WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Bernadetta Soubirous. Duchowa droga wizjonerki z Lourdes

o. Jean-Claude Sagne

Liczba stron:
160
Wymiary:
125 x 200 mm
Oprawa:
broszura
ISBN:
978-83-7516-248-6
Tłumacz:
Sylwia Filipowicz
Rok wydania:
2010
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Zwięzła biografia Bernadetty Soubirous, świętej z Lourdes, napisana przez dominikanina. Autor akcentuje ważne wątki duchowe: czystość, ubóstwo, skupienie na modlitwie różańcowej i głębi życia eucharystycznego.

INNE WYDANIA
CENA

20,00 zł

13,00 zł

Nowe Towar niedostępny 9788375162486 17,00
CENA DETALICZNA20,00 zł
NASZA
CENA
17,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
0
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

Duchowy.pl

Opinia z dnia: 31.05.11r

Sanktuarium w Lourdes jest jednym z największych na świecie ośrodków kultu maryjnego. Tam Matka Boża objawiła się czternastoletniej pasterce z Bartrès, Bernadetcie Soubirous. W „Duchowej drodze wizjonerki z Lourdes” zostały omówione główne kierunki jej życia modlitewnego. Ta, która od początku podążała drogą niewinności, prowadziła ukryte życie wewnętrzne i dała się prowadzić „ścieżką czystej wiary i czystej miłości”. Jean-Claude Sagne rozpoczyna swoje rozważania od omówienia dzieciństwa Bernadetty. Opisuje skrajną nędzę, w jakiej przyszło jej żyć, opiekuńczość względem rodzeństwa, uczynność w kontaktach z rodzicami, a także szacunek okazywany wszystkim bez wyjątku. Elementem szczególnym tego okresu jest głębokie pragnienie Eucharystii. Po zapoznaniu czytelnika z trudnościami, z jakimi borykała się święta, autor przechodzi do okresu objawień. Opisując spotkania przy Grocie Massabielskiej, wyszczególnia ich liczbę i dokładne daty, jednak skupia się nade wszystko na objawieniu trzecim (Najświętsza Dziewica prosi Bernadettę, by przychodziła do Groty przez piętnaście dni oraz obiecuje jej wieczne szczęście), ósmym (pasterka z Bartrès poznaje motyw przewodni orędzia: pokuta i konieczność modlitwy za grzeszników), dziewiątym (cudowne źródełko dostarczające sto tysięcy litrów wody dziennie) i szesnastym (Maryja wyjawia swoje imię: „Jestem Niepokalane Poczęcie”). Matka Najświętsza, powierzając Bernadetcie swoje imię, uczyniła ją „żywym świadkiem”. Kolejny rozdział J. C. Sagne poświęca życiu ukrytemu Bernadetty, która, mieszkając w hospicjum, opiekowała się chorymi. Wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr z Nevers (Siostry Miłości i Wychowania Chrześcijańskiego w Nevers), gdzie przyjęła zakonne imię Maria Bernarda. W klasztorze od początku dała się poznać z najlepszej strony i taką pozostała do końca. Będąc w stanie agonalnym, została cudownie uzdrowiona wodą z Groty. Mając świadomość osobistego ubóstwa, wyrzekła się własnej woli, ucząc się panowania nad sobą i dyspozycyjności dla innych. Nigdy nie przestała się modlić za grzeszników, prosząc o to samo swoje współsiostry. Ostatnia część „Duchowej drogi wizjonerki z Lourdes” poświęcona jest cierpieniom Bernadetty, których doświadczała ona pod koniec swego krótkiego, bo zaledwie trzydziestopięcioletniego życia. Nawet przykuta do łóżka, pozostała użyteczna dla sióstr i bliskich, czyniąc dobro własnymi rękami (robótki ręczne, szycie, wyszywanie). Pisząc o ostatnich chwilach życia świętej, autor przytacza jej pragnienie pójścia do nieba na spotkanie z Maryją Dziewicą. Zmarła odmawiając modlitwę „Zdrowaś Maryjo”, której jednak na ziemi nie zdążyła dokończyć. Droga „czystej miłości” świętej Bernadetty niech będzie dla nas zachętą do powierzania siebie samych w opiekę Najświętszej Maryi Pannie. Bądźmy – jak ona – świadkami Bożej Miłości i wytrwajmy w tej Miłości do końca.

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

KSIĄŻKA

120,00 zł

25,00 zł

Philippe Rouillard

KSIĄŻKA

5,00 zł

3,00 zł

ks. Benedykt Glinkowski

KSIĄŻKA
1,00 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję