T: 61 659 37 55

E: sklep@swietywojciech.pl

WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Zabawa z bajkami

Berta Garcia Sabatés

Liczba stron:
96
Wymiary:
225 x 265 mm
Oprawa:
twarda
ISBN:
978-83-7516-351-3
Rok wydania:
2011
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

"Zabawa z bajkami" to zbiór najsłynniejszych bajek, których autorami są m.in. Ezop, Fedrus, La Fontaine. Każdej z bajek towarzyszy refleksja nad morałem, jaki można z niej wydobyć. Poza tym każdą historię uzupełnia projekt prac ręcznych, gra lub wiedza na temat występujących w niej zwierząt. Książka pozwala dzieciom uczyć się i rozmyślać nad przesłaniem dydaktycznym każdejhistorii, a równocześnie cieszyć się ciekawostkami, grami i oryginalnymi zajęciami.

Nowe Towar niedostępny 9788375163513 29,90
NASZA
CENA
29,90

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 2,99 zł
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
0
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

Granice.pl

Opinia z dnia: 15.09.11r

Biorąc pod uwagę liczbę książeczek dla dzieci, jakie aktualnie znajdują się na naszym rynku, wybranie tej odpowiedniej dla naszych pociech stanowi nie lada wyzwanie. W grę wchodzi wiele czynników – ilustracje, treść czy przesłanie, które ma czegoś nauczyć dziecko. Książką, która łączy w sobie wszystkie te elementy, jest publikacja „Zabawy z bajkami” wydawnictwa Święty Wojciech. Książka ta to zbiór najsłynniejszych bajek, których autorami są m.in.. Ezop czy La Fontaine. Zebrane w tomie opowieści to zazwyczaj krótkie historyjki niosące z sobą przesłanie. Bardzo często ich bohaterami są zwierzęta, którym przypisuje się ludzkie cechy… Lis jest chytry; lew - odważny; osioł - uparty; owca - niewinna, koń - pracowity... To właśnie zwierzęta mają obrazować nasze zachowania w danych sytuacjach, a przez to uczyć najmłodszych tego, jak zachować się i czego unikać. Nie inaczej jest w przypadku książki wydawnictwa Berty Garcii Sabates, która postanowiła połączyć pożyteczne z przyjemnym – bajki, które znalazły się w publikacji i rozważania z nich płynące przepleciono projektami prac ręcznych i zabaw, które umilają czas spędzony na lekturze. Muszę przyznać, że jest to połączenie, które idealnie trafia do najmłodszych. Dzieciaki nie lubią skupiać się zbyt długo na jednej rzeczy, są ruchliwe i szybko się nudzą. Specjalne zadania, projekty prac, przepisy, gry i zabawy, takie jak „Ciuciubabka”, „Kto jest kim?” czy „Polowanie na zająca” to świetna odskocznia i urozmaicenie lektury, która tak szybko nie znudzi się naszym pociechom. Wielkim plusem jest morał znajdujący się na końcu każdej historyjki – autorzy najwidoczniej wzięli sobie do serca fakt, że dziecko nie jest w stanie zapamiętać wszystkiego, co przeczyta bądź co zostanie mu przeczytane przez rodziców albo opiekunów. Na uwagę zasługuje sposób, w jaki wydana została książka „Zabawy z bajkami” - duży format, gruby, kredowy papier, duże litery w tekście sprawiają, że dziecko sięga po książkę z ochotą, a nie z przymusu. Do tego dochodzą oryginalne ilustracje, które przykuwają uwagę. To właśnie ilustracje najbardziej spodobały się mojej trzyletniej bratanicy... Gdy pierwszy raz dostała książeczkę w swoje rączki, raz po raz wertowała ją, wskazując na poszczególne zwierzaki, które były bohaterami historyjek w niej zawartych. "Zabawy z bajkami" warto polecić tym, którzy chcą, aby ich pociechy nie tylko spędziły miło czas, ale też by wyniosły coś więcej z lektury.

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

KSIĄŻKA

14,90 zł

12,90 zł

Aleksandra Bałoniak

KSIĄŻKA
5,00 zł

s. Urszula Kłusek SAC

KSIĄŻKA
5,00 zł

Philippe Rouillard

KSIĄŻKA

5,00 zł

3,00 zł
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję