słowa, mówi dziś Wolf o potrzebie otwartości i dzielenia we wspólnocie, o umiejętności milczenia, słuchania czy skupienia, o konieczności pracy nad sobą i o wartości podejmowanych wyrzeczeń. W tonie bardzo osobistym bazuje w swych wskazówkach na własnych doświadczeniach czy obserwacjach z życia toczącego się w klasztorze i poza jego murami. Pisze prosto, rzeczowo, czasem radykalnie, ale cały czas z głębokim przekonaniem, że czytelnik, który weźmie tę książkę do ręki, sam będzie umiał dokonać słusznych wyborów co do zawartych w niej porad. Zwłaszcza wówczas, gdy zawierzy przy tym Bożej Opatrzności. Zatem, choć Wolf widzi, że człowiek porusza się w swej codziennej egzystencji niejednokrotnie po omacku, nie uważa go za życiowego „żółtodzioba”, a co najwyżej za kogoś zagubionego, któremu trzeba i warto wskazać tylko inną drogę. I takąż wskazuje – dobitnie, jasno i przystępnie.

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

ks. Andrzej Ziółkowski CM

KSIĄŻKA

10,00 zł

5,00 zł

Stefan Szary CR

KSIĄŻKA

5,00 zł

1,00 zł

Philippe Rouillard

KSIĄŻKA

5,00 zł

3,00 zł

s. Urszula Kłusek SAC

KSIĄŻKA
5,00 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję