WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Króluj nam Chryste — miesięcznik dla ministrantów

14 lipca 2020

„Króluj nam Chryste” jest jedynym ogólnopolskim oraz jednym z trzech w Europie miesięczników powstałych z myślą o ministrantach. Wydawany jest on przez Drukarnię i Księgarnię św. Wojciecha. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tego magazynu?

Króluj nam Chryste" jest magazynem, który narodził się z inicjatywy biskupa Grzegorza Balcerka i księdza Waldemara Hansa, przy wsparciu Komisji Episkopatu Polski ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

 

Czasopismo „Króluj nam Chryste” składa się z 24 stron, które dzielą się na 2 części tematyczne. Pierwsza z nich odnosi się do płaszczyzny duchowej. Są to działy: Słowo duszpasterza, Zbiórka, Na kartach Biblii, Formacja oraz Fundamenty i porady. Druga to część naukowo — rozrywkowa, w której znaleźć można szereg zagadnień związanych z tematami, takimi jak muzyka, film, sport, nauka, komputery czy motoryzacja. Nie brak tu także krzyżówek, quizów, rebusów oraz konkursów z nagrodami. Dodatkowo, w każdym numerze „Króluj nam Chryste” znajduje się mini lekcjonarz.

 

Magazyn ten ma na celu integrację środowiska Liturgicznej Służby Ołtarza, formację duchową i intelektualną młodych ludzi, a także praktyczną pomoc dla duszpasterzy i opiekunów ministrantów.

 

Aktualnie ukazują się 4 regionalne magazyny stanowiące dodatek do czasopisma „Króluj nam Chryste”. Są to: dodatek diecezji legnickiej „Ministrate”, diecezji Gdańskiej — „Frater”, archidiecezji poznańskiej — „Wokół ołtarza” oraz diecezji koszalińsko — kołobrzeskiej — „Serwus”.

 

Redakcja magazynu organizuje cały szereg przedsięwzięć. W 2004 roku, wraz z Polskimi BIskupami zorganizowała ona akcję „Polscy Ministranci Ojcu Świętemu – Janowi Pawłowi II”, w wyniku której pod listem z przyrzeczeniami na Rok Eucharystii skierowanym do Jana Pawła II podpisało się 40 000 ministrantów — zarówno obecnych, jak i byłych. „Króluj nam Chryste” jest współpomysłodawcą, współorganizatorem oraz patronem odbywających się co 2 lata Ogólnopolskich Pielgrzymek Ministrantów i Lektorów do świętych miejsc, takich jak Licheń, Gniezno czy Krzeszów.

 

Nakład „Króluj nam Chryste” to około 10 000 egzemplarzy miesięcznie.

 

Prenumeratę „Króluj nam Chryste zamówić można za pośrednictwem naszej katolickiej księgarni internetowej Święty Wojciech. Dystrybucja czasopisma odbywa się także poprzez parafie na terenie calej Polski.

 

W naszej ofercie znaleźć można także inne magazyny katolickie. Jednym z nich jest „Przewodnik Katolicki”. To najstarszy polski tygodnik społeczno — religijny ukazujący się nieprzerwanie od 1895 roku. Znaleźć można tutaj między innymi artykuły o budowaniu więzi, pracy czy czasie wolnym, reportaże oraz felietony.

 

Kolejna godna uwagi propozycja to „Mały Przewodnik Katolicki” — ogólnopolski miesięcznik dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat, który funkcjonuje od 1897 roku. Zawiera on zarówno treści o charakterze religijnym, jak i artykuły edukacyjne, wywiady, fotoreportaże, quizy czy krzyżówki.

KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję