T: 61 659 37 55

E: sklep@swietywojciech.pl

WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Podręczniki i książki do religii — gdzie kupić?

6 sierpnia 2019

Początek nowego roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Aby uniknąć stania w długich kolejkach oraz braku niezbędnych podręczników do religii, warto już dziś zaopatrzyć się w nie w naszej księgarni internetowej Święty Wojciech.

Podręczniki do religii z naszego asortymentu

 
W naszej ofercie znaleźć można podręczniki zarówno do przedszkola, jak i szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalnej.
 
Przykładem podręcznika do religii klasa 1 jest „Religia sp kl.1 podr.dla ucznia — Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa.” Dzięki niemu uczeń będzie w stanie interpretować przykazania, nauczy się wyrażać swoją religijność przy pomocy symboli, pogłębi przeżywanie modlitwy — tak indywidualnej, jak i wspólnotowej oraz ukształtuje potrzebę stałego kontaktu z Pismem Świętym.
 
Sprawdzony podręcznik do religii klasa 3 to "Religia sp kl.3 podr.dla ucznia — Przyjmujemy Pana Jezusa.” Jego głównym celem jest przygotowanie uczniów do spotkania z Chrystusem w sakramencie pokuty i pojednania oraz Eucharystii.
 
Godnym polecenia podręcznikiem do religii klasa 4 jest „Religia sp kl.4 podr.dla ucznia — Jestem chrześcijaninem.” Pomoże on rozwinąć uczniowi zainteresowania różnymi dziedzinami życia i wzbogacić słownictwo religijne. Dodatkowo, dzięki podręcznikami pozna on najważniejsze dzieła sztuki sakralnej.
 
W naszej księgarni dostępny jest również podręcznik do religii klasa 7 pt. „Religia sp kl.7 podr.dla ucznia — Spotkanie ze Słowem.” Zawarte tu treści opracowane zostały w taki sposób, by uczeń podjął próby udzielenia odpowiedzi na pytania egzystencjalne oraz uświadomił sobie konieczność dawania świadectwa miłości do Boga w codziennym życiu.
 
Księgarnia internetowa Święty Wojciech oferuje również pomoce katechetyczne takie, jak poradniki metodyczne oraz karty pracy. Pierwsze z nich zawierają kilkadziesiąt scenariuszy stanowiących propozycje dla nauczyciela. Zawarte w poradniku treści katechetyczne są zintegrowane z edukacją szkolną. Stanowić mogą one punkt odniesienia do dyskusji na lekcjach innych przedmiotów. Cele lekcji powinny być realizowane w ramach określonego tematu. Jedynie zaplanowana w ten sposób jednostka lekcyjna sprzyjać będzie poprawie efektów kształcenia.
 
Jeżeli chodzi natomiast o karty pracy, to stanowią one uzupełnienie zawartych w danym podręczniku treści i podzielone są na kilka rozdziałów. Pomagają one w utrwaleniu przerobionego materiału i pozwalają nauczycielowi na pracę z poszczególnymi uczniami, w zależności od poziomu ich zdolności.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  • Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję