Przewodnik Katolicki nr 06/2024

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Rok wydania2024
WydawcaWydawnictwo Święty Wojciech

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
10,00 zł
Produkt aktualnie niedostępny.
Zostaw swój email, powiadomimy Cię jak produkt będzie dostępny.
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 6/11.02.2024

 

Człowiek cierpiący

Jeśli nie mówimy o człowieku wyłącznie jako o homo patiens, człowieku cierpiącym, to dlatego, że cierpienie ostatecznie nie ma nad człowiekiem mocy. Nie zostaliśmy stworzeni po to, żeby cierpieć.

 

Chorzy: ziemia niczyja

Kapelan musi mieć czas, żeby po prostu posiedzieć z chorym, czasem go pogłaskać, potrzymać za rękę, albo tak jak powiedział mi mój Józek – pomóc odejść. A tego nie zrobi się w minutę czy pięć – rozmowa z o. Stanisławem Wysockim.

 

Błogosławiony popiół

Ma całkiem bogate zastosowanie praktyczne. Dla katolików przede wszystkim jednak wymiar duchowy. W środę przed pierwszą niedzielą Wielkiego Postu posypiemy głowy popiołem.

 

Piekło nie jest dla ludzi?

We włoskiej telewizji papież Franciszek wyraził nadzieję, że nikt z ludzi nie trafi do piekła. Nie on jedyny powiedział publicznie o chrześcijańskim pragnieniu, by piekło świeciło pustką.

 

Dobra, zmiana!

Nowa koalicja dość wolno zabiera się do zmian personalnych w spółkach Skarbu Państwa. Raz, że chce to zrobić całkowicie legalnie i bez wzbudzania jakichkolwiek prawnych wątpliwości. Dwa, że większość spółek całkiem dobrze działa samą siłą rozpędu.

 

Trzeźwość po nowemu

Współczesny abstynent to często osoba młoda, dbająca o swoje zdrowie, aktywna fizycznie i zainteresowana psychologią. Promotorzy trzeźwości ukazują abstynencję nie jako jakiś dokuczliwy brak czy umartwienie, ale jako element atrakcyjnego lifestyle’u.

 

Jezus znów w kinach

Jeszcze nigdy polskie kina nie pokazywały odcinków serialu, ale dzieje się to właśnie teraz. Od 2 lutego w kilkudziesięciu miastach Polski kina wyświetlają pierwsze odcinki najnowszego sezonu serialu The Chosen – opartej na Ewangeliach filmowej historii Jezusa Chrystusa.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu