WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Fascynacja Jezusem. Co tak naprawdę o nim wiemy

prof. dr Roland Werner

Liczba stron:
200
Wymiary:
150 x 225 mmm
Oprawa:
twarda
ISBN:
978-83-8065-444-0
Rok wydania:
2021
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Jezus fascynuje. Do dzisiaj trafia do ludzi Jego przesłanie, Jego słowa, Jego życie. Ten człowiek z Galilei poruszył bardziej niż wielcy filozofowie, poeci i politycy wszech czasów.
Jaka jest ta fascynacja? Kim naprawdę był Jezus? Co robił i czego nauczał? Jaki jest sens jego śmierci? Czy relacje o jego zmartwychwstaniu są wiarygodne? A co Jezus ma nam dzisiaj do zaoferowania?
Roland Werner i Guido Baltes próbują znaleźć odpowiedzi na te pytania. Książka napisana zrozumiałym językiem, gdzie poza interpretacjami autorów, znajdziemy solidną dawkę wiedzy naukowej.

Dlaczego warto kupić tę książkę?
- świetna pozycja dla nauczycieli religii,
- publikacja uzupełniająca dla każdego wierzącego,
- świetna książka dla wszystkich, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę,
- napisana zrozumiałym językiem, który doskonale wyjaśnia trudne często zagadnienia związane z duchowością i interpretacją tekstów biblijnych.
- przybliża fascynującą postać Jezusa oraz Jego osobowość – w ludzkiej i Boskiej odsłonie,
- buduje i wspiera naukę postrzegania Jezusa jako Osoby.

 Spis treści:
1. Jezus: mity i bajki
2. Jezus: relacje i wizje
3. Jezus: przyciąganie i fascynacja
4. Jezus: radykalizm i ryzyko
5. Jezus: impuls i wyzwanie
6. Jezus: krzyż i grób
7. Jezus: zmartwychwstanie i nowy początek
8. Jezus: niebo i chwała
9. Jezus: dzisiaj i jutro

Dodatek: Skąd wiemy o Jezusie?
1. Na ile wiarygodne są tradycje Jezusa?
2. Kto napisał Ewangelie?
3. Czy istnieją inne ewangelie?
4. Wiadomości o Jezusie w Qumran
5. Co o Jezusie mówią źródła pozabiblijne?
Podsumowanie i perspektywy
Literatura pogłębiająca temat


Konkurs!! Do wygrania 2 wycieczki do Ziemi Świętej - Regulamin konkursu


 

 
Autorzy:
Roland Werner, ur. 1957, niemiecki językoznawca i teolog ewangelicki. Od 2016 roku jest profesorem teologii w kontekście globalnym na Uniwersytecie Tabor w Marburgu. Pracuje jako tłumacz Biblii, autor i mówca, publikuje z zakresu językoznawstwa (afrykanistyka) i teologii (życie duchowe, misja) oraz regularnie pisze felietony w chrześcijańskich czasopismach. W 2017 roku był kuratorem wystawy biblijnej „Nasza księga” z okazji jubileuszu reformacji w Augsburgu i Wittenberdze. 
 
Guido Baltes, ur. 1968, niemiecki teolog protestancki, autor piosenek. W 2013 roku otrzymał Nagrodę im. Johanna Tobiasa Becka za badania nad hebrajską Ewangelią i tradycją synoptyczną.

Patroni medialni:Niemieccy czytelnicy o książce:

„Dobrze zbadane, pouczające i ekscytująco napisane”. Magazyn „Nadzieja + Działaj”
„Jedna z najlepszych książek (poza Biblią) o Jezusie Chrystusie!” - C. Heck, lbib.de
„Ta książka umocniła moją wiarę. To prawdziwa perła w książkowej dżungli” – anonimowy czytelnik
 
Polskie rekomendacje książki:

  • „Jezus - słyszymy to imię od dzieciństwa. W domu, na katechezie, w kościele. Ale czy tak naprawdę wiemy kim był i jest nasz Bóg? Książka „Fascynacja Jezusem” może prowadzić tylko do jednego… Do rzeczywistej fascynacji Synem Bożym!

W przystępny sposób mierzy się z wszelkimi wątpliwościami, podpiera badaniami naukowymi i co najważniejsze prowadzi do realnego poznania Jezusa. Moim marzeniem jest, aby tę książkę przeczytał każdy katolik. Po lekturze nie będziemy już zaprzątać sobie głowy pytaniami: czy Jezus żył rzeczywiście? Pozostanie nam pytanie: w jaki sposób być jeszcze bliżej Jezusa? Ta książka sama w sobie jest do tego idealną drogą”.
                                               Damian Krawczykowski – dziennikarz, autor, redaktor, publicysta
 

  • „Polecam serdecznie książkę "Fascynacja Jezusem".  Świetne kompendium wiedzy o Jezusie napisane w sposób przystępny, jednocześnie merytoryczny i naukowy. Książka inspiruje, poszerza horyzonty i pobudza wiarę. Niezbędnik w bibliotece każdego katechety. Bez wątpienia ułatwi prowadzenie zajęć lekcyjnych na trudne tematy, np. Skąd wiemy czy Jezus istniał naprawdę? Jaką mamy pewność, że dokonywał cudów, zmartwychwstał i żyje w swoim Kościele? Dlaczego fascynował i nadal fascynuje tak wielu ludzi na całym świecie?

Jerzy Jabłoński  - teolog, pedagog, autor

  • „To zadziwiające. Jezus nie napisał żadnej książki. Żył w odległym zakątku imperium rzymskiego, z dala od ważnych ośrodków antycznej kultury. Nigdy też nie oddalił się zanadto od swoich rodzinnych stron, z wyjątkiem pierwszych lat dzieciństwa spędzonych w Egipcie, dokąd jego rodzice musieli uchodzić przed prześladowaniami ze strony Heroda. Nigdy na własne oczy nie zobaczył Rzymu, Aten, Efezu ani Antiochii.

            Jak zatem wytłumaczyć tak przemożny wpływ Jezusa?”.
(fragment I rozdziału)
 
Pomimo postępującej w naszym kręgu kulturowym laicyzacji, trudno dziś pozostać obojętnym wobec Jezusa z Nazaretu, który żył dwa tysiące lat temu, położył fundamenty naszej cywilizacji, a od Jego narodzin liczymy lata nowej ery. Jedni z Nim walczą, inni widzą w Nim Syna Bożego. Spór o Jezusa często przybiera formę sporu o Kościół i jego miejsce we współczesnym świecie. Wobec wielu uprzedzeń i emocji towarzyszących tym kontrowersjom, trzeba przede wszystkim ustalić, czy był i kim był Jezus? Od odpowiedzi na te wątpliwości zależy rozumienie Kościoła i jego misji. Książka Rolanda Wernera i Guido Baltesa w bardzo przystępny i jedocześnie źródłowo udokumentowany sposób, odpowiada na te pytania i inspiruje do refleksji.

ks. dr Adam Adamski COr, wykładowca na Wydziale Teologicznym UAM oraz przełożony klerykatu Oratorium Kongragacji św. Filipa Neri. Autor i cenzor
 
43
INNE WYDANIA
CENA

39,90 zł

33,90 zł

Nowe Towar dostępny 9788380654440 33,90
CENA DETALICZNA39,90 zł
NASZA
CENA
33,90

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie

RECENZJE W MEDIACH

Dobre recenzje

Zastanawialiście się kiedyś, czy Jezus naprawdę istniał i kim właściwie był? Wiele osób o to pyta, ponieważ Jezus w dalszym ciągu pozostaje obiektem ogromnej fascynacji. Dlaczego? czytaj całość

WIĘCEJ

Echo Katolickie

Co tak naprawdę wiemy o Jezusie? Kim był? Co robił i czego nauczał? Jaki jest sens Jego śmierci? Czy relacje o Jego zmartwychwstaniu są wiarygodne? Wreszcie: co Syn Boży ma nam do zaoferowania dzisiaj? Czy Jezus istniał naprawdę? A może wydarzenia opisane w Nowym Testamencie to tylko zmyślone dużo później opowieści? Roland Werner i Guido Baltes - autorzy książki „Fascynacja Jezusem” nie ukrywają, iż pomysł na publikację jest efektem ich wykładów na uniwersytetach i uczelniach wielu europejskich krajów, a konkretnie: pytań nurtujących słuchaczy! Hasło „Jezus” będące tematem prelekcji przyciągało bowiem setki studentów i profesorów, chrześcijan i innowierców, wierzących i niewierzących. „Fascynacja Jezusem” to publikacja zrodzona - można rzec - z pytań i wątpliwości. Książka przedstawia rzeczywistą i wiarygodną wiedzę na temat Syna Bożego. Z drugiej strony - co potwierdzają też sami autorzy - nie jest to żadne kompendium wiedzy, lecz zaledwie przyczynek do niego, mający uzupełniać braki podstawowej znajomości zagadnień związanych z naszym Zbawcą. W żadnej książce nie uda się bowiem przedstawić osoby Jezusa całościowo. Tych, którzy chcieliby poznać Go bliżej, R. Werner i G. Baltes zachęcają do lektury czterech Ewangelii. „Jezus fascynuje. Do dzisiaj trafiają do nas Jego przesłanie, życie i słowa. Ten człowiek z Galilei poruszył ludzkość bardziej niż najwięksi filozofowie, poeci i politycy wszech czasów”. „Jedni z nim walczą, inni widzą w Nim Syna Bożego. Spór o Jezusa często przybiera formę sporu o Kościół i jego misję we współczesnym świecie”. „Jedna z najlepszych książek (poza Biblią) o Jezusie Chrystusie”. To tylko niektóre z opinii na temat książki wydawnictwa Święty Wojciech. Polecamy ją czytelnikom z przekonaniem, że odpowie na nurtujące pytania i skłoni do refleksji, a przy tym - nie mamy wątpliwości - rozbudzi jeszcze większą fascynację Jezusem!

WIĘCEJ

Książkiweterze.pl

Fenomen na miarę czasów. Narodziny Jezusa stały się punktem zwrotnym w historii całego świata. Jest fenomenem i fascynuje ludzi. Mówią o nim we wszystkich językach, choć sam nie bywał w zbyt wielu miejscach. Ta książka przedstawia wiarygodną wiedzę na temat Jezusa i nie jest to kompendium wiedzy teologicznej, a raczej obserwacje i wnioski autorów, którzy w zrozumiały sposób przedstawiają tę niezwykłą postać. Trzeba otwartego umysłu i wyzbycia się uprzedzeń, aby poznać tę książkę do głębi. W kolejnych rozdziałach poznajemy Jezusa przez pryzmat różnych przekazów biblijnych. Autorzy podjęli trud, by przedstawić je w przystępny sposób. Nie są wszechwiedzący, a raczej prowadzą między sobą dyskusję, wciąż przytaczając kolejne fakty. Wszystko po to, by przybliżyć postać Jezusa i jego ważne przesłanie. Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę? Choćby po to, żeby wyzbyć się stereotypów i świeżym spojrzeniem objąć tematykę trudną i ważną, a nade wszystko autentyczną.

WIĘCEJ

Sztukater.pl

WIELKI NAUCZYCIEL, SZALENIEC CZY SYN BOŻY? Jeden z niemieckich recenzentów napisał na temat „Fascynacji Jezusem” bardzo krótką, ale jakże mocną opinię: „Jedna z najlepszych książek (poza Biblią) o Jezusie Chrystusie!”. Zazwyczaj podchodzę sceptycznie do tak formułowanych ocen. Okazuje się jednak, że choć przeczytałem wiele książek o podobnej tematyce, mogę się zgodzić z powyższą opinią. To naprawdę jedna z lepszych książek o Jezusie Chrystusie! Roland Werner i Guido Baltes to dwóch teologów pochodzących z Niemiec. Stanowią zgrany tandem, a to co stało się spoiwem ich udanej współpracy to fascynacja osobą Jezusa. Mimo, że „nauczyciel z Nazaretu” działał w odległym zakątku imperium rzymskiego, to ciężko kwestionować przemożny wpływ jego życia na dzieje całego świata. Tak jak był kontrowersyjny przed dwoma tysiącami lat, tak nadal potrafi doprowadzić do sporów. Tak jak wielu poszło za nim wtedy, tak i dziś tysiące ludzi powierza mu swoje życie. Wciąż wielu jest jednak takich, którzy kwestionują fakt jego istnienia. Przez teologię przelały się już niejedne fale zwątpienia i poszukiwania „historycznego Jezusa”, które całkowicie wypaczają przekaz biblijny (np. książka Emila Ludwiga z 1928 roku „Syn Człowieczy”). Jaka jest prawda? Czy w ogóle można do niej dotrzeć? Wielu uważa, że nie, choć nigdy nie podjęli rzetelnej próby zbadania „sprawy Chrystusa”. Roland Werner i Guido Baltes jednoznacznie wykazują (również na podstawie źródeł pozabiblijnych, a nawet pozachrześcijańskich), że istnienie Jezusa jest faktem, który trudno kwestionować. Pozostaje pytanie kim tak naprawdę był? Z SZACUNKIEM DO CZYTELNIKA, ŹRÓDEŁ HISTORYCZNYCH ORAZ INNYCH POGLĄDÓW To co szczególnie mnie ujęło od pierwszych stron „Fascynacji Jezusem” to wysoka kultura autorów. Choć otwarcie piszą o tym, że są pewni swoich przekonań, to nie przybierają tonu mędrców, którzy chcą pouczać mniej rozumnych. Niestety zbyt często, gdy ludzie poróżnieni są na gruncie wiary, nie potrafią odnosić się do siebie z należytym szacunkiem. Roland Werner i Guido Baltes uchronili się przed błędem, by traktować z góry tych, którzy nie podzielają ich fascynacji Jezusem. Nie odmawiając im mądrości, zachęcają by rzetelnie zbadać sprawę Chrystusa: „Jest oczywiste, że nawet światłe umysły nie są wolne od fałszywych informacji. Niejeden usłyszał gdzieś kiedyś jakieś półprawdy czy wręcz nieprawdę i uznał je za pewnik. Niejeden jest przekonany, że Jezus nie istniał, a przynajmniej nie sposób tego udowodnić. Owa szeroko rozpowszechniona rzekoma wiedza bazuje jednak w większości na uprzedzeniach i przestarzałych, od dawna nieaktualnych przekonaniach. To wielka szkoda, że tak wielu ludzi przez całe życie ignoruje kwestię Jezusa, zamiast się z nią zmierzyć. (…) Właśnie o tym jest ta książka. Napisaliśmy ją, aby stawić czoła owym uprzedzeniom i półprawdom. Fascynacja Jezusem przedstawia rzeczywistą i wiarygodną wiedzę na temat Jezusa.” Chciałbym w moich rozmowach z tymi, którzy myślą inaczej niż ja, cechować się tak wysoką kulturą wypowiedzi jaką prezentują autorzy „Fascynacji Jezusem”. Gdy natrafiłem na powyższy fragment w przedmowie do książki, momentalnie poczułem, że będzie to prawdziwie wartościowa lektura. Autorzy nie mają ambicji aby cokolwiek komukolwiek udowadniać. Szereg informacji prezentowanych przez nich w książce ma inny cel – chcą „zaprzeczyć błędnym opiniom, jakobyśmy prawie nic nie wiedzieli o Jezusie i początkach chrześcijaństwa, a nasza wiedza opierała się na niepewnym gruncie”. Nasza wiedza na temat Jezusa ma solidne podstawy. Ewangelie są najlepiej udokumentowanymi i zbadanymi tekstami okresu starożytności. Ale o Jezusie pisali również m.in. Swetoniusz, Tacyt, Pliniusz Młodszy czyTallus. Wzmianki o nim znajdziemy ponadto w tekstach rabinicznych oraz u Józefa Flawiusza. W „Fascynacji Jezusem”zebranofragmenty z tych najróżniejszych źródeł wraz z rzeczowym komentarzem autorów. Nieraz będę wracał do tej części książki, ponieważ pierwszy raz natrafiłem na tak bogaty zbiór rzetelnie pogrupowanych tekstów źródłowych, które jednoznacznie odnoszą się do Jezusa. TRUDNO ZACHOWAĆ NEUTRALNOŚĆ Po wykazaniu, że posiadane przez nas źródła wiedzy są wiarygodne, autorzy przechodzą do opisu swojej fascynacji – osoby Jezusa. Piszą o nim językiem prostym i przystępnym, a jednocześnie w sposób wyrażający ich pasję oraz miłość. Piszą o człowieku, który mówił, że jest Bogiem. Piszą o Synu Bożym, który był człowiekiem. Nie uciekają od prezentacji odrębnych poglądów niż wyznawane przez nich. Przedstawiają nam prawdziwego Jezusa, który nie przypomina tego wyobrażenia, które chcąc nie chcąc kojarzymy z sakralnych obrazów. Przedstawiają go takim jakim był – żydowskiego nauczyciela, który od samego początku budził skrajne emocje i reakcje. Jednych fascynował, a w drugich budził złość i nienawiść. Przyglądając się historii jego życia oraz różnym aspektom związanym z jego osobą, koniec końców musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: czy Jezus rzeczywiście był tym za kogo się podawał? „Trudno zachować neutralność wobec Jezusa. Jak gdyby oczekiwał on opowiedzenia się po którejś stronie. W uszach wielu współczesnych imię Jezusa nie brzmi przyjemnie, niekiedy nawet w kościele. Łatwiej jest mówić ogólnie o „Bogu”, ewentualnie o „Chrystusie”. Jezus brzmi zbyt konkretnie, zbyt jednoznacznie i zbyt wyzywająco. W wytwornym towarzystwie rozmawia się o wszystkim, byle nie o Jezusie – nie wypada. O ile w ubiegłym wieku tematem tabu było zagadnienie seksualności, o tyle dzisiaj stały się nim wątki Jezusa, religii czy śmierci. W czasach, gdy toczy się nieskrępowane dyskusje na wszelkie możliwe tematy, tych zagadnień unikamy jak ognia.” Dylemat dotyczący Jezusa doskonale przedstawił CliveStaples Lewis. Jego wypowiedź cytowana jest w wielu książkach, nawet ja już ją zamieszczałem przy okazji recenzji „Sprawy Chrystusa” autorstwa Lee Strobla. Jednak Lewis tak dobrze ubrał tę kluczową kwestię w odpowiednie słowa, że Roland Werner i Guido Baltes nie wahali się powtórzyć ich kolejny raz: „Potem przyszedł prawdziwy wstrząs. Wśród samych Żydów nagle pojawia się człowiek, który wypowiada się tak, jakby był Bogiem. Twierdzi, że wybacza grzechy. Mówi, że istniał od zawsze. Mówi, że przyjdzie osądzić świat na końcu czasów. Dla jasności: wśród panteistów, na przykład Hindusów, każdy mógłby stwierdzić, że jest cząstką Boga, czy też że on i Bóg to jedno – nie byłoby w tym niczego osobliwego. Ale ten człowiek, ponieważ był Żydem, z pewnością nie miał na myśli takiego Boga. W ich języku Bóg oznaczał istotę poza tym światem, która stworzyła świat – nieskończenie różną od wszystkich innych istot. Kiedy to pojmiemy, zrozumiemy, że słowa tego człowieka były po prostu najbardziej wstrząsającą rzeczą wypowiedzianą kiedykolwiek przez ludzkie usta. (…) Nie chciałbym, aby ktoś powiedział o Chrystusie tę najbardziej nierozumną rzecz, którą nieraz się o Nim słyszy: „Mogę uznać w Jezusie wielkiego nauczyciela moralności, ale nie przyjmuję Jego stwierdzenia, że jest Bogiem”. Akurat tego nie wolno nam mówić. Ktoś, kto byłby tylko człowiekiem, a zarazem mówił takie rzeczy jak Jezus, nie mógłby być wielkim nauczycielem moralności. Byłby albo szaleńcem – niczym człowiek, który utrzymuje, że jest sadzonym jajem - albo szatanem z piekła rodem. Trzeba wybierać.Ten człowiek albo był i jest Synem Bożym – albo szaleńcem, lub czymś jeszcze gorszym. Możesz kazać Mu się zamknąć jako głupkowi, możesz na Niego napluć i zabić Go jako wcielonego demona, albo możesz upaść Mu do stóp i nazwać Go Panem i Bogiem. Ale nie prawmy protekcjonalnych bzdur, że był wielkim człowiekiem i nauczycielem. Tej możliwości nam nie zostawił. Ani wcale nie zamierzał”. KLUCZOWE PYTANIE „Fascynacja Jezusem” to bardzo dobra książka, która nie została napisana z myślą jedynie o wierzących odbiorcach. Bynajmniej. Choć ci, którzy podzielają fascynację autorów, z dużą satysfakcją będą czytać o Jezusie, weryfikując i porządkując swoją wiedzę na jego temat, to również osoby, które nie wierzą w to, że był on Synem Bożym, mogą wiele skorzystać z lektury tej książki. Ale uwaga! Autorzy już w przedmowie informują nas, że skutkiem czytania tej książki, może być konieczność zadania sobie arcyważnych pytań: Ostrzegamy – kiedy znikną uprzedzenia, niektórzy z was zadadzą sobie pytania: „Jaki jest mój osobisty stosunek do Jezusa?”, „Kim jest Jezus w dzisiejszej rzeczywistości?” lub jeszcze konkretniej: „Jakie wyzwanie Jezus stanowi dla mnie i mojego życia?”. To kluczowe pytanie dla naszego życia. Wielu je ignoruje albo stale odkłada na później. Możliwe, że lektura tej książki będzie dobrym punktem wyjścia, by się z nim zmierzyć. Od udzielonej odpowiedzi może zależeć cała nasza wieczność. Autorzy zwracają w książce uwagę na fakt, że praktycznie każdego spotkanie Jezusa z drugim człowiekiem owocowało zadaniem tego pytania: „Kim on jest?”. Ono wciąż pozostaje aktualne, i każdy, prędzej czy później, będzie musiał się z nim zmierzyć. Brak odpowiedzi też jest pewnego rodzaju odpowiedzią. „Nie sposób pominąć pytania, kim jest ukrzyżowany. Czy jest przeklętym przez Boga niby-mesjaszem, który właśnie odbiera nauczkę za swoją zuchwałość? Tak postrzegali go Żydzi, którzy już kilkadziesiąt lat później włączyli do niektórych oficjalnych modlitw przekleństwo ukrzyżowanego Jezusa Nazareńczyka. Może jednak przysłał go sam Bóg, a śmierć na krzyżu była jego ostatnim aktem posłuszeństwa wobec Ojca niebieskiego? Tak z kolei widzieli go pierwsi chrześcijanie, którzy czcili ukrzyżowanego jako swojego Pana. My także musimy opowiedzieć się po jednej z tych stron. Pewne jest, że Jezus zginął skazany na śmierć krzyżową. Niewiele wydarzeń w starożytności jest tak dobrze udokumentowanych. Nikt zatem nie może zanegować faktu cierpienia i śmierci Jezusa, ale na pytanie, co to oznacza, każdy z nas musi odpowiedzieć indywidualnie.” Z czystym sumieniem każdemupolecam tę pozycję. Autorzy w rzetelny i kulturalny sposób dzielą się z czytelnikiem swoją fascynacją Jezusem. Podczas lektury zaznaczyłem sobie wiele fragmentów, do których nieraz będę wracał. Nawet pojawiające się niewielkie błędy, literówki i inne drobne niedociągnięcia (domena pierwszych wydań) nie zmąciły moich jak najlepszych odczuć z obcowaniaz tą książką.Powtórzę to jeszcze raz: to naprawdę jedna z najlepszych pozycji traktujących o Jezusie Chrystusie, które znajdziemy w księgarniach w naszym ojczystym języku.

WIĘCEJ
Recenzje czytelników
Średnia ocen: 4
5 gwiazdek
2
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
1
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

Angela

Opinia z dnia: 29.11.21r

Atutem książki jest jej wymiar edukacyjny - zawiera dużą dawkę wiedzy naukowej. Prezentuje źródła wiedzy o Jezusie (biblijne i pozabiblijne). Rozwiewa też wątpliwości - wokół postaci Jezusa narosło wiele mitów, uprzedzeń i półprawd ( np. są przedstawione „tajne” ewangelie, prezentujące jakoby „prawdziwą” wiedzę o Jezusie). Książka stawia czoła tym uprzedzeniom. Przedstawia rzeczywistą i wiarygodną wiedzę na temat Jezusa. Myślę, że to publikacja nie tylko dla wierzących.

Recenzja była przydatna

Tomasz

Opinia z dnia: 14.02.22r

Jedna z lepszych książek o Jezusie jakie czytałem. Dużo rzetelnej wiedzy i nieskrywanej fascynacji :) Napisałem więcej na blogu: https://atypowy.com/2022/02/11/

Recenzja była przydatna

MAciej

Opinia z dnia: 23.11.21r

scisle protestancki punkt widzenia Jezusa

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

Wacław Oszajca SJ

KSIĄŻKA

39,90 zł

33,90 zł
Bruzda
Bruzda

-15%

Św. Josemaría Escrivá

KSIĄŻKA

25,00 zł

21,25 zł

KSIĄŻKA

129,90 zł

109,90 zł
Zeszyt w kratkę
Zeszyt w kratkę

Best
seller

-15%

ks. Jan Twardowski

KSIĄŻKA

19,90 zł

16,90 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję