WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Cuda nigdy nie ustają

Tim Downs

Liczba stron:
430
Wymiary:
130 x 200
Oprawa:
broszura
ISBN:
978-83-7516-274-5
Tłumacz:
Krzysztof Pachocki
Rok wydania:
2011
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

To prawda, co mówią: "Jeśli mówisz do Boga, jesteś religijny, ale jeśli słyszysz Boga, masz schizofrenię".

Kiedy po wypadku samochodowym Liv Hayden,znana gwiazda filmowa,zapada w śpiączkę, pielęgniarz Kemp McAvoy sądzi,że wreszcie znalazł bilet do życia, o jakim zawsze marzył. Kemp skończył medycynę i tylko przez przypadek nie został lekarzem-ma jednak wiedzę medyczna i próbuje ją wykorzystać dla swoich celów: każdej nocy podaje pacjentce leki, które zmniejszają jej świadomość, po czym zakłada biały fartuch i udaje niebiańskiego gościa, który przybywa do Liv ze specjalnym przesłaniem.
Plany krzyżuje mu pasierbica, Leah-dziewczynka zaczyna opowiadać wszystkim, że widzi anioły, co wprawia w duże zaniepokojenie jej matkę i nauczycieli. Nim sprawy się wyjaśnią, wszyscy oni naucza się co nieco o aniołach, miłości i nadziei.
Patroni medialni:
wp.pl.Granice.pl

Opis książki na: granice.pl

Opis książki na: annamatysiak.blogspot.com
Opis książki na: ciszaczasija.blogspot.com
Opis książki na: lubimyczytac.pl
Opis książki na: nakanapie.pl
Opis książki na: www.webook.pl
Opis książki na: www.fabryka.pl/
Opis książki na: cyrysia.blogspot.com
 

INNE WYDANIA
CENA

35,00 zł

22,90 zł

Nowe Towar niedostępny 9788375162745 10,00
CENA DETALICZNA35,00 zł
NASZA
CENA
10,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie

RECENZJE W MEDIACH

Granice.pl

Cud jest zjawiskiem, którego nie da się ogarnąć rozumem, ani wytłumaczyć w sposób naukowy. Wzbudza nie tylko ciekawość, ale również wywołuje głęboką refleksję. Książka „Cuda nigdy nie ustają” przenosi czytelnika do Los Angeles, zwanego przecież Miastem Aniołów oraz Miastem Matki Bożej Królowej Aniołów. Właśnie tam w klinice Uniwersytetu Kalifornia znalazła się piękna lecz – niestety – starzejąca się gwiazda filmowa Olivia Hayden. By uchronić jej mózg (po wypadku samochodowym) przed obrzękiem, z którym związane są nieodwracalne zmiany, celowo wprowadzono ją w stan śpiączki farmakologicznej. Fakt ten skrupulatnie wykorzystał zatrudniony na nocną zmianę, ambitny i zarazem niespełniony pielęgniarz Kemp Mc Avoy. W porozumieniu z osobistym agentem aktorki, przez nią samą zwanym „krwiopijczym pasożytem” oraz młodym, niekompetentnym wydawcą desperatem, uknuł misterny plan: „przemieniając” się w anioła, przez kilka kolejnych nocy „objawiał” częściowo wybudzanej na ten czas „wybrance” przesłanie z niebios. Fabrykowanie doświadczeń przedśmiertnych, propofol podawany dożylnie w stałej dawce, stan półprzytomności to pojęcia wzbudzające ciekawość czytelnika. Powtarzające się sceny przekazywania „wieści z góry” nadają kształtów temu, co miało stać się „wiadomością o nadziei i odnowie, która odmienia życie”. Elementem urozmaicającym okazała się sześcioletnia Leah widząca anioły. Nie jest ważne, czy ów wysłannik niebios stał na poboczu autostrady, czy pochylał się nad chorym leżącym w szpitalnym łóżku. Za każdym razem jego obecność bezsprzecznie mogła być zrozumiana jako dar. Pikanterii opisywanym wydarzeniom dodają mnożące się przeszkody, które naruszają szczegółowo opracowany plan. Kemp – skończony łotr, zdeterminowany wydawca Vision Press, „pasożytniczy” agent, a także bogaty lichwiarz Tino (po jego wkroczeniu wydarzenia nabierają tempa), muszą odpokutować za oszustwo, którego się dopuścili. Akcja toczy się w wielu miejscach. Czytelnik ma okazję wczuć się w atmosferę charakterystyczną dla każdego z nich, uczestniczy w szybko następujących po sobie wydarzeniach, poznaje osoby, mające większy lub mniejszy wpływ na opisywane sytuacje. Głębokie refleksje czytelnika wzbudzają rozważania dotyczące boskich posłańców z góry. Anioły istnieją naprawdę (czy tak jest rzeczywiście?) – autentyczność owych istot poddana zostaje pod indywidualne przemyślenia czytelników. Człowiek wierzący nie ma w tym momencie powodów do zaprzeczania, niewierzący zaś – z właściwą sobie (oby!) dozą sceptycyzmu odniesie się do tego wszystkiego, co wymyka się ludzkiemu rozumowi. Wnioski są warte zapamiętania: ten, kto czuje się szczęśliwy, potrafi uszczęśliwiać innych. Osiągnięty sukces niekoniecznie musi cieszyć. Satysfakcja nie zawsze bywa uczuciem pożądanym, a bywa, że i pieniądze nie przynoszą szczęścia. Prawdą jest więc, że „Cuda nigdy nie ustają”, dlatego rozejrzyjmy się wokół siebie, a z pewnością dostrzeżemy spełnienie własnych oczekiwań, zamierzeń i planów.

WIĘCEJ

All-You-Need-Is-Book.blogspot.com

Powieść Tim’a Downs’a idealnie nadaje się na film. Jestem zaskoczona, że jeszcze nikt nie wpadł na pomysł ekranizacji. W końcu w tej historii jest wszystko, czego oczekuje się od dobrego kina obyczajowego! Ale po kolei… Leah jest uroczą dziewczynką z wybujałą wyobraźnią. Mała świetnie radzi sobie z opowiadaniem różnych historii, które niekoniecznie podobają się nauczycielom w szkole. Pewnego dnia Leah widzi specjalistów pracujących przy wypadku samochodowym. Jednym z pomocników jest anioł, który czuwa nad ranną kobietą. Problemy zaczynają się, gdy dziewczynka opowiada dorosłym o tym co widziała. W szkole uważają, że Leah potrzebuje pomocy specjalisty… Liv Hayden jest znaną gwiazdą filmową, której najlepsze lata zaczynają przemijać. Agent wysyła ją na rozmowę w sprawie filmu. Kobieta jest wściekła, kiedy okazuje się, że przewidziano dla niej rolę starzejącej się alkoholiczki, matki głównej bohaterki. Liv wybiega ze spotkania, wsiada do swojego wypasionego samochodu, wciska gaz do dechy i pędzi przed siebie jak szalona. Gdyby nie pomoc anioła pewnie nie przeżyłaby wypadku… Kemp McAvoy pracuje w szpitalu jako pielęgniarz. Pod jego opiekę trafia ranna gwiazda filmowa, która utrzymywana jest w stanie śpiączki farmakologicznej. Od pewnego czasu córeczka dziewczyny Kempa opowiada, że widziała anioła, a jakiś idiota napisał bzdurną książkę o Niebie i zarobił gigantyczne pieniądze. W głowie Kepma zaczyna kiełkować plan doskonały… Uwielbiam anielskie motywy w powieściach. W przypadku tomu „Cuda nigdy nie ustają” również się nie zawiodłam. W zasadzie historia, którą opowiada Leah jest taką wariacją różnych gatunków. Mamy garść magii, odrobinę wiary, całkiem sporo humoru, dwie łyżki romansu i oczywiście szczyptę sensacji i goryczy, żeby nie było za słodko. Z podanych elementów Tim Downs stworzył fantastyczną opowieść o cudach, które mogą się zdarzyć wszędzie. Akcja powieści jest dynamiczna, przez cały czas coś się dzieje, a autor z lekkością i humorem miesza w życiu bohaterów. Postaci są fajnie wykreowane, od razu wiadomo kto jest dobry, a kto zły, a czytelnik intuicyjnie wybiera z kim będzie sympatyzować. Morał płynący z opowieści również jest jasny, czytelny i niesamowicie pozytywny. Książki tego typu kończy się czyta z uśmiechem na twarzy i optymizmem w sercu! „Cuda nigdy nie ustają” to urocza opowieść o aniołach, miłości, uczciwości i byciu zwyczajnym, dobrym człowiekiem. To nic, że całość jest odrobinę przewidywalna. Książkę czyta się wyśmienicie, a po lekturze świat wydaje się trochę lepszym miejscem. Oby więcej takich powieści! Polecam!

WIĘCEJ

PisanyInaczej.blogspot.com

Po tę pozycję sięgnąłem z prawdziwą przyjemnością. Chyba dlatego że lubię historie w których znajduję anioły. W tym przypadku się nie zwiodłem, ale dla mnie autor Tim Downs okazał się prawdziwym mistrzem. Historia opowiada o małej dziewczynce Leah, jej matce, konkubinie matki oraz znanej gwieździe filmowej która ląduje na oddziale intensywnej terapii po wypadku samochodowym, a tak się składa że jest to oddział na którym pracuje Kemp i jego dziewczyna. To właśnie Kemp uruchamia szereg działań które nie mogą prowadzić do niczego dobrego, angażując w to kolejne osoby. Jednocześnie jest opowiadane parę historii ze sobą powiązanych. Bardzo podoba mi się zakończenie tej historii, która mnie zaskoczyła. A kto powiedział że anioły nie istnieją? A może to my nie potrafimy ich dostrzec?

WIĘCEJ

AnnaMatysiak.blogspot.com

Zaintrygował mnie tytuł książki "Cuda nigdy nie ustają", uwagę zwróciła okładka, a po przeczytaniu opisu zdecydowałam się na lekturę. Dlaczego? Bo jestem nauczycielem religii? Nie, nie... Wybrałam tą książkę, bo przypomniał mi się pewien film. Widzieliście kiedyś serial "Dotyk Anioła"? Jako dziecko śledziłam co tydzień przygody trójki aniołów pomagających ludziom. Polubiłam ich przygody :) Szczerze mówiąc najbardziej podobał mi się przystojny anioł śmierci Andrew. Ten film budzi we mnie nadal wiele pozytywnych emocji. Ale wróćmy do książki "Cuda nigdy nie ustają"... W opisie przeczytałam: <> i już wiedziałam, że to jest książka, z którą chcę spędzić kilka kolejnych wieczorów. Gdy przyszła przesyłka z Wydawnictwa, zrobiłam sobie kubek kawy, wyjęłam zachomikowaną tabliczkę gorzkiej czekolady i rozpoczęłam przygodę z aniołami, tymi mniej prawdziwymi i tymi jak najbardziej realnymi. Los Angeles, miasto aniołów, to chyba najodpowiedniejsze miejsce, aby zobaczyć jakiegoś anioła. Wie o tym jedne z bohaterów powieści - Kemp McAvoy, niedoszły lekarz, dziś tylko pielęgniarz. Kiedy na jego oddział karetka przywodzi ranną w wypadku samochodowym gwiazdę filmową Olivię Hayden, Kemp dostrzega jedyną w swoim rodzaju okazję do wzbogacenia się. W nocy częściowo wybudza Olivię ze śpiączki farmakologicznej i w przebraniu anioła przekazuje jej "wiadomość od Boga". W porozumieniu z jej managerem i wydawcą zamierza "zmusić" ją do napisania książki. Duże pieniądze są gwarantowane, przecież ludzie chcą słuchać o objawieniach i chcą czytać wyznania celebrytów. Olivia już dawno przestała gościć na pierwszych stronach gazet, więc bestseller zapewni jej "powrót do gry", może nawet wywiad u Oprah. Ale czy wiadomość wymyślona przez trzech chciwych i pozbawionych zasad moralnych ludzi będzie wiarygodna? Czy Olivia uwierzy w przesłanie anioła? Czy zmieni ono jej płytkie, pełne błyskotek życie? Jest jeszcze drugi wątek powieści. Pasierbica Kempa, Leah, twierdzi, że.. widzi anioły. Sześciolatki często fantazjują, ale czy to tylko opowiastki samotnego dziecka, które chce zwrócić uwagę pochłoniętej pracą matki? Sprawa wydaje się poważniejsza... Zaniepokojony nauczyciel kontaktuję Natalie i Leah z psychologiem, potem psychiatrą, wreszcie Leah zostaje wysłana na rezonans magnetyczny. Ciągle jednak widzi anioły. Tylko Emmet, stary, czarnoskóry sprzątacz w szpitalu, wydaje się jej wierzyć. Lekceważony przez lekarzy, zwłaszcza przez Kempa, Emmet staje się jedynym przyjacielem samotnej dotąd dziewczynki. A anioły? W naszej świadomości anioł to pyzaty bobas ze skrzydełkami, czasem może dostojny anioł w białej szacie i burzą loków, który przeprowadza dzieci przez kładkę. Ale anioł w wersji bez skrzydeł, bez aureoli, bez fajerwerków? Trudno przyjąć istnienie aniołów w naszym super racjonalnym życiu. Ja spotkałam wielu takich aniołów bez skrzydeł... jednym z nich był z pewnością mój wykładowca, który powiedział mi, że mam wybrać jedną dziedzinę i być w niej ekspertem, bo warto poświęcić życie dla marzeń. Inny anioł to mój szef w pierwszej pracy, który pomagał mi, żebym stanęła po studiach na nogi, choć nie miałam żadnych przed sobą perspektyw na realizację moich marzeń. Wymieniać mogę godzinami. Wystarczy tylko dostrzec palec Boży w pozornie zwyczajnych sytuacjach. Ale wracając do książki, czy Leah widzi takie właśnie "zwykłe" anioły, czy te prawdziwe? Tego musicie się sami dowiedzieć... Zapewniam, że odpowiedź zaskoczy każdego, ja wprost nie mogłam uwierzyć (zabawne, bo akurat z wiarą nie miewam problemów :):):):):)... Książka "Cuda nigdy nie ustają" to nie tylko kwestia wiary i niewiary w anioły. Wszyscy czytelnicy, bez względu na pogląd na anioły, muszą sobie odpowiedzieć na szereg jak najbardziej realnych pytań. Czy manipulowanie ludźmi może zaowocować czymś dobrym? Czy cel uświęca środki? Czy można zmienić swoje życie na lepsze kierując się kłamstwem? Czy istnieją przypadki? Książka to również świetna intryga. Czy plan Kempa się powiedzie? Czy Olivia stanie się duchowym guru? Czy wymyślone "na zimno" przesłanie może być wiarygodne i pociągnąć tłumy? A co jeśli na scenę wkroczy jakiś inny anioł? Czy Kemp swoim oszustwem nie sprowadzi na ziemię interwencji tego, pod kogo się podszywa? Polecam z całego serca książkę! Na zakończenie mogę napisać tylko tyle: jeśli myślisz, że rozszyfrowałeś autora i wiesz, jak skończy się intryga z aniołami w roli głównej, to jesteś w błędzie. Z każdym rozdziałem zmieni się diametralnie twoje myślenie i postrzeganie rzeczywistości, by na ostatnich stronach powtórnie cię zaskoczyć. Ale tego już nie zdradzę...

WIĘCEJ
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

KSIĄŻKA

14,90 zł

5,00 zł

ks. Jan Twardowski

KSIĄŻKA

11,90 zł

5,00 zł

s. Urszula Kłusek SAC

KSIĄŻKA

19,90 zł

1,00 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję