James Martin SJ - „Jezus” - dlaczego warto sięgnąć po tę pozycję?

James Martin SJ - „Jezus” - dlaczego warto sięgnąć po tę pozycję?
 
To wyjątkowo przyjazna w odbiorze książka, dzięki której w zupełnie nowy i inspirujący sposób przyjrzeć można się zawartym w Ewangelii treściom. Znajdziemy tu odpowiedzi na pytania takie, jak: „Dlaczego Ziemia Święta jest nazywana Piątą Ewangelią” czy „Gdzie Jezus dokonał największej ilości cudów?” Refleksje teologiczne przeplatają się z ciekawymi anegdotami z podróży dwóch jezuitów. „Jezus” jest jednak nie tylko biografią Syna Bożego, lecz również jedynym w swoim rodzaju przewodnikiem po Ziemi Świętej. Dzięki szczegółom historycznym, czytając tę książkę można przenieść się w czasie i spojrzeć na świat oczyma Chrystusa. To wyjątkowo szczera opowieść o doświadczeniach wiary, w której nie brak elementów przygody oraz humoru.
 
„Jezus” spotkał się z bardzo przychylną opinią odbiorców - tak krytyków literackich, jak i czytelników. Zgodnie przyznają oni, że książka ta została napisana z wielkim znawstwem tematu i nie jest typową biografią. Zamiast tego, stanowi połączenie reportażu podróżniczego z popularnonaukowym wykładem, co sprawia, że nie sposób się od niej oderwać.
 
Kim jest autor tej książki? Urodzony w 1960 roku James Martin SJ to amerykański Jezuita i redaktor magazynu America. Jego teksty regularnie znaleźć można można w The Wall Street Journal oraz New York Times. Ojciec Martin jest regularnym komentatorem tak krajowych, jak i międzynarodowych mediów. Jego wystąpienia pojawiają się w najpopularniejszych stacjach telewizyjnych oraz radiowych. Ojciec Martin jest absolwentem Szkoły Biznesu Whartona. Przez 6 lat pracował dla General Electric. W 1988 roku wstąpił do zakonu jezuitów, a w 1999 roku przyjął święcenia kapłańskie. W 2017 roku Papież Franciszek mianował go konsultantem Sekretariatu Watykańskiego do spraw komunikacji. Przez wiele osób jest on uznawany za postać kontrowersyjną, a to ze względu na poparcie dla osób LGBT. Jego aktywność w tym zakresie nierzadko wykracza poza kręgi kościelne. W ostatnim czasie ojciec Martin wystąpił w obronie transseksualistów; nakłaniał również homoseksualnych księży do ujawnienia swojej orientacji seksualnej.
 
„Jezus” to jednak nie jedyna książka autorstwa Jamesa Martina SJ. Ma on również na koncie dzieła takie, jak:
 
  • „Jezuicki przewodnik po prawie wszystkim” - pełna anegdot i przykładów książka pokazująca, jak dostrzec Boga w każdej osobie i we wszystkich rzeczach. Napisana została ona lekkim piórem i z poczuciem humoru.
  • „Jezus i ty. Modlitwa w życiu codziennym” - w książce tej Ojciec Martin krok po kroju pokazuje, jak czytać Biblię, by stała się ona najważniejszą częścią każdego dnia i pomogła nam w zrozumieniu własnych myśli.
  • „Moje życie ze świętymi - to opowieść pokazująca, jak święci mogą pomóc nam odnaleźć właściwą drogę we współczesnym świecie.
 
 
Wakacje ze Słowem - darmowy e-book na czas urlopu!
4 sierpnia 2023

Wakacje ze Słowem - darmowy e-book na czas urlopu!

„Wakacje ze Słowem” to darmowy e-book Wydawnictwa Świętego Wojciecha przygotowany specjalnie dla Czytelników, którzy właśnie wybierają się na urlop, ale także tych, którzy pozostały czas lata pragną wykorzystać na duchowy wzrost i rozwój relacji z Bogiem.

Najsłynniejsze cytaty Księdza Jana Kaczkowskiego
15 czerwca 2023

Najsłynniejsze cytaty Księdza Jana Kaczkowskiego

Ksiądz Jan Kaczkowski, znany polski kapłan, ewangelizator i autor, przemawiał do serc milionów ludzi, wnosząc nastrój refleksji, inspiracji i nadziei. Jego słowa nie tylko dotykały wierzących, ale również dotykają wszystkich tych, którzy pragną zrozumieć głębszy sens życia.

Modlitwa za chorych - siła i nadzieja w trudnych chwilach
15 czerwca 2023

Modlitwa za chorych - siła i nadzieja w trudnych chwilach

W obliczu choroby, zarówno własnej, jak i bliskich nam osób, często poszukujemy źródeł siły, pocieszenia i nadziei. Modlitwa od wieków stanowi nieodłączną część ludzkiego doświadczenia duchowego i w tych trudnych momentach nabiera szczególnego znaczenia. Jest to czas, gdy kierujemy swoje myśli i uczucia w stronę Boga, wierząc w Jego obecność, wsparcie i uzdrowienie.

COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O. Realizacja sklepu