WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Książki dla młodzieży — nowości 2022

22 kwietnia 2022

W bogatej ofercie naszej katolickiej księgarni internetowej Święty Wojciech można znaleźć różnego rodzaju fajne książki dla młodzieży. Jakie książki dla młodzieży pojawiły się w naszym asortymencie w ostatnim czasie? Jaka jest najlepsza książka dla młodzieży w 2022 roku? Podpowiadamy!

Polecane książki dla młodzieży na 2022

 
Oto polecane książki dla młodzieży, które niedawno pojawiły się w naszej księgarni internetowej:
 
  • „Legenda o Sally Jones” Wegelius Jakob — książka opowiada historię gorylicy Sally Jones, która urodziła się 100 lat temu w afrykańskiej dżungli. Niedługo potem została porwana przez kłusowników i sprzedana tureckiemu handlarzowi kością słoniową, który kupił ją jako prezent zaręczynowy dla swojej wybranki. Gdy ta odrzuciła zarówno upominek, jak i zaręczyny, Sally Jones wylądowała na targu w Stambule. Tam kupiła ją bogata dama z Hamburga. W późniejszych latach los rzuca gorylicę po całym świecie. Dostaje się ona w ręce zdradliwych ludzi, łotrów i ciemiężców, lecz również znajduje przyjaźń i miłość. „Legenda o Sally Jones” to zaskakująca, przejmująca historia o tęsknocie, rozpaczy, przyjaźni i nadziei. Na uwagę zasługują tu także magnetyzujące ilustracje, na których zawarte są niezliczone aluzje i wątki. Książka otrzymała w 2009 roku Nagrodę Augusta, która przyznawana jest najlepszym szwedzkim wydawnictwom dziecięcym i młodzieżowym. To doskonała lektura dla osób w każdym wieku.
  •  
  • „Renomowany katalog Walker&Dawn” Davide Morosinotto — opowiedziana w książce historia rozgrywa się w Luizjanie, w 1904 roku. Czwórka przyjaciół niespodziewanie znajduje 3 dolary i postanawia kupić za niego rewolwer znaleziony w katalogi sprzedaży wysyłkowej. Zamiast niego, w paczce znajdują oni jednak stary, zepsuty zegarek. Gdy okazuje się, że ten niepozorny przedmiot może mieć ogromną wartość, chłopcy wyruszają na pełną przygód i niebezpieczeństw wyprawę przez Stany Zjednoczone, która zaprowadzi ich na trop wielkich pieniędzy i tajemniczego morderstwa. To niezwykle pasjonująca powieść, której nie powstydziłby się sam Mark Twain. W 2017 roku, książka zdobyła najważniejszą włoską nagrodę przyznawaną książkom dla dzieci — Premio Andersen. Została ona wyróżniona w kategorii Najlepsza książka dla młodzieży.
  •  
  • „Witamy w Ballyfrann” Deirdre Sullivan — to mroczna, pełna magii opowieść o siostrzanej miłości i poświęceniach, na które ludzie zdobywają się, by chronić najbliższych. W tytułowym miasteczku Ballyfrann położonym na górskim odludziu każdy ma coś do ukrycia. To właśnie tutaj przenoszą się bliźniaczki Catlin i Madeline. Pierwsza z nich zawsze była bardziej przebojowa, druga natomiast żyła w jej cieniu. Wszystko zmienia się jednak po przeprowadzce do Ballyfrann. Catlin odnajduje tu wielką miłość, Maddy zaczyna natomiast odkrywać w sobie potężne moce, istnienia których wcześniej nie przeczuwała. Czeka ją wyprawa w głąb samej siebie i w przeszłość swojej rodziny.
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję