Przewodnik Katolicki nr 25/2024 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Rok wydania2024
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 7,00 zł Regular Price 10,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 25/23.06.2024

 

(Bez)barwne życie

Człowieka można skrzywdzić przez konkretną czynność, ale również przez niezauważenie, bagatelizowanie jego opinii, aż do bagatelizowania istotności jego istnienia. Osoby z niepełnosprawnością bywają traktowane jak nic nieznaczący, przezroczysty element społeczeństwa A to dzięki nim możemy dostrzec, co jest w życiu najważniejsze – rozmowa z prof. Błażejem Kmieciakiem.

 

Chrześcijaństwo bez błędów

Komisja Nauki Wiary wydając dokument o właściwym rozumieniu chrześcijańskiej religijności, odnosi się do nadużyć, jakie w ostatnich latach można było obserwować w Kościele w Polsce. To ważny tekst, który może być zarówno pomocą, jak i ostrzeżeniem.

 

Największy z proroków

W pierwszych dniach lata, tuż po Nocy Świętojańskiej, Kościół katolicki obchodzi narodziny Jana Chrzciciela. Jezus wypowiada się o nim dość zagadkowo: „Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on” (Mt 11, 11). Jak rozumieć te słowa?

 

Problem do pokonania

Polska jako rozwinięty kraj dobrobytu wcale nie jest skazana na niską dzietność. Wystarczy zrozumieć bariery, które stoją na przeszkodzie w zakładaniu rodziny, i zacząć działać kompleksowo – rozmowa z Mateuszem Łakomym, autorem książki Demografia jest przyszłością.

 

Powrót taty

Jeśli ojciec chce po latach nieobecności w naszym życiu zaistnieć w nim na nowo, potrzebujemy dać szansę tej relacji oraz dać sobie samym przestrzeń na wszystkie związane z tym powrotem emocje.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu