WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Trudna droga? Przygotowanie do sakramentów osób z niepełnosprawnością intelektualną

ks. Krzysztof Sosna

Liczba stron:
280
Wymiary:
165 x 235 mm
Oprawa:
broszura
ISBN:
978-83-8065-413-6
Rok wydania:
2020
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Ta książka została napisana, aby pomóc katechetom i duszpasterzom w rozwiązywaniu wątpliwości, które mogą powstać podczas przygotowywania do przyjęcia sakramentów osób z niepełnosprawnością intelektualną. Nie znajdziesz tutaj gotowych rozwiązań ani schematów postępowania – autor wyraźnie zaznacza, że każdy rodzaj niepełnosprawności ma swoją specyfikę, jest przeżywany indywidualnie i wymaga odpowiedniego, jednostkowego podejścia. Ideą tej książki jest więc zwrócenie uwagi na pytanie „JAK MA WYGLĄDAĆ droga przygotowania konkretnej osoby do sakramentu?” i wykluczenie pytania „CZY NALEŻY DOPUŚCIĆ DO SAKRAMENTU?”.

Wybrane zagadnienia:
> jak dostosować się do możliwości percepcyjnych wychowanków?
> co zrobić w sytuacji, kiedy świadomość jest na tyle ograniczona, że przygotowanie jest bardzo utrudnione?
> jak to przygotowanie powinno wyglądać, skoro percepcja intelektualna jest ograniczona i trudno pewne pojęcia wyjaśnić?

Całe opracowanie składa się z trzech części:
> Pierwsza zawiera rys psychologiczno-pedagogiczny, referuje dotychczasowe osiągnięcia nauki w zakresie katechezy osób z niepełnosprawnością.
> W drugiej części zawarty jest zarys teologiczny dotyczący sakramentów. Nie jest to systematyczny wykład sakramentologii, ale omówienie sakramentów jako relacji między Bogiem a człowiekiem.
> Trzecia część stanowi opis drogi przygotowania do sakramentów inicjacji chrześcijańskiej osób z niepełnosprawnością intelektualną. Autor wskazuje, że nie ma tu gotowych rozwiązań, trzeba jedynie wskazać jednolity kierunek myślenia.

O autorze
Ksiądz Krzysztof Sosna – urodzony w 1962 r. prezbiter archidiecezji katowickiej, doktor teologii w zakresie katechetyki, wizytator nauki religii, wykładowca katechetyki na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego (2001-2018). Od wielu lat jest organizatorem konferencji dla katechetów szkół specjalnych w Brennej. W jego dorobku znajduje się wiele publikacji dotyczących katechezy specjalnej, szczególnie przygotowania do sakramentów Eucharystii i bierzmowania osób z niepełnosprawnością intelektualną.
Fragment książki:
Podejmując się przygotowania osób z niepełnosprawnością intelektualną do sakramentu bierzmowania, trzeba się przygotować na całkowicie nową drogę. Cel i zadania są takie same, jak w przypadku osoby w normie intelektualnej, jednak środki muszą być specyficzne, ponieważ sytuacja tych osób jest inna. Konieczne jest podjęcie takiej drogi, która będzie dostosowana do możliwości intelektualnych, stanu emocjonalnego, sytuacji rodzinnej. Pierwszym krokiem jest odejście od przyjętych schematów (…)

Nowe Towar dostępny 9788380654136 25,50
CENA DETALICZNA30,00 zł
NASZA
CENA
25,50

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

Joanna Krzyżanek

KSIĄŻKA

25,00 zł

5,00 zł

KSIĄŻKA

14,90 zł

12,90 zł

(red.) ks. prof. Jan Szpet i Danuta Jackowiak

KSIĄŻKA

14,00 zł

11,90 zł

Justyna Bartoszyńska, ks. dr Tomasz Siuda, Mikołaj Foks

KSIĄŻKA

29,90 zł

9,00 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję